Skocz do zawartości

Zdjęcie

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share cycepa

cycepa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:dużo tego ;)

Napisany 17 czerwiec 2010 - 07:49

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 andrzej2110 dzięki za wszystko już wiem jak to zrobić w tygodniu to zrobię

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Dzisiaj, 23:38
  •  

#22 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 10:00

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Właśnie zabieram się za zrobienie wózka już mam wszystko co potrzeba.
Wszyscy piszą że mają wózek co chodzi po szynie,ceowniku a nawet kątowniku.
Czy taki wózek musi po czymś chodzić,nie może normalnie po betonie?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#23 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 10:49

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Ja mam wózek na kątownikach i niekiedy jeździ po betonie.

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 11:48

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Po "szynach" masz lżej przesunąć. po betonie większy op jest.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#25 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 19:05

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360

Po co po krawędzi?? Tak samo jak w ceownikach.

Jako ciekawostkę powiem ci ze pierwsza lokomotywa jaka powstała jeździła po szynach z kątowników. Jednak takie szyny szybko pękały i wyginały się i dlatego znalezioną inne rozwiązanie znane do dziś.

Faktycznie nie pomyślałem o takim położeniu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#26 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 19:12

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Odradzam zastosowanie łożysk jako kółek. 30-stkę może i da się rozpołowić ale silnik 60-ki jest znacznie cięższy. Pierścienie nie wytrzymają, no chyba, że dasz łożyska o średnicy D80, ale wtedy ośki musiały by mieć średnicę około fi 30, bo taki otwór mają łożyska.

Lepiej może poszukaj jakichś mocnych gumowych kółek, może coś tu znajdziesz

Kółka

Mój wózek z początku był na takich, ale dla 904 zmieniłem na mocniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Dzisiaj, 23:38
  •  

#27 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 19:34

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Mój jeden jest na łożyskach wałek coś ok 30 mm i 1004 rozpołowiłem bez problemu już 2 razy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#28 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 17:35

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Zrobiłem w końcu ten wózek.
Wyszedł dość masywny.Kolor oczywiście"żółty ursus" :)

Dodany obrazek

Komentarze tutaj: http://www.agrofoto....ania-ciagnikow/

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#29 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 00:27

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Jak znajdę chwilę czasu to wkleję jak nasz wózek wygląda, ma przede wszystkim większe koła, jest mocniejszy. Właśnie do jazdy po betonie. Podnośnik można włożyć prostokątny taki starszej konstrukcji i pod taki jest przygotowany.

Wózek musi mieć prześwit między kołami a ramą, spory prześwit, aby można było podłożyć długą rurę pod niego i przesunąć delikatnie wózek z całym silnikiem.
Przecież rozjechanie idealnie w osi zdarza się bez suwnicy rzadko, także warto pomyśleć o korekcji położenia.
Jakby nie można było korekcji wprowadzić to nie złożyłbym połowy sprzętu, który rozjechałem.

Wózek fajny tylko do góry musi być wąski i mieć najlepiej wykonaną dedykowaną podstawkę pod silnik, aby w razie czego można było ją zdjąć i założyć inna. W c 360 jest inaczej i np w mtz używam też innej podstawki. O Casie czy Fend nie wspomnę. W nie kórych musisz utrzymywać ramę i silnik jednocześnie.

#30 Share farmkam

farmkam

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:43

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 Ja używam do rozpoławiania wózka paletowego, tzw. paleciaka mój ma udźwig 2500kg wiec bez problemu dźwiga i co najlepsze można sobie jeździć silnikiem po całym warsztacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 21 kwiecień 2011 - 21:25

wówózek do rozpoławiania ciągnika a dokładnie do rozpołowienia ursusa c-360 ja zrobiłem takie i są bardzo praktyczne, tylko roboty trochę jest aby je zrobić
http://www.agrofoto....ania-ciagnikow/