Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kabina w Bizonie

326 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 09:42

Kabina w Bizonie Witam! Ostatnio byłem w koźminie wlkp w poszukiwaniu kabiny do bizona. Odwiedziłem Szyszkę, Naglaka, Rejka i Golę. Z tego co się zorientowałem to Rejek i Gola sprzedają kabiny Szyszki, a Naglak swoje, wiadomo. Rejek powiedział mi cenę niższą niż u Szyszki i teraz moje pytanie, czy on napewno tam bierze, czy nie są jakiejś gorszej jakości... Różnica w cenie to 250 zł już z transportem, także nie wiem czy ryzykować i brać u Rejka, czy dopłacić i kupić od Szyszki...?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kabina w Bizonie Dzisiaj, 01:28
  •  

#262 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 30 kwiecień 2012 - 06:47

Kabina w Bizonie nie uważasz że jest to troche nielogiczne żeby u pośrednika było taniej niż u producenta?? :):) Z tego co kiedys się orientowałem jak kupowałem kabinę to różnią się one i nie powiedziałbym że są to te same kabiny...
przyjrzyj się dokładnie...

Edytowany przez Marcin91, 30 kwiecień 2012 - 08:33.

#263 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 06:54

Kabina w Bizonie A ja już się spotkałem z wieloma przypadkami, gdzie pośrednik miał niższą cenę od producenta. Chodzi o marżę... Taki pośrednik bierze w ilościach hurtowych, a co za tym idzie wystarczy mu parę %...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#264 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 07:01

Kabina w Bizonie no też prawda.... Ale radzę się dokładnie zorientować bo wg mnie Naglak i Szyszka robią najlepsze i szkoda by było przez nieuwagę nieświadomie kupić jakąś podróbkę...
PS. nie wiem czy widzieliście ale Szyszka wypuścił jakiś nowy model kabiny z fajną regulacją nawiewu oraz innym designem wewnątrz kabiny:
http://otomoto.pl/ka...rd-A166485.html

#265 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 17:11

Kabina w Bizonie Tyle że jak byłem u nich, to ani jeden, ani drugi nie miał na stanie żadnej kabiny :/ Oglądając w internecie właśnie tą co podesłał kolega panczo1922, od szyszki oraz od rejka, to różnią się np. pałągiem od lusterek. Ale u Goli też takie są, a koleś od Szyszki przyznał się, że Gola bierze od nich, a z kolei Rejek mówił, że bierze od Szyszki. Już sam się gubię w tym wszystkim...

#266 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 29 maj 2012 - 20:26

Kabina w Bizonie Witam wszystkich , mam małe pytanko w sprawie kabin do bizonka a chodzi mi o kabinę firmy Skowroński czy warto jest się nią zainteresować . Może ma ktoś tą kabinę u siebie na bizonku i czy ona pasuje bez przeróbek itp itd jest szczelna Czy lepiej kupić np naglak czy szyszka lub inną Proszę o odpowiedz

#267 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:49

Kabina w Bizonie Kolego, ja nie dawno też stałem przed podobnym wyborem. Byłem w "centrum" kabinowym i odwiedziłem prawie wszystkich sprzedawców w tym rejonie poza Skowrońskim właśnie, bo go nie było akurat w domu. Z tego co się zorientowałem, to cenę nie ma aż tak niską jakby się wydawało. Po negocjacjach z Rejkiem, wyszło mi na ten sam koszt, a Rejek bierze kabiny od Szyszki z tego co mi się przyznał, Gola zresztą też... I zauważam tu, że szukałem kabiny z tą lepszą turbiną wentylacyjną, którą nie wiem czy Skowroński posiada... Ja zamówiłem u Szyszki, w cenie różnica między jego kabiną a Skowrońskiego to chyba 100 zł, a wg mnie Szyszka jest bardziej uznanym sprzedawcą i producentem. Na dniach mają mi przywieźć tą kabinę, wiec porobię zdjęcia i wypowiem się na temat jej dopasowania do bizona.

#268 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:07

Kabina w Bizonie witam.
jeśli pozwolicie podepnę się do tematu, otóż zamówiłem kabinę do mojego Bizona (Naglak), dostawa ma być w tym tygodniu. Mam pytanie odnośnie montażu i podłączenia prądów. Skąd bierzecie zasilnie do instalacji kabiny?? pod który bezpiecznik to zasilanie powinno być podłączone??

#269 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 06:17

Kabina w Bizonie Podłącz pod bezpiecznik w którym cały czas jest prąd po włożeniu kluczyka do stacyjki... I lepiej żeby to była solidna instalacja gdzie będzie można zamontować mocniejszy bezpiecznik (30A) bo mniejsze będą łatwo ulegać przepaleniom (miałem takie sytuacje w ubiegłym roku) i wtedy nie będziesz mieć ani nadmuchów ani oświetlenia...

#270 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2400 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 21:35

Kabina w Bizonie Podłącz pod bezpiecznik co jest cały czas prąd pierwszy lub drugi od schodów jak ktoś nie pomieszał bo jak podłączysz pod stacyjkę te pięć halogenów to się ze stacyjki za kopci i po ptokach :) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:37

Kabina w Bizonie Dobrze wiedzieć, do mnie kabina w czwartek ma przyjechać (szyszka) i też będę myślał jak i gdzie podpiąć instalację. Lepiej, żeby nic nie spalić, ani nie stopić. Pozdro!

#272 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 16:11

Kabina w Bizonie dzięki za wskazówki, rozważam jeszcze możliwość pociągnięcia z akumulatorów osobnego zasiania na troszeczkę większym przekroju przewodu, wtedy będzie pewne, że nic nie będzie przeciążone. Co myślicie o takim rozwiązaniu??

#273 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 18:42

Kabina w Bizonie Wczoraj przywieźli mi kabinę i pytałem jak podłączyć zasilanie, to mi kazali pod drugi bezpiecznik kabel podłączyć i powinno wystarczyć, wiec ja tak zrobię :)

#274 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 23:00

Kabina w Bizonie Czy ktoś dokładał tapicerkę tylnej ściany ( na zbiornik), czy jest sporo ciszej?
I jak uszczelnialiście podłogę obok dźwigni i pedałów?

#275 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 10:12

Kabina w Bizonie Ja przykleiłem 1 centymetrową gąbkę tapicerską i na nią jeszcze materiał obiciowy czarny. Na podłoge położyłem 2 stare dywany i wykładzinę gumową antypoślizgową. Otwory przy pedałach po tym wszystkim sie sporo zmniejszyły i nie było problemu z kurzem. Pod konsolą wcisnąłem od dołu grubą gąbkę bo największy problem był właśnie w tym miejscu. Efekt jak na bizona jest bardzo dobry. Zeby rama kabiny była na poduszkach a nie bezpośrednio do ram kombajnu to było by o wiele ciszej.

#276 Share kuba-ursus

kuba-ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 13:55

Kabina w Bizonie Witam panowie oriętujecie się czy naglak ma kabiny z klimatyzcją i ile takie coś kosztuje :) ?

#277 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 17:52

Kabina w Bizonie a nie lepiej zadzwonić do firmy i się po prostu zapytać?
norweskie-lesne.pl

#278 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 20:02

Kabina w Bizonie @kuba-ursus

Robi i z tego co pamiętam koszt ok 5 tysi za klime.

#279 Share kuba-ursus

kuba-ursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 12:51

Kabina w Bizonie ale kabina z klimatyzacją ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share Rafallll360

Rafallll360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:motocross i modelarstwo

Napisany 04 sierpień 2013 - 10:34

Kabina w Bizonie Witam, ile można najwięcej założyć halogenów w na kabinie ? i jak będą świecić ? bo wujek zamierza założyć na bizonku halogeny a chce mieć jasno jak w dzień :D

Dodaj odpowiedź