Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kabina w Bizonie

326 odpowiedzi na ten temat

#301 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 05 maj 2014 - 19:53

Kabina w Bizonie Kosiłem z prostom i skośną u szwagra to wiem co piszę.U szwagra już my przerobili tą szybę jak w mojej.Co do rzepaku nie kosiłem i nie mam stołu do rzepaku bo w mojej okolicy rzepak posiada tylko PGR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kabina w Bizonie Dzisiaj, 10:19
  •  

#302 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 06 maj 2014 - 20:06

Kabina w Bizonie

No to przekonaliście mnie do kabiny, a o klimie to jeszcze pomyśle założę pierwsze kabinę i wyjadę w czerwcu na dobre słońce i zobaczę czy da się wytrzymać, bo szczerze to mi się nie chce tej klimy zakładać, bo dużo zabawy z tym i przeróbek.
Z tą szybką to wraz nie kumam bo z której strony ją trzeba wycierać, z zewnątrz czy wewnątrz? Mówisz o hederze (wysokości koszenia) chodzi ci o pogląd przestrzeni między kołem a tyłem hederu bo jak tak to mi to bez różnicy bo ja i tak kosze 98% na siedząco, a wysokość jakoś mam wyczutą spojrzeniem na heder i położeniem lewego rozdzielacza łanu wg podłoża?
Na mój rozum skoro rejek oferuje wersje lux 200 zł droższą od standard i w niej jest skośna szybka i pisze że jest lepsza widoczność to nie powinno być z nią lepiej? Kosiłeś balcerek z taką i taką szybką czy masz tylko porównanie do swojego?
Apropo masz balcerek stół do rzepaku i wogóle rzepak?

Ja mam kabinę stół i rzepak... Co chcesz wiedzieć?:-)

#303 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:43

Kabina w Bizonie No właśnie jak pisałem chce wiedzieć twoją opinie na temat kabiny jaką posiadasz i szybki skośnej/prostej. Opinie balcerka już znam, ale jakoś skłaniam się bardziej do skośnej, wydaje mi się widoczność lepsza i chyba kabina większa.
Posiada ktoś z was klimatyzacje taką postojową wodną jak w ciężarówkach się montuje, zdaje to egzamin? szwagier może mi taką z rozbitka wyciągnąć za ok. 1000 zł, warto?
a o stół mi nie chodzi tylko wydajność w rzepaku i opinnie na temat sit do rzepaku i ustawienia w rzepaku bo jak kosiłem na sitach dziurkowanych (górne kłoskowe i dolne) jechałem najwolniej jak się da i sporo siał, plon ponad 4t/ha

#304 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:40

Kabina w Bizonie Ja kabinę posiadam 4 lata zakupiona w firmie Szyszka. Mam szybke skośną pod spodem... Wiadomo kurzy się i trzeba codziennie czyścić ale prosta też będzie się kurzyć, może trochę mniej ale będzie... Widoczność dobra. Ale ja bym się bardziej przypatrzył w która str jest otwierana prawa szyba... Tzn zgodnie z kierunkiem jazdy czy ."pod włos"... Zastanów się dlaczego o tym pisze...
Tego typu wynalazki uważam za guzik warte... Jak już to normalna klima... Poza tym jak kupisz nowa kabinę to zapewniam Cie że nadmuchy są tam bardzo wydajne (bynajmniej u mnie) i 70% żniw jeżdżę z zamkniętymi drzwiami...
Co do sit to nie używam... Stosuje zwykle sita, zamykam na maksa górę i dół, wiatr na zero i rzepak leci czyściutki... Że coś tam gubi to normalne, kombajn to nie wialnia...:-):-)

#305 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:34

Kabina w Bizonie Jak gubi wam ziarno to wysuńcie blachę tą za sitami a jak jest wysunięta to dorobić dłuższą.

#306 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:53

Kabina w Bizonie to jak ma się otwierać boczne okno, chyba lepiej pod włos to świeże powietrze wpadnie od przodu, a większość syfu od tyłu nie wpadnie?
"Tego typu wynalazki uważam za guzik warte... Jak już to normalna klima..." tzn uważasz, ale nie wiesz, nie miałeś z tym do czynienia tak? Ja planuje raczej jakąś klime założyć odrazu więc do wentylacji czy uchylania szyb zbytnio uwagi nie przywiązuje.
Ile ton na godz rzepaku wykosisz, bo ja rok temu to może ze 2 tony w ciągu godz, troche mozolnie :unsure:

#307 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 07 maj 2014 - 22:27

Kabina w Bizonie Ja mam Bizona Z056 od roku i kupiłem do niego kabinę Naglaka nowy typ. Nie ma ona szybki na dole, bo przednia szyba kończy się na podeście: http://www.naglak.pl...kombajnow/bizon
Prawą szybkę mam otwieraną do przodu i dzięki temu mogę wyjść przez nią na "grzbiet" kombajnu i oczyścić siatkę chłodnicy.
Nadmuchy są wydajne, bo pierwszy tydzień jeździłem na 1 biegu dmuchawy i było OK, ale jak się zrobiło naprawdę gorąco, to wszystkie nawiewy nie pomagały - wręcz przeciwnie, bo dmuchały gorącym powietrzem w twarz. Wtedy się myśli o klimie, ale jest za późno... Jedynym ratunkiem w tym piekle jest otwarte okno i drzwi, o ile jest wiatr.

#308 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 08 maj 2014 - 06:42

Kabina w Bizonie

to jak ma się otwierać boczne okno, chyba lepiej pod włos to świeże powietrze wpadnie od przodu, a większość syfu od tyłu nie wpadnie?
"Tego typu wynalazki uważam za guzik warte... Jak już to normalna klima..." tzn uważasz, ale nie wiesz, nie miałeś z tym do czynienia tak? Ja planuje raczej jakąś klime założyć odrazu więc do wentylacji czy uchylania szyb zbytnio uwagi nie przywiązuje.
Ile ton na godz rzepaku wykosisz, bo ja rok temu to może ze 2 tony w ciągu godz, troche mozolnie :unsure:

co do szyby to tak jak piszesz...
Nie miałem do czynienia to prawda, ale gdzieś obiło mi się o uszy że w tych naprawdę ekstremalnych warunkach jakich pracuje kombajn nie wiele to pomaga...
no Ci powiem że wydajność mam podobną... W rzepaku Bizona nie pogonisz bo ma za dużo masy do przerzucenia... a wioadomo obroty bębna są ustawione niskie to tylko chwila jak stanie cała maszyna... 1 ha koszę ok 1,5godz... plon 4-4,3T/ha

#309 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 maj 2014 - 12:04

Kabina w Bizonie Ja mam bizona z fabryczna kabiną , boczne okno otwierane pod włos i takie rozwiązanie moim zdaniem nie jest najlepsze - zaciąga kurz unoszący się nad hederem , przy przejazdach przy drzewach też przeszkadza (pewnie dlatego poprzedni właściciel wybił szybe i wstawił plekse ;)

Zaś jeśli chodzi o dolną szybę to jedynie przy podczepianiu hedera się przydaje .

A co sądzicie o przyciemnianiu szyb ? Albo o przedłużeniu dachu lub dorobieniu zasłony przeciwsłonecznej ale z zewnątrz , nad szybą czołową ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#310 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 maj 2014 - 07:14

Kabina w Bizonie Przez przyciemnione szyby słońce tak mocno nie pali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 12:14

Kabina w Bizonie W nocy za to nic nie widac, polecam zalozenie rolet na szyby od srodka, przyslonic aby bylo widac gdzie sie jedzie i juz jest duzo chlodniej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#312 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:45

Kabina w Bizonie Niestety z ciemną folia jest kiepsko w nocy ale zanim porzyciemniłem szyby miałem rolete i jak dla mnie było to bardzo nie wygodne i nie używałem jej bo zbyt dużo zasłaniała.

#313 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:19

Kabina w Bizonie Ewentualnie mozna przyciemnic wszystkie szyby oprocz tej przedniej, a na przod jakas roleta od srodka, to jest najlepsze rozwiazanie.

Edytowany przez Junkers, 01 czerwiec 2014 - 22:20.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#314 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:22

Kabina w Bizonie Tak też jest kiepsko bo czasami światło tak się odbija od bocznych szyb, ze nic w lusterkach nie widać.
Szyby mam przyciemnione folia w odcieniu black a więc dość ciemna. Najpierw przyciemniłem szyby boczne, później doszła górna połowa przedniej szyby ale jakoś źle mi było patrzeć przez szybę do połowy przyciemnioną i w zeszłym roku przyciemniłem całą. W dzień jest idealnie :)
Moim zdaniem jak przyciemniać to albo wszystkie albo wcale, nie trzeba przyciemniać bardzo ciemną folią można spróbować light black.

#315 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 04 czerwiec 2014 - 23:47

Kabina w Bizonie Zdecydowanie jazda Bizonem w kabinie oraz klima koszt założenia KLIMY 1500 zł Spatrzyłem się od jednego gościa który zrobił Sobie kabine z wygłuszeniem Sam I klime oraz kilka udogodnień. Gościubomba. jeszcze żadnego bizona nie nie widziałem tak odpicowanego.

Edytowany przez soltys13, 05 czerwiec 2014 - 15:32.

#316 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 05:47

Kabina w Bizonie @soltys13 a mozesz powiedziec co on tam ma zrobione?? mial bys mozliwos zrobienia zdjec i wstawienia ich na forum??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#317 Share soltys13

soltys13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo jeździectwo motocykle fotografia podóże

Napisany 05 czerwiec 2014 - 15:39

Kabina w Bizonie Facet u którego byłem jest z Młodojewa koło Słupcy ma 2 bizony w nienagannym stanie miedzy innym w jednym jest ta klima plus kabina własnej produkcji z całkowitym wygłuszeniem tak że nić nei słychać ani kurz się nie dostaje do środka. 2 przeróbka sieczkarnia załączana na elektromagnes oraz miała funkcje zenei trzeba było odpinać jej żeby słoma leciała Miał też rure wysypu na hydraulikę z podłączeniem pod cofacz młocarni oraz stół do rzepaku własnej konstrukcji
Facet na allegro sprzedaje osłony na chłodnice własnej produkcji do Bizona. Niestety zdjęć nie mam jak zrobić bo to było rok temu a ja mieszam dość daleko.

#318 Share azifelek115622

azifelek115622

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:mechanika, rolnictwo ,konstruktor

Napisany 20 lipiec 2014 - 13:35

Kabina w Bizonie zakupiłem w tym roku bizona i szukam właśnie jakiego kolwiek zdjęcia z bizona co ma z forszaja kabinę założoną, bo tez planuję tak zrobić, ale nie wiem jak się to ma w rzeczywistości, bo kabina naglaka dość sporo kosztuje w odróżnieniu od fortschritta kabiny , ale używanej , no chyba , że ktoś ma z bajzona kabinę na sprzedaż po dobrych pieniądzach :D

#319 Share Tomasz531

Tomasz531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 październik 2014 - 18:23

Kabina w Bizonie

ja ma założoną kabine z forszaja :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share mariusz85

mariusz85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 07 luty 2015 - 19:46

Kabina w Bizonie

Zamierzam kupić kabinę do Rekorda jakiego producenta polecacie? a jeśli chodzi o szybę z prawej strony to jak jest lepiej mieć otwieraną pod włos do kierunku jazdy czy odwrotnie?

Dodaj odpowiedź