Zaloguj się, aby obserwować  
karolek5340

Zapotrzebowanie mocy agregat uprawowo siewny 3m

Polecane posty

aro321    103

jak masz grubego sąsiada i posadzisz go na przednich obciążnikach to napewno wystarczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

Witam:;) Mam proxime 85 i mam dylemat... Mam agregat 3,20 m bomet i chce go sprzedać i nie wiem czy kupić ok4 m uprawowy składany czy 3m z hydropakiem ziemie mam IV, V i VI klasy mało pagórkowata.. Jak myślicie czy proxima 85 dałaby rade z 3 metrowym agrgatem uprawowo-siewnym?? Myślę nad agregatem rolmako lub agro-masz i mam siewnik 3 m poznaniak...Piszcie;)Pozdrawiam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

skoro ciągają mtz belarusami 820 to proxima też powinna sobie dać radę... sęk w tym czy nie chciało by jej podrywać przodu w takim razie trzeba by było dociążyć przód i jedziesz a jeżeli nie to 2,7m spokojnie zakładasz i śmigasz. agregat jaki ma wał?? strunowy czy packera

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że jak masz sprzedawać ten agregat to kup uprawowo-siewny, dużo masz pola do uprawy?

użytkownik @mister ma taki zestaw i daję radę na cięższych glebach i po górkach, ale najlepiej to się jego zapytaj ;)

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    161

ciągać powinien dać radę ale gorzej z przyczepnością przodu . u nas we wsi facio kupił sobie zetora forterę 90 koni z turem i agregat uprawno-siewny unia ares + konsklide 3 metry no to go trochę nosi . ja tak z ojcem gadałem też o zakupie agregatu ale popatrzyliśmy sąsiad to robi za każdym przejazdem go składa to my szybciej polatamy z kultywatorem 3 metrowym i siewnikiem 2,7 i będzie szybciej bo i tak musi wcześniej drapnąć tak jak teraz wiosną bo nie wjedziesz w pole i się nie zakopiesz z agregatem a jeszcze takie jakie pola on ma to zgórek to wydma a to i duł a w tamtym roku już siedział z tym agregatem że detem go wciągali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

czasami gdy ma się nierówne działki lepiej kupić nawet 2,5m bo na nierównościach 1 strona ryje w ziemi a 2 nic nie robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

skoro ciągają mtz belarusami 820 to proxima też powinna sobie dać radę... sęk w tym czy nie chciało by jej podrywać przodu w takim razie trzeba by było dociążyć przód i jedziesz a jeżeli nie to 2,7m spokojnie zakładasz i śmigasz. agregat jaki ma wał?? strunowy czy packera

Jeśli ci chodzi o wał u bometa to strunowy a ja chce kupić z wałem packera i też tak myślałem że bym zostawił bometa i na mokrych kawałkach albo pod kukurydze bym uprawiał tamtym ale wiecie to już dodatkowy wydatek bo tak to by się trochę wróciło z bometa..

 

Ps.Przód jakby rwało to bym dokupił przednich obciążników najwyżej..

Edytowano przez bartusx5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ale wał packera dobrze uprawia po orce ale jeżeli chcesz uprawiać samym agregatem na wiosnę to ten wał aby ci ubije ziemię i nic nie przesechnie wiem z własnego doświadczenia bo mam agr. aktywny 2,5m a packerem z siewnikiem i ciągam to belarusem 1025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie chodzi mi o moc chodzi mi o podważanie przodu a konkretnie że daje sobie radę i mam wał packera i z rozłożonym hydropakiem z siewnikiem ze zbożem mogę jeździć normalnie a ze strunowym powinien sobie poradzić twój ciągnik spokojnie, dodając że aktywny jest cięższy sporo

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli masz więcej obciążenia z przodu (najlepiej jak wisi tam jakieś 500-600 kg) i będzie wał strunowy to powinieneś dać radę. Weź pod uwagę to, że jak wjedziesz od razu zestawem uprawowo-siewnym na zaorane pole to nie będzie to wyglądało zbyt ładnie, więc będziesz musiał pole najpierw np. pobronować albo odczepiać siewnik od agregatu i uprawiać najpierw samym agregatem.

Właśnie zajrzałem do twojej galerii i jeżeli nie dołożysz obciążenia to możesz zapomnieć o nawet zwykłym agregacie 4 m.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas87    0

Myślę że Zetorek na równym da radę z agregatem 3m na przód dasz jakieś dociążenie żeby nie oglądać nieba na uwrociach a najlepiej jak będziesz go składać to go nie poderwie i pompa będzie miała lżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj