siwyadas

Claas Dominator 76

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasso    9

Jak znajdziesz felgę na którą takiego kapcia wsadzisz to czemu nie. Na te 18,4 to nie ma szans zeby to weszło.

 

No to się kolego myliłeś ostro :D wczoraj te oponki przyszły i dzisiaj je założyliśmy na te fele. Co prawda wulkanizator z jedną meczył się z 1,5 h z drugą tak samo ale weszły :) Tyle że powiedział że on ich zdejmował nie będzie, bo maszyna aż stawała ;p

 

Kravter

A po prostu przy wyłączonym hederze włączasz ten przycisk i rewers zaczyna działać od razu??

 

dodaje zdjęcia jak to wyglądało a jak wygląda :)

Przed:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d80f4f2472a9fd1.html

 

Po:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c62b2df9c8f70600.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyknij fotę jak wygląda bok opony po założeniu na felgę. Wulkanizatorem nie jestem ale myślę że rant felgi może szczypać stopkę opony przy takim balonie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie! musizsz wylaczyc heder poczekac az wszystko stanie i dopiero wtedy wlaczyc rewers :P inaczej jest tylko kupa zgrzytu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Panowie mam problem przy składaniu rury hydraulicznej w moim 66, jak chcę złożyć ją to muszę zawsze krzyżak ustawić tak aby szło zamknąć, tam jest jakaś zapatka do ustawiania tego krzyżaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
class76    0

witam,mam problem z orbitrolem przy class dominator 76 który w czasie jazdy nie trzyma lini prostej i cały czas trzeba kręcić kierownicą prawo/lewo żeby szedł prost bo jak nie to by wjechał w środek zboża,jak się tnie zboże i go się puści to jeżdzi slalomem a jak co kawałek bujnie się kierownicą to jedzie prosto,mam jeszcze jedno pytanie czym różni się orbitrol który ma wielkość 80 od orbitrola który ma wielkość 125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moze to wina siłownika, padły uszczelniacze i nie trzyma lini? Ja u siebie właśnie wymieniłem orbitrol. Nowy zamiennik 700zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
class76    0

zapomniałem dodać że to jest wersja gursaka(ma tył na siłownikach)może to coś od tego

 

siłownik wykręcę i zawiozę do sprawdzenia jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

A ja mam takie moe głupie i banalne pytanie do czego jest tak korbka która wychodzi z tego słupka w którym jest licznik mth oraz kontrolki os strat ziarna?? co się tą korbką robi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

AAAA dobra dzięki. To mój pierwszy sezon jako kombajnisty będzie i mam pytanie czy ustawiać go tak jak w instrukcji czyli do jęczmienia dźwignię V na pozycje m czyli środkową a H na pozycję albo 1 albo 2?? czy poprostu samemu posprawdzać i metodą prób i błędów wychodzić i patrzeć czy kłosów nie zostawia nie wymłuconych i ewentualnie korygować?? Tak samo żaluzjowe sita też patrzeć czy nie wyrzuca ziarna?? Bo koleś od którego kupiłem mówi, że on te dwie dźwignie na maxa do góry i tak kosi wszystko od pszenicy po mieszankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wszystko zależy od zboża jak długo jest już dojrzałe bo czym pozniej koszone tym lżej sie wymłaca, ale z reguły też jade na minimalnej szczelinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

musisz patrzyc czy dobrze wymlaca, jak zostaje ziarko w klosach to wajche w gore a jak zaczyna kruszyc to mozna popuscic , sita to juz musisz wyczuc ale pisze w instrukcji zeby gorne byly na 13 mm a dolne na 8 otwarte, jak wieczorem kosisz i rosa zaczyna saidac to trzeba wiecej je otwierac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
class76    0

ja też mam pytanie czy mogę założyć orbitrol o wielkości 125 jak w cd 76 orginalnie jest orbitrol o wielkości 80

 

Moze to wina siłownika, padły uszczelniacze i nie trzyma lini? Ja u siebie właśnie wymieniłem orbitrol. Nowy zamiennik 700zł.

 

siłownik jest dobry nic nie przepuszcza był na sprawdzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Wczoraj zacząłem jeczmień ozimy i młocarnie miałem ustawioną V na srodku i H na 2-3 ząbku. obroty młocarni 1100 i ładnie szło. Do jeczmienia jeszcze mozna przymknąć przeslony pod klepiskiem. Ogólnie z jęczmieniem ozimym nie warto sie śpieszyc bo będzie źle sie wymłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

No to wiele już mi się wyjaśniło do rewersu gardzieli mam chyba przerwany kabelek ale to ogarnę i kolejną zagwozdkę mam na konsoli mam 4 przełączniki pierwszy tak jakby z boku od szyby to do rewersu drugi na górze nie wiem własnie do czego jest bo kolejny do koguta i do halogena skierowanego na rurę tylko po kablach nie mogę dojść od czego mógłby być ten drugi przełącznik ;/ i dodatkowo chciałbym wszystkich życzliwych ludzi poprosić o wskazówkę ile jest punktów smarowania i lokalizację ma ktoś może schemat tych punktów i mógłby zrobić zdjęcie bo u siebie tego nie mam a przed żniwami zacząłem smarowacć i ile kalamitek znalazłem tyle przesmarowałem ale nie chciałbym nic pominąć żeby biedy nie było na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbitoja    4

na ile ten kombaj jest ha tak aby nie stal duzo w czasie sezonu i aby zniwa sie nie przeciagaly

Ja mam 80ha i wyrabiam sie dominatorem 76 ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a ten przelacznik to nie przypadkiem jest od zmiany wskazan na duzym zegarze obroty mlucarni - predkosc przyspieszacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

U mnie to tym włącza się czujnik awaryjności sieczkarni

A może ktoś podpowie mi jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów ?


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

no ale jaka zasada działania tego czujnika czy jeśli mam przesuniętą blachę kierującą słomę na sieczkarnie a pasek na sieczkarnie nie założony to co piszczy czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

To jest czujnik awaryjności sieczkarni... jak stanie zapala się kontrolka i piszczy. Jak sieczkarnia jest nie załączona nie zapala sie przy uruchomieniu młocarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj