UrsusMan

Lis zabiera kury.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1maggin    0

Jak ja znalałem norę w pobliżu domu to wrzuciliśmy do niej podpaloną słome i sie więcej nie pokazywał a no i jeszcze miał niemiłe spotkanie z moimi psami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik595    0

Mi dziś ubyło dwóch indyków(miały około 15kg.)i kilka kurczaków. Jestem pewien że to lisy ,ale jak się skutecznie pozbyć? POMÓŻCIE!!! :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Rolnik595 Zwróć się z prośbą do myśliwych,Powinni pomoc Ci pozbyć się szkodnika

Czytając resztę postów to niektórzy koledzy maja bujna fantazje , Na odszkodowanie nie masz co liczyć, lis jest szkodnikiem łowieckim a nie zwierzyna łowna. Chyba ze się mylę

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Wie u kogo brać kury :) Przecież myśliwi dokarmiają zwierzynę dziko żyjąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Sezon polowań na lisa obowiązuje oficjalnie od 1 czerwca do 31 marca :P

 

 

lis.jpg

 

 

 

Błyszczące futerko świadczy, że byle gdzie nie jada.

 

 

 

 

Wpada zajączek do lisiej nory i pyta:

- Jest ojciec?

- nie ma..

- Jest matka?

- nie ma..

- A chcecie w te rude ryje?!

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

świetny dowcip :)

Widzę ze kolega obyty w kalendarzu polowań :) Ale na terenie gospodarstwa to chyba można lać lisa przez cały rok i każdy może

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Najlepszy jest sposób z jakimś opryskiem na śliwki i w kure B) ;)


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam spuszczam psa że dwa razy go pogonił i teraz jest spokój albo zrób zagrodzenie koło kurnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz512    0

Jak wiesz gdzie ma nore to najlepszym sposobem jest napuszczenie gazu propanbutan do nory i wrzucenie petardy albo go udusi albo wybuch zabije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak i jak pier............e to Ty z góry na pewno zobaczysz gdzie on jest. :lol: Ty wiesz w ogóle co Ty mówisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Heee "Dom zły" A co do pułapek to zrobiłem sobie taką przelotową tzn z obydwu stron klapki i na środku zapadka ze jak wejdzie to się klapki zamykają,ale żaden rudy się nie nabrał,za to chyba z 5 kur 3 koty i jeden pies,a i raz też szczur wlazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie c ja w tamtym roku sie miałem z lisem to raz w domu nikogo nie było t w 3 godziny 19 kur załatwił i to same rasowe a zacząłem pilnować to w nocy przychodził i do bażantów raz wlazł znowu szkody narobił ogrodziłem prądem i 2 miesiące spokój a w jedną noc pastuch spadł i sie rozwalił podłączyłem taki słaby śnieg zapadał i wybrał z klatek prawie wszystko szkody ogółem narobił na 1200 zł i pętle stawiałem aż wreszcie ze znajomym myśliwym sie zaczailiśmy to takie diabelstwo jest a jest ich tyle bo zaczęli te szczepionki z żucac tak to przezywały najsilniejsze a teraz latają chore wyleniałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janinka    0

U nas potrafi przychodzić sobie na podwórko skubaniec :blink: nie boi się wcale!!! Pewnie zostanę bez kur!!! Straszyliśmy petardami,korkowcem,psami pułapka nastawiona i nic ;[ Pewnie już oswojony,czuje sie jak u SIEBIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko myśliwego trzeba jak u mnie w nic nie wszedł w płocie dziura była i przechodził to pętle postawiłem to skubaniec inną znalazł a jak pozabijałem to przez płot pół roku się mordowałem ale lis moje kury jadł z mojej reki zginą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgdbodzio    0

pies hahaha przypomnialo mi sie jak siostra kupila sobie bernardyna ale z balkonu no i pewnego dnia jak wyszedl sobie na spacerek i zobaczyl te dziwne stwory dziubiace trawke zagryzl wszystkie co ciekawe tylko koguta zostawil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofP    0

U nas rozwiązaliśmy problem trochę nietypowo - w stronę, skąd nadchodził lis, trąbiliśmy taką trąbką stadionową, jakich pełno np. w Zakopanem (stamtąd przywiózł brat naszą trąbkę). Kilka razy dziennie i lis po czasie faktycznie wybrał inne miejsce :D

 

A propos dźwięków - są na rynku odstraszacze ultradźwiękowe na różną zwierzynę, nie wiem tylko, czy jest jakiś taki, który działałby na lisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to działa na lisy i wszystkie zwierzęta w promieniu 10 chyba metrów czy nawet więcej wiedz jak coś hodujesz to nie bardzo jest to rozwiązanie trombinie to jak masz czas o trąbisz u nas raz przyjeżdżam z miasta a tu pustki w 2 godziny lis wybrał 20 kur wiedz powątpiewam czy on znikną z wiązu z tą trąbą bo u nas ja drzewo tnę a lis z tyłu dosłownie z 5m za mną kurę atakuje przecież widział słyszał ale i tak wiedział ze człowiek go nie dogoni nic mu nie zrobi są lisy i lisy dużo miałem z nimi przypadków ostatni jeden przychodził w nocy a drugi w dzień na początku myslałem ze to ten sama się okazało ze było 2 na szczęście jednego złapałem drugiego psy dorwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takietam    3

Mi gdy lisek zabrał 13 kur postanowiłem urządzić polowanko . Razem z 2 kuplami z mojej wsi ( którym tez podebrał kury) postanowiliśmy działać :D Wszyscy mamy po 15 lat . Ale do rzeczy : od 2 lat produkujemy łuki i strzelamy więc to były nasze narzędzia . W lesie za moim podwórkiem ( gdzie lis ma nore) zrobiliśmy barykade , pod nore podrzuciliśmy kawał starego mięsa . Po około 3 godzinach siedzenia tam , lisek wyszedł do mięska a wtedy 3 strzały poleciały w jego kierunku ;d Skóre z gnoja mam powieszoną w domu , nad kominkiem :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bies11kgr    5

nie znam sie na tym ale jak tak czytam to jakby zostawic kawał mięsa koło kurnika i wstrzyknąć w nie randap lub posypać zaprawa do zboża co wy na to jakby to zjadł było by po nim?

 

Pisownia !!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Mi gdy lisek zabrał 13 kur postanowiłem urządzić polowanko . Razem z 2 kuplami z mojej wsi ( którym tez podebrał kury) postanowiliśmy działać :D Wszyscy mamy po 15 lat . Ale do rzeczy : od 2 lat produkujemy łuki i strzelamy więc to były nasze narzędzia . W lesie za moim podwórkiem ( gdzie lis ma nore) zrobiliśmy barykade , pod nore podrzuciliśmy kawał starego mięsa . Po około 3 godzinach siedzenia tam , lisek wyszedł do mięska a wtedy 3 strzały poleciały w jego kierunku ;d Skóre z gnoja mam powieszoną w domu , nad kominkiem :)

 

Fajna bajka :) Ale to jest niemozliwe, zeby domowym lukiem zabic lisa. No chyba, ze masz wszelaki sprzet do profesjonalnej produkcji lukow, bo jesli myslisz ze uwierzy ktos, ze zabiles lisa kijkiem na ktory nawlekles kawalek sznurka i domowa strzala z patyka... pominmy to, ze nie zlapalbys na takie cos nawet slonia, gdyby stal 10 m od ciebie, bo nie byloby skalibrowane. Ale na pewno nie mialoby odpowiedniej sily, nawet profesjonalnym lukiem o sile okolo 20 lb nic nie zabijesz, najwyzej zranisz go...

 

Moja mama zrobila za to tak na lisa : mielismy na podworku jakies betonowe kregi, na noc na jednym koncu ktory zamykala zostawiala zdechla kure, a w wejsciu robila oczko i lis sie zawsze na to lapal.


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj