Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 76

145 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 28 marzec 2013 - 21:29

Claas Dominator 76 Polecam dominatora 76 prosty w obsłudze i naprawach. Części dostępne i w przystępnej cenie oraz dużo używek. Jak dominatora to tylko z silnikiem Mercedesa :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 76 Dzisiaj, 01:13
  •  

#62 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 10:11

Claas Dominator 76 Też polecam dominatora 76... posiadam go dopiero sezon ale miło mnie zaskoczył. A co do silnika to mercedes może troche mocniejszy ale spalanie mniejsze to w perkinsie. Mam porównanie bo ko 15-20 olega ma identycznego z mercedesem właśnie. A róznica nie mała bo ok 2l/h

#63 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 14:48

Claas Dominator 76 No mocniejszy to on nie jest bo obydwa mają po 120km, za to charakterystyke zupełnie inną.

#64 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 17:55

Claas Dominator 76 Coś konkretniej na temat owych charakterystyk poproszę.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#65 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:39

Claas Dominator 76 Coż ci to powiedzieć, sam porównaj:) W naszym jest akurat Perszing i całkiem ładnie pracuje ten silnik, w ogóle nie kopci na czarno na wysokich obrotach, przy zapalaniu rano musi przekręcić dłużej, ale tak już mają te silniki. Dosyć łatwo słychać po nim obciążenie, w zbożach nie, ale za to w konkretnym rzepaku(taki powyżej 4t/ha) to ma ciężkawo... schoć ma większą pojemność niż Mercedes... Lepszym Perkinsem już jest ten montowany np. w 88(63544), bo ma Turbo i lepiej już mu to idzie... Dla mnie nie do pobicia jest Mercedes OM 352A, ale on jest montowany w niektórych 85, 86, 88 a we wszystkich 96, pracuje koło nas taki i tego klanku idzie słuchać godzinami...

#66 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 22:25

Claas Dominator 76 Ja w swoim Dominiku mam Mercusia OM 352 i dawaliśmy mu po garach na sprawdzenie i w dobrym życie z porządną słomą szedł nawet nie było czuć. Jak miałem mercatora z Perszingiem to nie było widać lepszego zboża, a on już z daleka widział i po silniku było czuć :) Mercedes po prostu lepiej sobie radzi i jest twardszy i mniej czuły na paliwo i z tym że mniej spali Perkins to ja się nie do końca zgodzę. Jak Perkins ma ciężej to więcej łyknie a Merc idzie równo i nie faluje :)

#67 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 10:15

Claas Dominator 76 Dlatego pisałem że mercedes mocniejszy bo i takie jest moje odczucie (miałem okazje kosić jednym i drugim). A co do tego jak idzie w zbożu to i tak nie pojedziesz w konkretnym zbożu czy rzepaku szybko bo nie przesiejesz dobrze. Teraz mam z perkinsem i mocy mogło by być więcej tylko w życie hybrydowym z rozdrabniaczem lub jak kolega pisał w rzepaku z rozdrabniaczem. Spalanie jest mniejsze w perkinsie... przynajmniej w egzemplarzach które ujeżdżałem. Pozdrawiam

#68 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:11

Claas Dominator 76 ja własnie u siebie w doimnatorze 85 mam mercedesa om352 idzie jak burza, w dobrej pszenicy 8t nie widać i nie czuć straty mocy, u mnie spalanie około 9-10 l na godzine pracy

#69 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:35

Claas Dominator 76 Marka to marka :D

#70 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 18:24

Claas Dominator 76

Też polecam dominatora 76... posiadam go dopiero sezon ale miło mnie zaskoczył. A co do silnika to mercedes może troche mocniejszy ale spalanie mniejsze to w perkinsie. Mam porównanie bo ko 15-20 olega ma identycznego z mercedesem właśnie. A róznica nie mała bo ok 2l/h

15-20 l? to nie malo :P moj merol w 96 pali jakies 10 no jak ma ciezko juz to wezmie 13 ;]

Edytowany przez kravter, 03 kwiecień 2013 - 18:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:31

Claas Dominator 76 kolego kravter to pomyłka te 15-20... chodziło mi o różnice miedzy silnikami... wg moich obliczeń to ok 2l/ha

#72 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 16:54

Claas Dominator 76 2? czy 12 :D bo to roznica :D 2l to chyba nieosiągalne :D
ale troche zle porownanie dalem bo merol w 96 ma chyba 150 km a ile perkins ma w 76? to nie wiem, obstawiam jakies 120 :D

#73 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 16:59

Claas Dominator 76 kolego różnica między silnikami to 2l/ha, perkins 10l ,a mercedes 12l !!!

#74 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 17:16

Claas Dominator 76 sorrki ale ja dzis nie kumaty :D

#75 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:00

Claas Dominator 76 Jeśli ktos piotrzebuje prosty mechaniczny i dobry kombajn to seria x6 jest chyba najlepszym wyborem. częsci sa praktycznie wszystkie dostępne i wiekszosć zamienniki lub używki, dobre silniki i prostota obsługi. No i jakość koszenia nie porównywalna np z Bizonem nie ujmujac nic Bizonowi ;) . Wcześniej miałem Consula i dlatego zostałem przy Claasie. Szwagrowi padł Bizonik i kończylem mu zniwa a teraz sam choruje na Claasa :) Chciałem wsadzic go za kółko ale bał sie bo mówi ze przy takiej prędkości koszenia to on nie ogarnie tego co sie dzieje :D a heder 3,9 tak ze nie wiele mniejszy niz w Bizonie. Zaletą Claasa jest jeszcze to ze zapchać w nim młocarnie to trzeba sie naprawdę postarac a mi to sie przez 5 lat nie udało mimo że zdażało sie kosic pole z którego kilka Bizonów zjeżdzało poniewaz było więcej chwastow niz zboża a Claas szedł jak buża co prawda to co było w zbiorniku bardziej nadawało sie na sianokiszonkę ale to już nie moj problem :D .
Ogólnie jesli ktos nie lubi zbednych bajerów to polecam te kombajny . jeśloi ktos ma większe wymagania to mozna trafic Dominatorka z czujnikami strat ,rewersem podajnika pochylego , klima, skrzynia hydro czy nawet górala .Ja mam z silnikiem merca i polecem te silniki na liczniku jest ponad 5000h i śmiga delej ,z tego co wiem to teoretycznie te silniki wytrzymuja do 8tyś bez remontu .

#76 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:43

Claas Dominator 76 Claasa idzie bez problemu zatkać w rzepaku(4-5t/ha), tym negatywnie mnie zaskoczył bo JD to jest czołg w rzepaku....

#77 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 27 maj 2013 - 13:53

Claas Dominator 76 Kupowal ktos moze sita w tej firmie? są one coś warte? http://www.osko-plas....pl/kontakt.php

#78 Share Reee

Reee

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 maj 2013 - 20:31

Claas Dominator 76 Witam! Postadam kombajn 76 i mam mały problem. Chodzi o filtr oleju hydrauliki- gdzie on się znajduje( dokłanie) . Niedawno zakupiony a nie potrafię go znaleźc.

#79 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 29 maj 2013 - 20:56

Claas Dominator 76 W zbiorniczku hydrauliki są tam 2 z przody zbiorniczka tam trzeba troszkę po rozkręcać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:02

Claas Dominator 76

Claasa idzie bez problemu zatkać w rzepaku(4-5t/ha), tym negatywnie mnie zaskoczył bo JD to jest czołg w rzepaku....

jak są gówniane pasy to zatkasz. ja osobiście zatkałem raz i to wytrząsacze bo się badyl zaklinował ale kontrolka świeci , 5 min i odetkane.

jak już mi się zapcha to w przenośniku pochyłym, ale dajesz rewers i buta jedziesz dalej. młocarni jeszcze nigdy nie zatkałem.
DOMINATOR 96

Edytowany przez kravter, 30 maj 2013 - 12:02.