PronarekP5

Kabina w Bizonie

Polecane posty

PronarekP5    67

ja oglądałem to kabina z forszaja E-516 to kosztuje ok.700zł.i jest w stanie dość dobrym jest niższa i szyby mają lepszy kształt a ta z bizona jest za wysoka np. u mnie gdybym miał wejdzie z kabiną z forsznita a z bizona nie ma szans :(

ceny kabin na kombajny Bizon:

ok.5000zł. na rekorda

ok.3400zł. na supra

ok.700zł. używana z forschritta E-516


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

aha i w przypadkach forschritta dzrzwi są lepiej rozwiązane bo się je zsówa i nic nie przeszkadzają a jak sobie pomalujecie dach na biało ramki wokół szyb na czarno to wygląda na kabine z bizona a jeśli komus się nie podoba dach (że niema "dzioba") to może sobie dokręcić kawałek blachy odpowiednio wygiętej i ma to samo

a przecierz 700zł.a 3500zł. to duza różnica a kabina i tak jest po to by wam się nie kurzyło :(


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tam wole bizona z kabiną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ja mam kabinę od forszfaja w bizonie i nie narzekam, mam ja podniesiona, nadmuch na dość dobry.. tylko muszę ją od dołu gdzie pedały są uszczelnić bo zbyt dużo kurz sie dostaje do środka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2

a bizon z "nieswoją" kabina wyglada tak

 

http://www.allegro.pl/item214844425_bizon_z_056_3.html

 

pozdro - gorbaczow - sorki ze kolejny raz nie ze swojego konta ale nie chciało mi sie logować na swoje :o


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to wygląda paskudnie :o to juz lepiej sie chyba bez kabiny prezentuje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

Ja mam cała białą i jak jest podniesiona to lepiej wyglada... znów kabina to kabina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOMBAJNista    0

Witam wszystkich

Moze i hardcorowiec jestem ale wole bez kabiny z kilku powodów. Po pierwsze jesli cos sie dzieje np inna praca silnika młocarni czy cos to od razu słychac, nizszy garaz duo łatwiejsze koszenie jesli sa dosyc małe kawaleki to jest lpsza widocznosc itp.

Z innej strony to z kolei opalic sie mozna :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz kosiłem bez kabiny i zmieniam zdanie bo teraz według mnie lepiej bez kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Na co szczelna kabina w bizonie jeżeli nie ma klimatyzacji?

W takim sprzęcie jak w łaźni, wiatraczki dużo nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantavision    1

Kwestia modelu kombajnu. Kabina jest OK. Nie pada deszcz, mniej się kurzy - ale ciężko oddycha :P Chybaże posiadamy już nowszą z klimatyzacją. Generalnie kiedyś nie było kabin i każdy musiał sobie radzić. Ale trzeba zaueażyć, że na chwilę obecną wiele osób montuje kabiny nawet do Bizona Super :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

WYGLĄD TO KWESTIA DOPASOWANIA NP.kolor czarny biały dach porządnie dopasowana tak jak na zdjęciu niżej to zrobiłem na komputerze jak bym ją kupił to ją tak zrobie


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

PronarekP5 tylko na rysunku nie uwzględniłeś że będzie ona wystawać z przodu... a z tyłu jak będziesz ją wstawiał to daj szybę od zbiornika do tego górnego okienka... bo z tego co widziałem na przesłanym przez basie20 linku jest tam wstawiona blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

W tej chwili pracuje Bizonem bez kabiny, ale już zastanawiam sie nas tym żeby kupić kabinę i do tego jakąś kompletna klimatyzacje od samochodu, Koszt około 4 tys ale już komfort większy a nowego kombajnu na pewno nie kupie. Kabina beż klimy to według mnie złe rozwiązanie. Zgodzę sie z opinią że bez kabiny można lepiej "słyszeć kombajn i wychwycić ewentualne usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kombajn - kabina Ciągnik -kabina to dzisiaj standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja mam bizonka supra i mam kabine od nowości(1990rok) i mi tata zawsze powtażał że maszyne to trzeba słyszeć i zawsze ma otwarte okno i drzwi ale ja twarz juz nie leci ten kurz tak bezpośrednio z hedra tylko zatrzymuje sie na szybie ale jak sie pomłóci ze 2 godziny zboże które sie kurzy to tzreba stanąć i przetzrec szmata szybe bo słabo widac co sie dizje na hedrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja uważam że wiecej plusów ma koszenie kombajnem który ma kabine, tak jak pisali w cześniej. A jeśli chodzi o to że w kabinie mniej słychać maszyne (bo i po to ona jest), to i tak ją słychać, i jeśli sie przyzwyczaisz do tego dzwięku to przy jakiejs zmianie też można usłyszeć usterke.

 

Koszenie bez kabiny, ten wiatr i kurz na terzy - bezcenne. ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

A ja mam supra bez kabiny i rekorda z kabina oczywiscie iiiiii bez kabiny kiedy niema wiatru to tragedia niema czym oddychac i jeszcze jak sie kosi jeczmien to kaszmar!! a w rekordzie w kabinie kiedy jest upał to nie idzie wytrzymac trzeba otwierac dzwi i okno i tak bardzo do srodka sie nie kurzy. Ale w tym roku w rzepaku to myslałem ze w kabinie zemdleje kosiłem chyba w najwieksze upały tego lata az sie hydraulika grzała. Tak wiec z zawsze to z kabina dobre wiatraki i można szalec ja nie miałem ale już w przyszłym roku musze cos wykabinowac


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Chcialbym sie zapytać Was ile waży kabina puszka/orzeszek z szybami i bez
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj