Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podbierak w METAL - FACHU

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:10

Podbierak w METAL - FACHU Witam . Urywa mi śrubę zabezpieczającą na podbieraku i wciąga siano do środka podbieraka . Doradzcie mi co z tym zrobić . Z góry dziękuje .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podbierak w METAL - FACHU Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Share PAATRYKK5

PAATRYKK5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:42

Podbierak w METAL - FACHU załóż mocniejszą utwardzaną!

#3 Share mateusy78539

mateusy78539

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:53

Podbierak w METAL - FACHU a w podbieraku masz wszystkie zęby? może są polamane i wciąga do podbieraka...

#4 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:00

Podbierak w METAL - FACHU Założyłewm mocniejszą utwardzaną 6 , 88 i też urywa . Coś jest nie tak ...

Prasa jestnowa 2 letnia zęby ma wszystkie do tej pory prasowałem i było wszystko okej . Raz mi się śruba zerwała i teraz nadal się zrywa i od środka się zapycha podbierak .

#5 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2010 - 21:17

Podbierak w METAL - FACHU ze strony chyba prawej jest półksiężyc i przesuń go w przód a jak nie do do tyłu i powinno nie obierać u mnie tak było (wiem to od producenta(metal fach) dzwoniłem)

#6 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 czerwiec 2010 - 05:59

Podbierak w METAL - FACHU Dokladnie zmien kąt nachylenia zębów w podbieraku jak kolega wyzej powiedzial, a i srubki 10.8 jak coś.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#7 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 15:04

Podbierak w METAL - FACHU Półksiężyc przesunełem w przód i zaczął okrecać i urwało mi śrubę . No i teraz obruciłem go do tyłu , jutro sprawdze czy nie będzie mi wciągać i zrywać śruby . Dzisiaj na sprawdzenie nie miałem czasu .

#8 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2010 - 18:59

Podbierak w METAL - FACHU sprawdziłeś??

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:02

Podbierak w METAL - FACHU Czy ten podbierak ma lekko hałasować tzn rzęzić coś w nim, po napięciu łańcuszków jest ciszej ale wraz lekko coś hałasuje, u mnie wciąga czasami na brzegach, a tu wciąga w cały podbierak? może masz krzywe opaski, spróbuj w tym miejscu co wciąga pozamieniać kilka opasek ;) To samo miałem w przyczepie zbierającej, jedna lekko zwichrowana opaska i rwało zabezpieczenie co chwile

#10 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 20:35

Podbierak w METAL - FACHU TAK SPRAWDZIŁEM

Po obróceniu do tyłu półksiężyca na podbieraku też mi rwało śrubę i było jeszcze gorzej wygieło mi opaskę na podbieraku i wkręcało mi do środka w podbierak .

I z powrotem zmieniłem kąt nachylenia podbieraka do przodu to jest ustawienie fabryczne . Morał tego jest taki , że między podbierakiem , a pierwszym wałkiem komory co pobiera kiszonkę jest mocno daleko . Jak siano jest zielone , ale suche to jest wszystko okej , ale jeśli jest trochę wilgotne to na grzebieniu się troche przytrzymuje za nim dojdzie do komory i w tym momencie na podbieraku się okreca . To jest wada tej prasy ...
( W zachodnich pracach podpatrzyłem nie ma grzebienia tylko od razu z podbieraka prosto do komory )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 05:29

Podbierak w METAL - FACHU opaski masz dobre? może są lekko poprzeginane spróbuj zamienić kilka lub kilka nowych kupić na środek i zębów kilka prostych wstawić takich jak są po bokach, widocznie do zielonego ta prasa się nie nadaje ;)

#12 Share czeslaw68m

czeslaw68m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 czerwiec 2010 - 20:11

Podbierak w METAL - FACHU Tak opaski mam dobre a w podbieraku mam wszystkie zęby.

#13 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 czerwiec 2010 - 20:31

Podbierak w METAL - FACHU umnie wciąga też po bokach siano taki urok tej prasy

#14 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 06:41

Podbierak w METAL - FACHU To ja mam ją z innej bajki  :) (i dobrze  :))

#15 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 26 czerwiec 2010 - 08:57

Podbierak w METAL - FACHU U mnie też wciągało i to bardzo często, w tym roku wyprostowałem zęby ( bo normalnie są końcówki podgiete) i od tego czasu ani razu nic nie wciągło do środka :) Śruba też się u mnie ścina, musze coś z tym zrobić :) Wogóle ta prasa jest do d*py, bo słomy to juz wogóle nią robić nie idzie :) Ma za małą 'przepustowość' bo jak cokolwiek szybciej sie pojedzie i troche więcej naraz w podbierak pójdzie to jak sie nie zapcha to aż tam wszystko grechocze w tm podbieraku .
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 12:22

Podbierak w METAL - FACHU Czy ktoś czytał instrukcję obsługi? do słomy trzeba przestawić zaczep na 3ci otwór czy jakoś tak, że podbierak jest wyżej , może wtedy była by większa przepustowość?

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 12:47

Podbierak w METAL - FACHU Już kiedyś pisałem o tym-w JD dolny zaczep mam dosyć wysoko więc automatycznie zwiększa się niejako przekrój "gardzieli" prasy (podnieście zaczep i zobaczcie o ile jeszcze opuszcza sie podbieracz)-skutkuje to tym iż prasę ciężej jest zapchać no i zwiększa się wydajność.W tym roku dodałem też małe usprawnienie-z jednej strony podbieracza dodałem spręzynę odciążającą podbieracz-jak na ten mokry rok to rewelacja  :).

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 16:09

Podbierak w METAL - FACHU Podbieracz jest przed prasę pchany, a nie jak w przyczepie zbierającej wleczony pod spodem, dlatego takie zbytnie podnoszenie jest mniej bezpieczne, że prasa może wjechać na podbierak podwinąć się tak jakby pod prasę, w r3 też mam wysoko zaczep ale chyba przestawić jeszcze wyżej nie ma sensu, a @Jaro wrzuć foto tej sprężyny jak kiedyś będziesz miał chwilę :) lub napisz jak to uczepiłeś?

#19 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 17:37

Podbierak w METAL - FACHU Jak ?-najprościej jak to tylko możliwe-przewierciłem dziurkę w blasze podbieracza,jedno ucho sprężyny (zdaje się że to taka jak w zgrabiarce gwiazdowej) zawiesiłem na tym haczyku od łańcuszków (a haczyk przyklepałem) drugie uszko w dziurkę  :) i teraz podbieracz dziecko podniesie (z tych silniejszych  :)),kółeczka nie przebijają darni i gra gitara  :).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 28 czerwiec 2010 - 19:40

Podbierak w METAL - FACHU Jaro - przytrafia Ci się czasami problem ze zwijaniem suchej słomy w południe ?