Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pielniko - Obsypnik

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 11 czerwiec 2010 - 09:00

Pielniko - Obsypnik Mam pytanie bo nie znalazłem takiego tematu. A mianowicie gdzie w waszych pielnikach znajduje się ta gęsiostópka, co podcina ziemię na środku redliny?? Bo różnie już widziałem, że albo jest na środku albo za obsypnikiem. Pytam bo ja mam na środku ale czasami jak jest wilgotno to się tam zapycha bryłą.
-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pielniko - Obsypnik Dzisiaj, 05:33
  •  

#2 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 11:33

Pielniko - Obsypnik Cześć
Jeśli masz taki czerwony pielnik trzyrzędowy to taki jak mój i ja mam taki patent. Przejeżdżam nim tytoń. Stare gęsiostópki dałem zaraz za kółko na środku. Natomiast nowe dałem na tył tam gdzie się wkłada do obsypywania ziemniaków. Następnie do 30-tki zamiast normalnego cięgna dałem od 60-tki przez co mogę go głębiej puścić. Przez to tytoń ma więcej powietrza, szybciej ziemia obsych i nie ma aż tak dużego problemu ze zgnilizną tytoniu.

#3 Share wojno33

wojno33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 czerwiec 2010 - 10:19

Pielniko - Obsypnik Ja posiadam pielniko-obsypnik Bometa. Gęsiostópki są w nim na końcu nie zapycha się, ogólnie b. dobry sprzęt takie 2 w 1
KPK Kumurun Team

#4 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:24

Pielniko - Obsypnik Dobra chłopy doradźcie w jakiej firmy pielnik mam uderzyć? Bo już sam nie wiem :( boję się że te tańsze mogą mieć słabe ramy. Ostatnio specjalnie jeździłem do Słomczyna na giełdę ale tylko jeden koleś miał pielniki jeden za 700 a drugi za 800 i mówił że ten za 700 jest cieńszy i to koleś ramy zapomniał wrzucić :lol:. Najgorzej że u mnie w mieście jest tylko jeden punkt sprzedaży maszyn i to u chłopa nie kupię za nic. Ma na stanie Bomety raz ojciec zachodzi i są po 780 w sobotę ja zajeżdżam z ojcem już dokładnie oglądam i raptem po 900 <_< to sami rozumiecie. http://allegro.pl/pi....html?source=oo co myślicie o takim sprzęcie? Oczywiście ma być 3 rzędowy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 30 marzec 2011 - 20:20

Pielniko - Obsypnik chyba najlepiej zakupic stary wielorak do buraków i tam załozyc sobie redła i gesiostópki. Tam stal jest kilka razy lepsza niz w tych nowych pielnikach. Ja własnie na cos takiego czyham, ale gdzies niedaleko zeby opłacało sie po to jechac :P

#6 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 20:31

Pielniko - Obsypnik Kurde te wieloraki to więcej stoją niż te nowe :lol: i mi 5 za duża u mnie 3 rzędowa będzie się nudzić ;) A nie orientujecie się czy Bomet u siebie na placu nie prowadzi sprzedaży maszyn ??? :)

Edytowany przez damjan15, 30 marzec 2011 - 21:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 593 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 11 kwiecień 2011 - 10:38

Pielniko - Obsypnik A nie wie ktoś może, gdzie moge kupić zgrzebła do obsypnika?? To są te "pazurki" co idą za obsypnikiem i wzruszają ziemię na wierzchu redliny.
-----