czeslaw68m

Podbierak w METAL - FACHU

Polecane posty

czeslaw68m    0

Witam . Urywa mi śrubę zabezpieczającą na podbieraku i wciąga siano do środka podbieraka . Doradzcie mi co z tym zrobić . Z góry dziękuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Założyłewm mocniejszą utwardzaną 6 , 88 i też urywa . Coś jest nie tak ...

 

Prasa jestnowa 2 letnia zęby ma wszystkie do tej pory prasowałem i było wszystko okej . Raz mi się śruba zerwała i teraz nadal się zrywa i od środka się zapycha podbierak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ze strony chyba prawej jest półksiężyc i przesuń go w przód a jak nie do do tyłu i powinno nie obierać u mnie tak było (wiem to od producenta(metal fach) dzwoniłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokladnie zmien kąt nachylenia zębów w podbieraku jak kolega wyzej powiedzial, a i srubki 10.8 jak coś.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

Półksiężyc przesunełem w przód i zaczął okrecać i urwało mi śrubę . No i teraz obruciłem go do tyłu , jutro sprawdze czy nie będzie mi wciągać i zrywać śruby . Dzisiaj na sprawdzenie nie miałem czasu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy ten podbierak ma lekko hałasować tzn rzęzić coś w nim, po napięciu łańcuszków jest ciszej ale wraz lekko coś hałasuje, u mnie wciąga czasami na brzegach, a tu wciąga w cały podbierak? może masz krzywe opaski, spróbuj w tym miejscu co wciąga pozamieniać kilka opasek ;) To samo miałem w przyczepie zbierającej, jedna lekko zwichrowana opaska i rwało zabezpieczenie co chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeslaw68m    0

TAK SPRAWDZIŁEM

 

Po obróceniu do tyłu półksiężyca na podbieraku też mi rwało śrubę i było jeszcze gorzej wygieło mi opaskę na podbieraku i wkręcało mi do środka w podbierak .

 

I z powrotem zmieniłem kąt nachylenia podbieraka do przodu to jest ustawienie fabryczne . Morał tego jest taki , że między podbierakiem , a pierwszym wałkiem komory co pobiera kiszonkę jest mocno daleko . Jak siano jest zielone , ale suche to jest wszystko okej , ale jeśli jest trochę wilgotne to na grzebieniu się troche przytrzymuje za nim dojdzie do komory i w tym momencie na podbieraku się okreca . To jest wada tej prasy ...

( W zachodnich pracach podpatrzyłem nie ma grzebienia tylko od razu z podbieraka prosto do komory )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

opaski masz dobre? może są lekko poprzeginane spróbuj zamienić kilka lub kilka nowych kupić na środek i zębów kilka prostych wstawić takich jak są po bokach, widocznie do zielonego ta prasa się nie nadaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U mnie też wciągało i to bardzo często, w tym roku wyprostowałem zęby ( bo normalnie są końcówki podgiete) i od tego czasu ani razu nic nie wciągło do środka :) Śruba też się u mnie ścina, musze coś z tym zrobić :) Wogóle ta prasa jest do d*py, bo słomy to juz wogóle nią robić nie idzie :) Ma za małą 'przepustowość' bo jak cokolwiek szybciej sie pojedzie i troche więcej naraz w podbierak pójdzie to jak sie nie zapcha to aż tam wszystko grechocze w tm podbieraku .


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy ktoś czytał instrukcję obsługi? do słomy trzeba przestawić zaczep na 3ci otwór czy jakoś tak, że podbierak jest wyżej , może wtedy była by większa przepustowość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Już kiedyś pisałem o tym-w JD dolny zaczep mam dosyć wysoko więc automatycznie zwiększa się niejako przekrój "gardzieli" prasy (podnieście zaczep i zobaczcie o ile jeszcze opuszcza sie podbieracz)-skutkuje to tym iż prasę ciężej jest zapchać no i zwiększa się wydajność.W tym roku dodałem też małe usprawnienie-z jednej strony podbieracza dodałem spręzynę odciążającą podbieracz-jak na ten mokry rok to rewelacja  :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Podbieracz jest przed prasę pchany, a nie jak w przyczepie zbierającej wleczony pod spodem, dlatego takie zbytnie podnoszenie jest mniej bezpieczne, że prasa może wjechać na podbierak podwinąć się tak jakby pod prasę, w r3 też mam wysoko zaczep ale chyba przestawić jeszcze wyżej nie ma sensu, a @Jaro wrzuć foto tej sprężyny jak kiedyś będziesz miał chwilę :) lub napisz jak to uczepiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak ?-najprościej jak to tylko możliwe-przewierciłem dziurkę w blasze podbieracza,jedno ucho sprężyny (zdaje się że to taka jak w zgrabiarce gwiazdowej) zawiesiłem na tym haczyku od łańcuszków (a haczyk przyklepałem) drugie uszko w dziurkę  :) i teraz podbieracz dziecko podniesie (z tych silniejszych  :)),kółeczka nie przebijają darni i gra gitara  :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jaro - przytrafia Ci się czasami problem ze zwijaniem suchej słomy w południe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak dwie bele do roku  :)-raczej rzadko-i zawsze na tym samym polu  :)(podejrzewam że ma to jakiś związek z górką na owym polu)-dwa lata temu nawet "skonstruowałem" coś takiego że mogę wyzwolić owijanie beli również "ręcznie" (jak w Sipmach) ale nigdy jeszcze z tego ustrojstwa nie skorzystałem.Generalnie nie narzekam-po paru modernizacjach prasa chodzi jak przysłowiowy zegarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Już się dzieliłem-podbieracz (odciążenie za pomocą sprężyny),ręczne owijanie (sznurek+jakiś krążek+jakaś dźwigienka),zwężenie tej blachy pod obwiązywaczem (szlifierka  :)-sznurek czasami potrafił nie spadać bo zbierał się tam syf),wymiana łańcuchów napędzających podbieracz na jakieś hiper,super Made in Niemcownia-no a najważniejsza przeróbka to zmniejszenie ciśnienia do 1,5  :) (w tym roku jak znalazł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja też skonstruowałem 5cm drutu stalowego i 2m sznurka :)

 

Mam problem z podobierakiem zcieło zabezpieczenie na podbieraku nowe zabezpieczenie chodzi Ok, tylko coś cyrkota jakby o blachę rytmicznie tarło i to głośno w rytm pracy zgrzebła co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Może luźny łańcuch na podbieraku - patrząc od tyłu z lewej strony - zawsze mam problem z odpowiednim naciągiem tego łańcucha - a jak jest luźno to właśnie tyrkota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez atrol123
      Witam
      Mam problem z rozpoczęciem beli słomy.
      Rotor podaje do komory słomę lecz po chwili zaczyna przerzucać materiał ponownie na podbierak . Efekt końcowy jest taki że ścina zabezpieczenia rotora. A w komorze powstaje pół beli (jakby przeciął  bele na pół)tzn słomą znajduje się tylko w przedniej części prasy ( 3 walce na dole aż po wał na którym jest zawias ) Ogólnie kilka razy zdarzyło mi się tak w sianokiszonce ale tu był problem z szerokością wałka. Wykorzystywana była cała szerokość podbieraka pomogło zgrabianie na węższy wałek.  Czyżby musiał grabić w węższe pokosu aby dało się prasować ?
      W czym może być problem ? Próbowałem w suchej próbowałem po deszczu wilgotność a'la sianokiszonka  i nie idzie .
      Czy ten typ tak ma 
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
    • Przez rbit
      Mam problem, że w trakcie robienia beli nóż pomiarowy sam spada z gwintu i po prostu nóż ucinający siatkę też opada. Muszę stawać i ręcznie cofnąć nóż na gwint a i tak loteria czy znowu nie opadnie za chwilę. Co się mogło zepsuć?
    • Przez AdamSygitowicz
      Witam wszystkich,  mam problem z prasą metal fach z 562. Przede wszystkim używałem ją jeden raz ale już mnie to niepokoi, gdyż zaczęła sama owijać belkę i mam też problem z tym że nie ucina mi siatki i cały czas się owija owija owija i nie przestaje.  POMOCY!!!!!!!!!! 
      POMOCY!!!!!! 
    • Przez dawid9721
      witam proszę o podpowiedź co można ustawić oprócz tej linki z regulacją zgniotu żeby belki były bardziej dobite mam na ostatniej dziurze ale belki nie do końca wychodzą dobite
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj