Skocz do zawartości

Zdjęcie

Padła elektronika mf 3060

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share melqn

melqn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 06:01

Padła elektronika mf 3060 Mam problem nie działa mi światła, wałek, napęd, zmiana żółw/zając. Miałem taki problem parę dni temu ale problem minął lecz wczoraj znowu się pojawił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Padła elektronika mf 3060 Dzisiaj, 10:05
  •  

#2 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 07:49

Padła elektronika mf 3060 jak mi zmiana zółw zajac padła to kabelek się odłaczył pod kabiną bod biegami a halogeny to właczniki były do kitu, i drobne usterki wystarczyło wymienić bezpiecznik
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#3 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 10:25

Padła elektronika mf 3060 podstawowe pytanie czy zapala ci sie kontrolka od ciśnienia w skrzyni i czy wogóle ci ona działa??? Czasmi bywa tak że handlarze wyjmuja żarówkę od kontrolki a ludzie kupują juz uszkodzony sprzęt w którym odlutował się jeden z pinów w panelu streującym. Ale po tym że twój problem cyklicznie pojawia się i znika wydaje mi się że już moge stwierdzić że ten własnie pin ci padł

TO że nie działają wymienione przez ciebie elementy to jest normalne i tak ma być. Tym się nie martw bo jak uuniesz przyczyne to wszystko wróci do normy bo to co się dzieje jest to rodzaj zabezpienienia tych elemenóu skrzyni przed uszkodzeniem podczas pracy w zbyt niskim ciśnienu. Tutaj pomoze raczej jedynie naprawa lub wymiana panelu sterujacego. Szacowany koszt od 2 do 6 tys. zł w zalezności kto to będzie naprawił. Nie radze nic kombinowac i robić obejść, bo to kończy sie dość często poważniejszymi naprawami. Ostatnio naprawiałem człowiekowi ciągnik po takich kombinacjach. nie dość że i tak musiał wymienić panel to i przedni napęd razem z jego sprzęgłem poszedł do remonu i dosły dodatkowe tysiace przez głupote własciwiela.

PS nie radzę jeżdzic ciągnikiem z taką usterką.

#4 Share melqn

melqn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 10:37

Padła elektronika mf 3060 Kontrolka świeci się od ciśnienia skrzyni

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 11:15

Padła elektronika mf 3060 Świeci ci się czerwona kontrolka na desce i ty sie dziwisz że cos nie działa??? Wybacz ale moim zdaniem jest to trochę dziwne podejście. Poza tym czerwone kontorlki są raczej dość istotne i wypadałoby się zaiteresować co syglanizuja ewentuallnie usunąć przyczynę awarii. Ale dzieki takiemu zachowaniu przynajmniej mam zajecie.

#6 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 11:28

Padła elektronika mf 3060 rafik widzę że melqn to typ mojego taty dopóki nie stanie to jedzie :) Ale jeżeli o MF seri 30XX to niestety takie awarje się ich tyczą ... Z cyklu ten typ tak ma ... Sąsiad remontował skrzynie w 3060 to zapłacił 29 tyś zł a za ciągnik dał 32 tyś zł ...

#7 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 11:54

Padła elektronika mf 3060 ale zapłacił tyle za naprawę awarii, króra zaczęła się pewnie od jakiejś głupoty ale właściciel to olał i jaździł dalej. Zabrał się za naprawę jak ciągnik juz nie chciał jechać. Dość często spotykam sie z takim przypadkami. Po prostu rolnicy w Polsce są na tyle bogaci że moga sobie pozwolic na nie dbanie o sprzęt i doprowadzanie do takich awarii.

#8 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 15:23

Padła elektronika mf 3060 Witam rafik256 wytłumacz mi bo nie wiem co wspólnego ma wymiana panelu ( jak się domyślam EHR) z uszkodzeniem przedniego napedu i sprzęgła? Wydaje mi sie że jeżeli coś jest nie tak to komputer odłącza dany podzespół żeby nie uległ uszkodzeniu, przedni naped czy sprzegło mozna uszkodzić tylko i wyłącznie przez własną głupotę a nie przez wadliwe działanie EHR. Chyba że sie mylę proszę mnie poprawić. :)

#9 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 16:41

Padła elektronika mf 3060 panel sterujacy autotronic- mówi ci to coś?? CO sie dzieje jezeli ciśnienie w siłowniku rozłączjącym przedni naped jest zbyt niskie żeby mógł on całkowicie ścisnąc sprężyny i rozluźnić tarcze. Jeżeli będziemy jeżdzic po asfalcie na napedzie wyłączonym "do połowy"czy można coś uszkodzić?? raczej pytanie retoryczne. tak własciwie to co to za egzamin ze znajomości budowy MF. Jeżeli wiesz lepiej co i jak to może pomożesz koledze, przeciez ja się nie orientuje.

PS. NIekt tu nie pisał o uszkodzeniu sprzęgła głównego tylko sprzęgieł WOM, Blokady i przdniego napędu bo sterowanie tymi podzespołami trochę się różni ale ty to pewnie wiesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 08:47

Padła elektronika mf 3060 Kolego rafik przecież napisałem wyraźnie że jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić i wcale nie napisałem że Ty się nie orientujesz ani też cię nie egzaminuje z budowy MF.

#11 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:01

Padła elektronika mf 3060 Miałem podobny problem przy 3060, swieciła sie kontrolka od filtra skrzyni i co zatym idzie swiecił przedni napęd,niebyło WOMU,blokady,niemożna było przeskoczyc żółw-zając,problem się raz pojawiał raz znikał.Traktor jest z roku 92,komputer pod kabiną zalany żywicą i wez tam zobacz do niego,co go boli,ruszyłem tą kostką zabezpieczoną drucikiem i kontrolka zgasła i wszystko wróciło do normy, ale po kilku minutach znowu sie zaswiecała. Doszedłem do wniosku że ta kostka coś niełączy,wziołem cienkie kombinerki i lekko przekręciłem te styki ażeby lepiej się zwierały z wtyczką. Jak narazie mam spokój jest ok,mam nadzieje że na tym sie zakończy.Też byłem posrany ze trzeba szukac mechanika i że kilka tysięcy wywalic na naprawe.Tyle z mojej strony więc radze Tobie szukaj po kablach może któryś ma zaśniedziałe styki, może któraś kostka nie łączy.Powodzenia.

#12 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:30

Padła elektronika mf 3060 Robert musze cie zmartwić ale ten problem wróci. U ciebie pin dopiero zaczyna łapać luz i faktycznie jak sie dociśniekostke to kontrolka gaśnie ale jak troche pojeździsz to predzej czy później przez ruchy kabiny kable się ułoza inaczej i będzie to samo. Nie ty pierwszy miales nadzieje że to tylko zasnidziałe styki czy kabel któy nie łączy no ale niestety to nie to. Robiąc cokolwiek przy kablu sprawiłes że na razie pin przylega lepiej do płyty głownej i datego problen znikł.

Do tego czujnika ida dwa przewody czrny i zieony z tej kostki zabezpieczonej drutem tak jak napisał Robert. Bedzie to pierwszy i czwatry babel w tej kostce od strony stopni w kabinie. Po drodze nie ma zadnej innej kotki a przewód zailajacy idzie do czujnika ciśnienia oleju przez czujnik prędkości jazdy nad kołem talerzowym.

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 09:46

Padła elektronika mf 3060 rafik a moje pytanie jest takie.... Nie da się tego przelutować?? U ojca w Golfie miałem taki problem że gasł co jakiś czas ... poczytałem na internecie że immobilaiser go odłącza wyciągnąłem cały ten komputerek rozebrałem przelutowałem wszystkie ścieżki i od ponad roku jest spokój ... Nie wiem jak to jest w MF... Nie dało by rady tak zrobić??

#14 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 10:12

Padła elektronika mf 3060 jeżeli autotronic jest zalany czarna zywica to nie da się tego zobić w domu. Jezli masz wersję z przykręconą płyta to jest to mozliwe. Występowały one w nowszych ciągnikach tej serii.

#15 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 11:22

Padła elektronika mf 3060 mam problem w mf ponieważ nie działa mi kontrolka od przedniego napędu ale on włacza się i wyłacza tylko sie nie świeci kontrolka jest dobra co może być powodem z góry dziękuje za odpowiedź
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#16 Share fafa

fafa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 11:50

Padła elektronika mf 3060 Mam taką rade lepiej nie kupujcie tych ciągników mają po prostu zbyt dużo elektroniki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:22

Padła elektronika mf 3060 Wiedziałem że w końcu ktoś to napisze ;D a co Ty kolego wiesz o tych ciągnikach? przecież tam wcale nie ma dużo elektroniki, w porównaniu do nowych ciągników to to jest nic. Ciekawe czym kolego będziesz jeździł za 10 lat z takim podejściem ale powodzenia;)