Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lis zabiera kury.

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Janinka

Janinka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 18:28

Lis zabiera kury. U nas potrafi przychodzić sobie na podwórko skubaniec :blink: nie boi się wcale!!! Pewnie zostanę bez kur!!! Straszyliśmy petardami,korkowcem,psami pułapka nastawiona i nic ;[ Pewnie już oswojony,czuje sie jak u SIEBIE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lis zabiera kury. Dzisiaj, 20:04
  •  

#42 Share januszm1

januszm1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:41

Lis zabiera kury. Ja tez latem zastawialem pulapke na lisa ale cwaniak nie jest taki glupi.

#43 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 16 styczeń 2012 - 19:47

Lis zabiera kury. tylko myśliwego trzeba jak u mnie w nic nie wszedł w płocie dziura była i przechodził to pętle postawiłem to skubaniec inną znalazł a jak pozabijałem to przez płot pół roku się mordowałem ale lis moje kury jadł z mojej reki zginą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share bgdbodzio

bgdbodzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 maj 2012 - 19:40

Lis zabiera kury. pies hahaha przypomnialo mi sie jak siostra kupila sobie bernardyna ale z balkonu no i pewnego dnia jak wyszedl sobie na spacerek i zobaczyl te dziwne stwory dziubiace trawke zagryzl wszystkie co ciekawe tylko koguta zostawil :D

#45 Share KrzysztofP

KrzysztofP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 maj 2012 - 12:34

Lis zabiera kury. U nas rozwiązaliśmy problem trochę nietypowo - w stronę, skąd nadchodził lis, trąbiliśmy taką trąbką stadionową, jakich pełno np. w Zakopanem (stamtąd przywiózł brat naszą trąbkę). Kilka razy dziennie i lis po czasie faktycznie wybrał inne miejsce :D

A propos dźwięków - są na rynku odstraszacze ultradźwiękowe na różną zwierzynę, nie wiem tylko, czy jest jakiś taki, który działałby na lisy.

#46 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 19 maj 2012 - 18:44

Lis zabiera kury. to działa na lisy i wszystkie zwierzęta w promieniu 10 chyba metrów czy nawet więcej wiedz jak coś hodujesz to nie bardzo jest to rozwiązanie trombinie to jak masz czas o trąbisz u nas raz przyjeżdżam z miasta a tu pustki w 2 godziny lis wybrał 20 kur wiedz powątpiewam czy on znikną z wiązu z tą trąbą bo u nas ja drzewo tnę a lis z tyłu dosłownie z 5m za mną kurę atakuje przecież widział słyszał ale i tak wiedział ze człowiek go nie dogoni nic mu nie zrobi są lisy i lisy dużo miałem z nimi przypadków ostatni jeden przychodził w nocy a drugi w dzień na początku myslałem ze to ten sama się okazało ze było 2 na szczęście jednego złapałem drugiego psy dorwali

#47 Share Andi1313

Andi1313

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 21:49

Lis zabiera kury. Testował ktos takie urządzenie http://allegro.pl/od...2366919616.html

#48 Share takietam

takietam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 20:42

Lis zabiera kury. Mi gdy lisek zabrał 13 kur postanowiłem urządzić polowanko . Razem z 2 kuplami z mojej wsi ( którym tez podebrał kury) postanowiliśmy działać :D Wszyscy mamy po 15 lat . Ale do rzeczy : od 2 lat produkujemy łuki i strzelamy więc to były nasze narzędzia . W lesie za moim podwórkiem ( gdzie lis ma nore) zrobiliśmy barykade , pod nore podrzuciliśmy kawał starego mięsa . Po około 3 godzinach siedzenia tam , lisek wyszedł do mięska a wtedy 3 strzały poleciały w jego kierunku ;d Skóre z gnoja mam powieszoną w domu , nad kominkiem :)

#49 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:21

Lis zabiera kury. nie znam sie na tym ale jak tak czytam to jakby zostawic kawał mięsa koło kurnika i wstrzyknąć w nie randap lub posypać zaprawa do zboża co wy na to jakby to zjadł było by po nim?

Pisownia !!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 21 lipiec 2012 - 21:18.

#50 Share bibi

bibi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Kosmetyki i szczeniaczki :D

Napisany 27 lipiec 2012 - 09:08

Lis zabiera kury.

Mi gdy lisek zabrał 13 kur postanowiłem urządzić polowanko . Razem z 2 kuplami z mojej wsi ( którym tez podebrał kury) postanowiliśmy działać :D Wszyscy mamy po 15 lat . Ale do rzeczy : od 2 lat produkujemy łuki i strzelamy więc to były nasze narzędzia . W lesie za moim podwórkiem ( gdzie lis ma nore) zrobiliśmy barykade , pod nore podrzuciliśmy kawał starego mięsa . Po około 3 godzinach siedzenia tam , lisek wyszedł do mięska a wtedy 3 strzały poleciały w jego kierunku ;d Skóre z gnoja mam powieszoną w domu , nad kominkiem :)

Fajna bajka :) Ale to jest niemozliwe, zeby domowym lukiem zabic lisa. No chyba, ze masz wszelaki sprzet do profesjonalnej produkcji lukow, bo jesli myslisz ze uwierzy ktos, ze zabiles lisa kijkiem na ktory nawlekles kawalek sznurka i domowa strzala z patyka... pominmy to, ze nie zlapalbys na takie cos nawet slonia, gdyby stal 10 m od ciebie, bo nie byloby skalibrowane. Ale na pewno nie mialoby odpowiedniej sily, nawet profesjonalnym lukiem o sile okolo 20 lb nic nie zabijesz, najwyzej zranisz go...

Moja mama zrobila za to tak na lisa : mielismy na podworku jakies betonowe kregi, na noc na jednym koncu ktory zamykala zostawiala zdechla kure, a w wejsciu robila oczko i lis sie zawsze na to lapal.
Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 11:00

Lis zabiera kury. czasami zdechłe kury nie pomagają kiedyś łapałem to skurczy byk wolał wygryźć wydrapać siatkę bażanty wybrać niż gotową kurkę dosłownie podaną sobie zjeść a pół roku temu to dwa jeden w dzień chodził kury brał a druki w nocy woliery z ptakami szabrował jednego złapałem drugiego pies dorwał ale cudem sprytny był na moim drobie chowany hehe

#52 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 lipiec 2012 - 14:36

Lis zabiera kury. Mój sąsiad miał problem z lisami bo przychodziły mu do kurnika i wyjadały kurczęta, nawet w biały dzień bo mieszkamy koło lasu a on miał taki drewniany kurnik.Gość się wkurzył kupił wiatrówke 5.5mm jakąś HW90 , wiem że dał koło 1500zł ale na raz położył lisa z 10 metrów ,się zaczaił w stodole bo wiedział kiedy mniej więcej lis przychodzi.

#53 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 20:33

Lis zabiera kury. załatwił lisa wiatrówką to jakaś jest kozacka wiatrówka i za taką kase ja za swoją dałem mniej sporo mniej 5,5 ale szoku nie ma strzelać strzela ale raczej by nie zabiło

#54 Share takietam

takietam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 11:06

Lis zabiera kury.

Fajna bajka :) Ale to jest niemozliwe, zeby domowym lukiem zabic lisa. No chyba, ze masz wszelaki sprzet do profesjonalnej produkcji lukow, bo jesli myslisz ze uwierzy ktos, ze zabiles lisa kijkiem na ktory nawlekles kawalek sznurka i domowa strzala z patyka... pominmy to, ze nie zlapalbys na takie cos nawet slonia, gdyby stal 10 m od ciebie, bo nie byloby skalibrowane. Ale na pewno nie mialoby odpowiedniej sily, nawet profesjonalnym lukiem o sile okolo 20 lb nic nie zabijesz, najwyzej zranisz go...

Moja mama zrobila za to tak na lisa : mielismy na podworku jakies betonowe kregi, na noc na jednym koncu ktory zamykala zostawiala zdechla kure, a w wejsciu robila oczko i lis sie zawsze na to lapal.

Możliwe . Łuki naszej produkcji mają około 23Kg naciągu . Nie jest to patyk , lecz łuk , profilowany i tworzony wiele dni . Strzały własnej roboty , lotki gęsi , groty kute . Masa strzały to 45gram , donośnośc to 180metrów . Z 40 metrów trafiam w tarcze , z rozrzutem max 3-5cm . Przebija 3 centymetrową klonową deskę z odległości 80 metrów . Lisa przebiło na wylot , możno z tego utłuc dzika bez problemu , więc ?

Co lepsze . w mojej wsi jest plaga lisów , rekordowa liczebnośc , możno je spotkać na własnym podwórku . Nadleśnictwo naszej wsi płaci 50PLN za każdego zabitego lisa . Nie jest to kłusownictwo , jest to całkiem legalne i możno zarobić . Pokazujemy lisa , dostajemy kaskę , a lis jest nasz , jeszcze możno skóre sprzedać .

Ps kolego . Nie masz pojęcia o łukach , czy tylko tak udajesz? łukiem bez problemu zabijesz człowieka , a nawet potężne zwierze typu lew czy Tygrys . Może nawet 1 strzałem , jeśli trafisz w płuca , wątrobe czy serce .

Edytowany przez takietam, 30 lipiec 2012 - 11:10.

#55 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 30 lipiec 2012 - 11:14

Lis zabiera kury.

Co lepsze . w mojej wsi jest plaga lisów , rekordowa liczebnośc , możno je spotkać na własnym podwórku . Nadleśnictwo naszej wsi płaci 50PLN za każdego zabitego lisa . Nie jest to kłusownictwo , jest to całkiem legalne i możno zarobić . Pokazujemy lisa , dostajemy kaskę , a lis jest nasz , jeszcze możno skóre sprzedać .

Słuchaj , jak masz pisać takie głupoty to lepiej wg. nie zabieraj głosu , jeszcze ktoś uwierzy i posądzą go o kłusownictwo . Następnym razem za takie brednie otrzymasz 10% .

Ps.
Co ma nadleśnictwo do populacji zwierząt ?

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#56 Share kuchcik

kuchcik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 20:19

Lis zabiera kury. Nie jestem zwolennikiem strzelania do lisów. Zastrzelisz jednego i co Ci po tym? Zabijesz tylko zwierzę, a i tak przyjdzie następne. Najlepiej jest przeciwdziałać atakom lisów. Postawić np. ogrodzenie elektryczne i będzie po sprawie. Nie ejst to tani interes, ale na dłuższą metę opłacalny.

#57 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 20:26

Lis zabiera kury. u mnie za stajnia grasują lisy co noc a pies nie daje spać taki nerwowy

#58 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 13:00

Lis zabiera kury. Wojciech675Dt widocznie nie wiesz co to jest HW90 :unsure: i nie wiesz co potrafi :ph34r: Wpisz sobie w gogle to się przekonasz czy poradzi sobie z lisem.

#59 Share takietam

takietam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 08:50

Lis zabiera kury.

Słuchaj , jak masz pisać takie głupoty to lepiej wg. nie zabieraj głosu , jeszcze ktoś uwierzy i posądzą go o kłusownictwo . Następnym razem za takie brednie otrzymasz 10% .

Ps.
Co ma nadleśnictwo do populacji zwierząt ?

Nie jest to brednia . Lisy na wsi narobił wielkich strat . Każde gospodarstwo poniosło wielkie straty , niekiedy do 30 sztuk drobiu z jednego potwórka . Nadleśnictwo orzymywało zgłoszenia codziennie . Sami nie dawali rady wybić lisów , tzn tego nadmiaru , który prawdopodobnie wynosi blisko 15-20 lisów . Sam zarobiłem na nich 150 zł , jak narazie . Oczywiście , w innej wsi to wydaje się niemożliwe i głupie , ale taka jest prawda .

Wieś w tym roku straciła prawie 180 sztuk drobiu . Duża strata , jedni tracili po 10 , inni nawet do 30 ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 11:15

Lis zabiera kury. takietam ...co to za wieś w której mieszkasz?