Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karolek5340

karolek5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:36

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m witam znalazlem na allegro agregat ktory zaczepia sie pod siewnik i przy 3 metrowym (tylko taki mnnie interesuje) jest napisane ze potrzeba 80 km. moje pytanie jest o to czy potrzeba 80 koni do całego zestawy czy do samego agregatu? tu jest link tego agregatu http://allegro.pl/it...y_promocja.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share KacyK

KacyK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Sport & maszyny rolnicze

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:41

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m yhhhhh...
mi się zdaje że tylko do agregatu!! :)

#3 Share VarioSpeed

VarioSpeed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Sport Informatyka Rolnictwo Zwierzęta

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:41

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m Do całego zestawu 80km wystarczy :)

#4 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:43

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m tak jak kolega napisał 80km powinno wystarczyć

#5 Share karolek5340

karolek5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:46

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m czyli proxima power 85 z poznaniakiem 6 da rade z tym agregatenm

#6 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 20:32

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m jak masz grubego sąsiada i posadzisz go na przednich obciążnikach to napewno wystarczy ;-)

#7 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:23

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m Witam:;) Mam proxime 85 i mam dylemat... Mam agregat 3,20 m bomet i chce go sprzedać i nie wiem czy kupić ok4 m uprawowy składany czy 3m z hydropakiem ziemie mam IV, V i VI klasy mało pagórkowata.. Jak myślicie czy proxima 85 dałaby rade z 3 metrowym agrgatem uprawowo-siewnym?? Myślę nad agregatem rolmako lub agro-masz i mam siewnik 3 m poznaniak...Piszcie;)Pozdrawiam;]

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:36

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m skoro ciągają mtz belarusami 820 to proxima też powinna sobie dać radę... sęk w tym czy nie chciało by jej podrywać przodu w takim razie trzeba by było dociążyć przód i jedziesz a jeżeli nie to 2,7m spokojnie zakładasz i śmigasz. agregat jaki ma wał?? strunowy czy packera

Edytowany przez piotrb14, 27 marzec 2011 - 20:37.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#9 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:38

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m mi się wydaje że jak masz sprzedawać ten agregat to kup uprawowo-siewny, dużo masz pola do uprawy?
użytkownik @mister ma taki zestaw i daję radę na cięższych glebach i po górkach, ale najlepiej to się jego zapytaj ;)

Edytowany przez krzysiekfarmer5, 27 marzec 2011 - 20:39.

red power

#10 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 27 marzec 2011 - 20:46

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m ciągać powinien dać radę ale gorzej z przyczepnością przodu . u nas we wsi facio kupił sobie zetora forterę 90 koni z turem i agregat uprawno-siewny unia ares + konsklide 3 metry no to go trochę nosi . ja tak z ojcem gadałem też o zakupie agregatu ale popatrzyliśmy sąsiad to robi za każdym przejazdem go składa to my szybciej polatamy z kultywatorem 3 metrowym i siewnikiem 2,7 i będzie szybciej bo i tak musi wcześniej drapnąć tak jak teraz wiosną bo nie wjedziesz w pole i się nie zakopiesz z agregatem a jeszcze takie jakie pola on ma to zgórek to wydma a to i duł a w tamtym roku już siedział z tym agregatem że detem go wciągali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:48

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m czasami gdy ma się nierówne działki lepiej kupić nawet 2,5m bo na nierównościach 1 strona ryje w ziemi a 2 nic nie robi

#12 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:53

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m

skoro ciągają mtz belarusami 820 to proxima też powinna sobie dać radę... sęk w tym czy nie chciało by jej podrywać przodu w takim razie trzeba by było dociążyć przód i jedziesz a jeżeli nie to 2,7m spokojnie zakładasz i śmigasz. agregat jaki ma wał?? strunowy czy packera

Jeśli ci chodzi o wał u bometa to strunowy a ja chce kupić z wałem packera i też tak myślałem że bym zostawił bometa i na mokrych kawałkach albo pod kukurydze bym uprawiał tamtym ale wiecie to już dodatkowy wydatek bo tak to by się trochę wróciło z bometa..

Ps.Przód jakby rwało to bym dokupił przednich obciążników najwyżej..

Edytowany przez bartusx5, 27 marzec 2011 - 20:54.

#13 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:04

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m ale wał packera dobrze uprawia po orce ale jeżeli chcesz uprawiać samym agregatem na wiosnę to ten wał aby ci ubije ziemię i nic nie przesechnie wiem z własnego doświadczenia bo mam agr. aktywny 2,5m a packerem z siewnikiem i ciągam to belarusem 1025

#14 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:09

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m No aktywny i belarus 1025 ale aktywny potrzebuje dużo wiecej mocy...

#15 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:11

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m nie chodzi mi o moc chodzi mi o podważanie przodu a konkretnie że daje sobie radę i mam wał packera i z rozłożonym hydropakiem z siewnikiem ze zbożem mogę jeździć normalnie a ze strunowym powinien sobie poradzić twój ciągnik spokojnie, dodając że aktywny jest cięższy sporo

Edytowany przez piotrb14, 27 marzec 2011 - 21:12.

#16 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:20

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m Jeżeli masz więcej obciążenia z przodu (najlepiej jak wisi tam jakieś 500-600 kg) i będzie wał strunowy to powinieneś dać radę. Weź pod uwagę to, że jak wjedziesz od razu zestawem uprawowo-siewnym na zaorane pole to nie będzie to wyglądało zbyt ładnie, więc będziesz musiał pole najpierw np. pobronować albo odczepiać siewnik od agregatu i uprawiać najpierw samym agregatem.
Właśnie zajrzałem do twojej galerii i jeżeli nie dołożysz obciążenia to możesz zapomnieć o nawet zwykłym agregacie 4 m.

Edytowany przez MichalR, 27 marzec 2011 - 21:22.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#17 Share wojtas87

wojtas87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,sport,film,muzyka

Napisany 27 marzec 2011 - 21:25

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m Myślę że Zetorek na równym da radę z agregatem 3m na przód dasz jakieś dociążenie żeby nie oglądać nieba na uwrociach a najlepiej jak będziesz go składać to go nie poderwie i pompa będzie miała lżej.

#18 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:39

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m dlatego ja kupiłem 2,5m aktywne i sieję prosto w orkę :) i efekt piękny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 marzec 2011 - 15:35

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m http://www.agrofoto....wowo-siewny-3m/ wystarczy poszukać
ze względu na spora liczbę odpowiedzi łącze.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)