Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kabina w Bizonie

326 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 12:34

Kabina w Bizonie Jak myślicie czy lepiej pracuje się Bizonem z kabiną czy bez niej?

Edytowany przez Marcin91, 04 styczeń 2013 - 11:33.

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kabina w Bizonie Dzisiaj, 01:42
  •  

#2 Share Basiutka20

Basiutka20

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 92 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 12:41

Kabina w Bizonie ja tam nie wiem czy lepiej czy gorzej ale mi sie bizon z kabiną bardziej podoba :D
Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

#3 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 13:24

Kabina w Bizonie Jeśli zdarzy się, że będziesz wracał z pola w deszczu to nie zmokniesz :D i elektronika nie ucierpi.
Po za tym jeśli naprawde mocno się kurzy to praca nie jest taka ciężka.

#4 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 14:39

Kabina w Bizonie Mój sąsiad mówił że w kabinie żle kosić, zmienił zdanie gdy sam kupił :) w tamtym roku strasznie się kurzyło i mówił że gdyby nie kabina to by było prze....ne :D ale zamontuj odrazu jakieś wiatraki bo dmuchawa fabryczna nie wystarcza
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#5 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 15:04

Kabina w Bizonie Oczywiście ze lepiej z kabiną.Nie kurzy się,nie zmokniesz,można zamontować klimatyzacje itd :D
Jakby lepiej było bez kabiny to by w nowych kombajnach ich nie montowali :)
Pozdrawiam :)

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#6 Share lewy

lewy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:24

Kabina w Bizonie ja mam kabine i uważam że znacznie poprawia komfort pracy, właczam wentylatory i jest w miarę chłodno, oczywiście szyba zatrzymuje kurz, jedyny mankamet to to że trzeba ją codziennie myć :D ale ja zaliczam to do codziennej obsługi maszyny

#7 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 20 czerwiec 2007 - 18:59

Kabina w Bizonie My młociliśmy 9 sezonów bez kabiny(jak braliśmy supra to nie szło kabiny w fabryce załatwić i tak że go dostaliśmy to już coś). W 1991 roku tata zaczął jeździć do Płocka i namawiać żeby mu sprzedali jedną trochę to trwało ale udało się (zazdroszczę mu bo był na taśmie montażowej w ostatnich miesiącach pracy fabryki na pełnych obrotach-w tedy pracowało tam 3 tys ludzi). Jak założyliśmy to się cieszył nie kurzyło się cicho było tylko że gorąco, mażyła mu się potem klima to teraz ma. Jak w zeszłym roku cały dzień młociłemi przychodziłem wieczorkiem czysty to wspominał jak to było w suprze bez kabiny, najgorzej jak się młocilo groch kusz to nawet na spodniach osiadał.Pamiętam jak byłem mały(3 -4 lata) to po całym dniu młocenia wrócil do domu i się go przestraszyłem widziałem tylko białe oczi i czerwonawe usta :D . Kabina jest ok tylko razem z nią dochodzą dwa nowe obowiązki rano-mycie szyb i czyszczenie filtra od dmuchawki. Czecto podczas młocenia rzepaku zdaża się że trzeba w ciągu dnia obmiacać szybę bo tak na niej kusz osiada i nic nie widać.

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 20 czerwiec 2007 - 19:03

Kabina w Bizonie TC56 chciałbym żeby tata zamienił własnie na takiego żółtego z kabiną i klimą... też co roku widzę ten sam obraz - wraca murzyn z białymi oczami i czerowymi ustami :D
all rights reserved

#9 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 czerwiec 2007 - 19:07

Kabina w Bizonie Skąd ja znam te opowiadania Dodany obrazek - tez pare razy tak wyglądałem ze tylko oczy było widać

@tc56 - a tak przy okazji to sie pisze kuRZ a nie kuSZ

Edytowany przez MECHANIZATOR, 15 czerwiec 2012 - 18:53.

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#10 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 19:11

Kabina w Bizonie ja też uważam, że lepiej pracuje się kombajnem z kabiną. cały kurz który znalazł by się na operatorze zatrzymuje się na szybie. ważna jest odpowiednia wentylacja, bo można osiągnąć wmiarę znośną temp. w czasie pracy. ale jak jest klima to aż chce się robić :) :) :D
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 19:21

Kabina w Bizonie No mi sie wydaje ze powinniśmy rozmiawiac o starych kombajnach i to klima w nich to było marzenia i to prawie nie możliwe. bo raczej w nowych to juz kabina to standard.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#12 Share Karol I

Karol I

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 19:33

Kabina w Bizonie Kabina w bizonie to dobra sparwa a jeszcze lepsz jak jest klimatyzacja. Trzeba pamiętac o czyszczeniu filtrów raz dzienie a przy dobrych wiatrach to i nawet dwa razy no i oczywiście mycie szyb:) Słońce pali troche przez szyby ale tylko nad ranem i wieczorem to wystarczy troch foli na szybę i problem z głowy, tylko znowu w nocy jest gorsza widoczność o 20% :D

#13 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 20 czerwiec 2007 - 20:05

Kabina w Bizonie dla niezdecydowanych jest zawsze rozwiązanie pośrednie :D

http://www.farmphoto...aspx?mid=227884
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#14 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 21:21

Kabina w Bizonie jak juz o kabinie to mam proźbe może mi ktos zrobic zdjecia wiatraka w kabinie starego typu bo mam bizona z 87 roku z kabina i nie ma wentylatorów i chciałbym zobaczyc jak one wygladaja, oczywiscie najlepiej kosi sie w kabinie przynajmniej slonce od gory nieswieci :D
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#15 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 21 czerwiec 2007 - 17:51

Kabina w Bizonie Przepraszam za moją ortografię ale moje lenistwo nie zna granic i znów nie spojrzałem do słownika(mam nawet papiery na dyslekcję ale mniejsza z tym)-przyżekam że się poprawię. Sam raz wyglądałem ja murzyn i to jak mlóciłem rekordem z kabiną-po prostu zawaliła mi się młocarnia w rzepaku i to 4 razy jednego dnia(badyl od spodu był zielony a góra była sucha jak piepsz). Pamiętam że pierwszego razu tak się zachłapnął że brat z pacownikiem na bresze się uwiesili i nic nie poszło(trzeba było jechać po dłuższą brechę do domu). Ale to chyba cały urok naszych bizonów-będzie co wnukom opowiadać. :D

#16 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 06:29

Kabina w Bizonie wiecie może jak wygląda kabina z forszaja e512 na zo56 i czy da się ją wogule zamontowac jak macie fotki to wystawcie

#17 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 10:05

Kabina w Bizonie Bizon bez kabiny to dobre dla hardcorowców co lubią zgrzyt piasku między zębami - no i oczywiście bizon z kabiną się o niebo lepiej prezentuje niż bez kabiny - szczególnie jeśli jest to kabina wygłuszona nowego typu

a co do montowania na bizonie kabin od innych sprzętów to odradzam - moze to i jest jakieś rozwiązanie - ale taka kabina nigdy nie będzie szczelna tak jak orginalna więc i tak cały syf poleci ci do środka a to sie mija z celem

#18 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 22 czerwiec 2007 - 11:11

Kabina w Bizonie Głupie pytanie. Chuba logiczne, ze kazdy woli pracowac z kabiną. Większy komfort itp.

#19 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 25 czerwiec 2007 - 11:36

Kabina w Bizonie ma ktoś takiego bizona z kabiną narazie zrobiłem sobie mały fotomontaż jak by to wyglądało to mój bizon z kabiną którą "wmątowałem" na komputerze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Rako

Rako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów