Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podbierak w METAL - FACHU

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:01

Podbierak w METAL - FACHU Tak dwie bele do roku  :)-raczej rzadko-i zawsze na tym samym polu  :)(podejrzewam że ma to jakiś związek z górką na owym polu)-dwa lata temu nawet "skonstruowałem" coś takiego że mogę wyzwolić owijanie beli również "ręcznie" (jak w Sipmach) ale nigdy jeszcze z tego ustrojstwa nie skorzystałem.Generalnie nie narzekam-po paru modernizacjach prasa chodzi jak przysłowiowy zegarek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podbierak w METAL - FACHU Dzisiaj, 03:38
  •  

#22 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:03

Podbierak w METAL - FACHU Podziel się w takim razie informacją na temat modernizacji

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:09

Podbierak w METAL - FACHU Już się dzieliłem-podbieracz (odciążenie za pomocą sprężyny),ręczne owijanie (sznurek+jakiś krążek+jakaś dźwigienka),zwężenie tej blachy pod obwiązywaczem (szlifierka  :)-sznurek czasami potrafił nie spadać bo zbierał się tam syf),wymiana łańcuchów napędzających podbieracz na jakieś hiper,super Made in Niemcownia-no a najważniejsza przeróbka to zmniejszenie ciśnienia do 1,5  :) (w tym roku jak znalazł)

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:10

Podbierak w METAL - FACHU ja też skonstruowałem 5cm drutu stalowego i 2m sznurka :)

Mam problem z podobierakiem zcieło zabezpieczenie na podbieraku nowe zabezpieczenie chodzi Ok, tylko coś cyrkota jakby o blachę rytmicznie tarło i to głośno w rytm pracy zgrzebła co jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:28

Podbierak w METAL - FACHU Może luźny łańcuch na podbieraku - patrząc od tyłu z lewej strony - zawsze mam problem z odpowiednim naciągiem tego łańcucha - a jak jest luźno to właśnie tyrkota :)

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 06:15

Podbierak w METAL - FACHU znalazłem przyczynę w rogu podbieraka jeden ząb odgioł się do góry i cyrkał o podbierak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share jasiu12347

jasiu12347

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 06:39

Podbierak w METAL - FACHU Witam, mam prasę metal fach z rotorem, 2011 rok, zaznaczam że od 2005 r pracowałem z tą maszyną z tym ze bez rotora, 3500 belek na rok. Ogólnie wszystko jakoś ogarniam, choc nieraz trzeba zęby zacisnąć. Obecnie mam taki problem, ale jak widzę nikt go nie ma więc jest jakas wada w moim egzemplarzu, a mianowicie stół podbierakowy nie pracuje tak jak powinien, nie "pływa" sobie po polu, czy gorzej po łące, czasami się wbija w ziemię, tak jakby "podwija" pod prasę... Nie mam juz zadnych koncepcji, serwis był, ale nic nie zmienili, dodam że regulowałem dyszel aby prasa była niżej, ale to znów jak jest niżej to nisko jest stół do transportu, myślałem żeby odciąć te kółka i je wysunąć troche w strone ciągnika.. dodam że w tej starszej prasie nie było żadnego takiego problemu. Miał ktoś styczność z takim przypadkiem? Pozdrawiam