Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kabina w Bizonie

326 odpowiedzi na ten temat

#321 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 09 luty 2015 - 21:04

Kabina w Bizonie

Jeśli ktoś chciał by robić kabinę sam raczej nie polecam :D zrobiłem swoją ale koszt samego materiału szyby uszczelki stal itd przekroczyło 2500 plus tapicerka nawiew akurat jest zadaptowany używka, ale bardzo dużo roboty gdyby policzyć dni budowy to raczej gra nie warta świeczki :P ale zdecydowanie lepiej z kabiną ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kabina w Bizonie Dzisiaj, 02:12
  •  

#322 Share Tomasz531

Tomasz531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:01

Kabina w Bizonie

Ja jak pisałem wcześniej mam kabinę z Fortschritta w moim Bizonie, mogę kilka rzeczy o niej napisać. Na pewno jest trochę niższa niż oryginalna Bizonowska, ale na plus bardzo dobra izolacja i nawiewy. Podczas upałów daje mocny nawiew chłodnego powietrza, praktycznie cały czas jeżdże z zamkniętą kabiną. Ma ona dość długi daszek dzięki czemu słońce nie świeci tak mocno po szybach. Drzwi ma przesuwane. Wcześniej miałem trochę mniejszego JD bez kabiny, ale kurz i słońce dawały się we znaki podczas koszenia, niekiedy wracałem czarny jak za przeproszeniem murzyn. Dlatego jak najbardziej kabina potrzebna. Oprócz tych oryginalnych moge polecić te z Fortschrittów, u mnie bardzo dobrze zdaje egzamin. Pozdrawiam właścicieli Bizonów :)

#323 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:41

Kabina w Bizonie

Jeśli ktoś chciał by robić kabinę sam raczej nie polecam :D zrobiłem swoją ale koszt samego materiału szyby uszczelki stal itd przekroczyło 2500 plus tapicerka nawiew akurat jest zadaptowany używka, ale bardzo dużo roboty gdyby policzyć dni budowy to raczej gra nie warta świeczki :P ale zdecydowanie lepiej z kabiną ;)

To jest fakt że gra nie warta świeczki tylko ty dałeś materiał grubszy niż jest na dzisiejszych kabinach które pod byle jaką gałęzią pod drzewem się gnie.Robiłem do swojego bizona i fakt gra nie warta świeczki ale jakoś wykonania mojej kabiny a teraźniejszej nowej to już masakra a wiem bo szwagier do swojego kupił i zakładaliśmy to kabina sama formowała się do pomostu i zbiornika a szpara górą była 5 centymetrów i przy mocowaniu ciągła się jak masło i żadna szyba nie wypadła bo na uszczelkach trzyma się tylko na końcach.Po prostu szajs a co do nawiewów to już szkoda gadać lepiej wentylator samochodowy zamontować a co do farby po dwóch sezonach co stoi w garażu płatami odchodzi a dach to już babcia marchewa weszła.Dla mnie to porażka. :D  :D  :D

#324 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 luty 2015 - 18:44

Kabina w Bizonie

materiał to masz rację ścianka 3 malowanie bardzo dokładne i starannie przygotowana powierzchnia, i mam wszystko tak jak chciałem, nawiew dobrej wydajności, okienko na całej tylnej ściance. dobra izolacja dachu generalnie niemam zastrzeżeń poza tym że to była masa zabawy :D poruwnując ją ze starą wersją oryginału jest znacznie lepsza tylko czy warto było spędzić tyle czasu :D ale zdecydowanie kabina całkowicie zmienia pracę Bizonem czyściutko wbrew pozorom znośnie z temperaturą wewnątrz a mamy tylko nawiewy, lepiej słychac co się dzieje na maszynie ale znów nie słychać stukanie hederu ale to co jakiś czas otwiera się drzwi i słucha :D  polecam wszystkim zakup kabiny, robienie niekoniecznie tylko dla zapaleńców   :D

Edytowany przez kemotke, 16 luty 2015 - 18:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#325 Share krzysiuzuzia

krzysiuzuzia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:muzyka, elektronika w rolnictwie

Napisany 08 marzec 2015 - 11:08

Kabina w Bizonie

ja mam zamiar robic kabine mozecie powstawiac fot jak wam to wyszlo

#326 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:14

Kabina w Bizonie

kolego zrobię jak tylko będę mógł ;) ewentualnie wyślę Ci na priv pisz wiadomość 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#327 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:konie, praca w gospodarstwie, maszyny, motoryzacja