siwyadas

Claas Dominator 76

Polecane posty

Tomasso    9

No to rozumiem teraz. A powtórzę się ale mógłby ktoś zdjęcie zrobić schematu z punktami smarowania?? Pomoże ktoś ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Koledzy potrzebuję wymiary pasa jezdnego dolnego


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Tyle Ci powiem, że były dwa rodzaje, starsze miały dłuższy niż nowsze od któregoś tam numeru seryjnego,w serwisie wiedza o co lata, tak na marginesie zamienniki to szmelc, lepiej zainwestowac w oryginał, coś koło 1200zl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Jutro jadę do serwisu , od tygodnia mój sklep szuka paska i ciągle lipa a to za długi a to za kródki a wszystkie z katalogu ,dobże że to nie żniwa


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekt5    0

Witam wszystkich .

Pytanie dla zaawansowanych kosiarzy :)

Jak macie ustawiony wiatr na sita ??

wiem ze zależy do jakiego zboża ?? Podajmy wszystkie przykłady .

Załączam fotki

1.w takim przypadku wiatr idzie tylko na górne sito, dolne jest zamknięte

tvjx.jpg

0y26.jpg

 

 

 

2.w tym wiatr wieje tylko przez dolne i dociera też do górnego sita

rg81.jpg

rm8g.jpg

 

3. w tej pozycji daje tu i tu :) na jakiej pozycji ustawiacie ???

oh9t.jpg

 

Przy okazji orbitrol do Dominatora 76 pasuje z naszego BIZONA :D :D

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ja nie zmieniam ustawien kierownic do zboz , wszystko daje na 2 otwor od dolu na obu dzwigienkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

Stosujecie jakieś szczególne sita albo rafy w dominkach 76 do koszenia rzepaku czy kosicie na zbozowych tylko do końca zamknietych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Panowie na jakich obrotach młocarni kosicie zboża: żyto, owies, jęczmień jary, pszenżyto, pszenica itp. i jaki powinien być wiatr ustawiony do tych zbóż ? :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

owies daje na ok. 1000 , reszte zboz ok. 1200-1300. Wiatr to zalezy jakie zairko jest , do owsa 500-600 a do pszenicy ciezkiej to nawet 800 -900 , do zyta ok. 800.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

Uziu92 jak masz ustawione klepisko jaka masz szczeline wlotowa i wylotowa przy jeczmieniu ozimym i jarym bo ja jade na 17 mm wlotowa i 5 mm wylotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

Pandaa co do mm to Ci dokladnie nie powiem musialbym zerknac na schemat lub pomierzyc ale jeczmien daje na 1 lub 2 otworze na duzej dzwigni, na malej tam co jest 3 otwory nigdy nie zmieniam jej ustawienia , zawsze na srodku, potem ewentualnie kontroluje czy ziarnek nie tnie i czy nie zostawia , jak zostawia i drobne ziarno to sie daaje na 1 otwor, jak ladniejsze grubsze zboze i patrze ze w zbiorniku podcina to na 2 otwor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

aha to na pierwszym otworze masz 2mm wyjsciowa a na drugim otworze 3mm a ja nie moge wiecej pociagnac niz 5 mm bo pozniej cepy pukaja mi o klepisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej klepisko krzywe. Ja miałem krzywe więc zacząłem prostować, po prostowaniu zaczęło mi coś tykać. Wał nówka jak i inne podzespoły. Przez zimę robiłem remont mam cały środek nowy od A do Z oprócz klepiska.. bo nie było na stanie, a potrzebowałem go złożyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

no tak bo jak cep kamieniem dostanie to wgina sie do srodka ale roznie to bywa, wiec masz klepisko albo do poprostowania albo do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Orientuje się ktoś czy do dominatora pasują felgi od Bizona ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko że pasują od dużego Ursusa/Zetora z ciężkiej serii


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

a widzialem kiedys ciezkiego ursusa na kolach od bizona wiec powinno pasowac :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakul91    0

Witam,

Chciałbym odswieżyc temat, czy posiada ktos instrukcje w jezyku polskim do claasa dominatora 76, moze ktos ma ??  pytał ktos wczesniej ale chyba nie dostał odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj