Polecane posty

pieczara    0

mam problem z prasą vicon rv 1601 a właściwie z komputerem sterującym całym sprzętem ( podawanie sznurka , pomiar wielkości balota itp) . Nie wiem co mam robić , presa jest prawie nowa z 2006 roku . Co mam zrobić i jaka to może być przyczyna ??? Pomóżcie jak najprędzej bo mam siano do spresowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Napisałeś ponad 3 linijki tekstu, a prawie żadnej treści. Napisz co się dzieje z tym komputerem, na czym polega problem? Czy w ogóle nie działa, czy tylko jakaś funkcja nie chce za sterować, czy wyskakują jakieś komunikaty błędów czy jeszcze coś innego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczara    0

Na komputerze wyświetla się trójkąt ostrzegawczy a obok niego rysunek komputera , chwile później pojawia się przekreślony kabel prowadzący od komputera do presy . Niektóre funkcje działają np. ustawienie wielkości balota, ilość sznurka ale gdy naciskam start znowu wyskakuje ten sam trójkąt ostrzegawczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Nie mam tej prasy więc za wiele Ci nie pomogę. Ale.. Masz do niej instrukcję obsługi? W instrukcji powinny być opisane wszystkie komunikaty błędów, możliwe ich przyczyny i sposób usunięcia.

Jeśli wyświetla Ci przekreślonego kompa i kabel to możliwe, że komputer nie komunikuje się z prasą (uszkodzony kabel, zaśniedziałe styki w gnieździe itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczara    0

niestety nie mam do niej instrukcji obsługi i w tym jest cały problem . Nigdzie nie mogę jej znaleźć

 

jak ją kupowałem nie miałem do niej instrukcji a na żadnej stronie internetowej nie mogę jej znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieczara    0

a może być też przyczyną zamały prąd ?? Bo w komputerze wyczytałem że on potrzebuje 12.9 v a ja mam tylko 11 z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko    0

mam problem z moim vicusiem mianowicie wszystko ładnie owija liczy obroty ale nie zatrzymuje ani nie odcina siatki tylko cały czas owija, co moze byc przyczyną? prĄd JEST 13,6A czy to jest dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

13,6 to raczej V, a nie A.

Co wyświetla komputer? Jak domyślam się, próbujesz w trybie auto i po zadanej ilości obrotów siatki nie ucina?

Skoro pokazuje rozwijanie siatki to przełącz komputer w tryb manualny i sprawdź czy przyciskami jesteś w stanie poruszyć siłwonik elektryczny. Jeśli nie, zwróć uwagę czy nie przygasa komputer i/lub wyskakują błędy o zasilaniu.

Sprawdź czy w ogóle do siłownika dochodzi napięcie (po wciśnięciu manualnego poruszenia nim) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

tak pracuje w trybie auto, jak zauważyłem to siłownik chodzi ale nie dociska do końca siatki, czy może siatka jest zbyt mocno naciągnięta albo może nóz jest za tępy bo jak się uda że utnie to koniec jest taki poszarpany nie równy, a jakie napięcie powinno być ? komputer żadnych błędów nie pokazuje, liczyćobroty też dobrze zlicza, jest też taki proble że gdy zaczyna wiązać siatką to pociągnie 0,9 obrotu i kończy owijanie tak jakby ucina, co to może być?

prosze o porady bede wdzięczny za wszystkei

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Koniec  zawsze  jest poszarpany , jak włączy się owijanie to pokazuje  na  wyświetlaczu ile  obrotów  zrobił ? jeśli liczy  to   po  dojściu do  zadanej ilości  co  się dzieje ?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

wszystko liczy nic sie złego nie wyswietla ,po zadanej ilości dalej się owija i zlicza obroty, siłownik trochę ruszy  ale nie do końca tak jakby nie miał siły wiec tak mysle ze moze za mocno siatka naciagnieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak  to  trochę  ruszy? przy  ręcznym  sterowaniu  ma  większy  skok? 

Jednocześnie  z  podejściem  noża,  hamulec  powinien  zablokować   rolki  przez  które  przechodzi  siatka  ,  może  tam  tkwi problem ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

tak na ręcznym sterowaniu działa docisnie ale taki minimalny luz jest, ale jak to, hamulec chyba nie blokuje rolek tylko je przy hamowuje aby siatka była dobrze naciągnięta (czy źle myśle?) siłownik powinien docisnąc do noża tą taką blachę i po dociśnięciu powinien nóż uciąć (czy też źle myślę?)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ruch  siłownika  pociąga  za  sobą  cykl  wydarzeń.......  uruchamiając  nóż ,  jednocześnie  dopycha  hamulec  do  koła  pasowego  którym  napędzana  jest  rolka   gumowa w  aparacie  siatki  i  zwalnia napinacz  paska  ,  tak  że  rolki  są  zahamowane  , pasek  ich  nie  napędza  ,  owinięta  bela  ciągnie  siatkę   i  nóż  tylko  dopełnia  dzieła .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

widzisz ja myśłałem że hamulec tylko naciąga siatke anie że poprzez zahamowanie hamulcem napędza. ale gdzie tam jest jakiś pasek?? bo już któraś osoba z kolei mi mówi o pasku a ja go nie wiedzę. a więc coś mozesz podpowiedzieć co może byc przyczyną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

".....widzisz ja myśłałem że hamulec tylko naciąga siatke anie że poprzez zahamowanie hamulcem napędza...."     NIE  rozumiem  za  cholere  co  chcesz  powiedzieć  , ani co myślałeś .......

Pasek  napędza  pierwszą  rolkę [gumową]  z  którejś  strony  jest  na  niej  koło pasowe  i  tam  znajdziesz  pasek ....... 

Przyczynę ?    stawiałbym  na  to że  nie  wyhamowuje  ten  hamulec  [  to  w  zasadzie  kawałek  gumy ] 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

 siłownik powinien docisnąc do noża tą taką blachę i po dociśnięciu powinien nóż uciąć (czy też źle myślę?)  

Dokładnie.

Koledzy piszecie o dwóch różnych podajnikach siatki. U @leszko27 nie ma żadnego napędu (rolek. paska itp.)

@mariusz ma szafę jak ta;http://otomoto.pl/vicon-187-157-siatka-sznurek-piekna-nie-1601-1901-A457101.html

@leszko27 ma skrzynkę (połowę mniejsza jak u @mariusza) jak ta;http://otomoto.pl/vicon-rv-1601-siatka-sznurek-noze-rotor-inne-deutz-welger-krone-claas-A377072.html

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Poprawiłem posta (łącze mnie dziś zawodzi). Ogólnie to nowsza wersja podajnika (bez napędu) moim zdaniem jest najsłabszym punktem tych pras ( sam mam taki) w kolejnym udoskonaleniu przywrócono napęd i przeniesiono podajnik do przodu prasy. A pro po  to Sipma kopiując Vicona z kopiowała z podajnikiem bez napędu, @FINN ma taką i mój kuzyn też kupił dlatego wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Kolego pieczara ... podaj dokładny model i numer tej swojej prasy. Też mamy 1601 i posiadam trochę manuali serwisowych. Różniły się dośc mocno między sobą na przestrzeni lat, różne systemy automatyki, różna hydraulika. Zobaczysz na obrazka i bedziesz wiedział czego Ci ewentualnie brakuje.

Moim zdaniem ... skoro siłownik jak mówisz rusza się "tylko trochę", po prostu do prasy dałeś za cienkie kable lub wyszedłeś na ciągniku z zasilaniem z miejsca, gdzie go aż tyle nie ma. Ten siłownik dociskając pobiera 23A prądu, a to wcale nie jest mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

a to skąd wziąć taki duży prąd?? wiesz z tymi kablami to było coś robione jak zauważyłem. da się zmierzyć prad i w którym miejscu? co do napędu to mam tą inna wersje ta w małej skrzynce bez paska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Potrzebne  Napięcie to 12  volt , a prąd  to inna  wielkość , mierzy się  ją  pod obciążeniem  jakimś  odbiornikiem , w  tym przypadku to siłownik elektryczny . Mierzy  się  wpinając  szeregowo  z odbiornikiem amperomierz .

Im  większy prąd  tym  grubszy kabel potrzebny .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszko27    0

nie wiem czy dobrze rozumię czyli mogą być za cienkie kabelki idące do silniczka siłownika?? napięcie niby jest dobre bo na kompie pokazuje 13,4 ale nigdzie nie mierzyłem czy faktycznie takie jest. jak znajde chwile to musze pomierzyć 

a to że nie zawsze owinie siatką tzn. że zrobi 0.9 obrotu i nagle ją ucina? co to może być za przyczyna?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzysw5
      Witam wszystkich.
      W mojej renówce nie działa EHR - miga kontrolka.
      Poniewaz nie mogę dostać schematu mam pytanie, ile powinno być czujników podłączonych do komputera podnośnika?
      U mnie po wiązce znalazłem tylko dwa - wkręcone od góry do pokrywę podnośnika no i oczywiście elektrozawory. Czy na podstawie tych dwóch czujników działa EHR, czy jeszcze powinny jakieś być? Sprawdzałem miernikiem i przejścia są. Podnośnik na krótko z błotników działa. 
      W okolicach komputera znalazłem pustą wtyczkę - wychodzącą z wiązko EHR.
      Czy ktoś mógłby u siebie sprawdzić czy dnoniej jest coś podłączone?
      Idealnym rozwiązaniem byłby schemat, może ktoś posiada?
      Dziękuję za pomoc
    • Przez Michał36914
      Witam jest tu ktoś kto pomoże mi w ustawieniu takiego sterownika 

    • Przez Kifar
      Dzień dobry 
      Mam problem ze sterownikiem Medion 2, przy siewniku Rabe 3m. Problem polega na tym iż jeśli tylko obrócę kołem siewnym na ekranie sterownika wyświetla się na przemiennie STOP i wybrany parametr, ale również występuje problem gdy wybiorę np parametr jak na zdjęciu. Po wybraniu parametru na przemian co ok pół sekundy mruga parametr/STOP. Problem jest w sterowniku, ponieważ znajomy ma taki sam zestaw i gdy podłączył się pod mój siewnik wszystko jest ok. Czy ten sterownik da się jakoś "przywrócić do ustawień fabrycznych" albo o co chodzi w takim zachowaniu?

    • Przez ziutek92
      Witam czy ktoś posiada taka wiedzę lub schemat opis wtyczki do ww sterownika? Potrzebuje do sprawdzenia wiązki do elektrozaworów.

    • Przez Lewy91
      Witam mam problem z opryskiwaczem krukowiak heros a mianowicie problem dotyczy czujnika prędkości podczas oprysku prędkość spada o połowę a zachwile rosnie. Czujnik wymieniony na nowy więc nie wiem czy to wina czujnika? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj