Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 76

145 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 00:10

Claas Dominator 76 ja kosilem 2 ha swoim ^^ to nic nie przestawialem sit tez nie zmienialem kosilem na tych do zboza (troche brudne bylo ) ale co do palcow to nic nie zmienialem i ladnie wciagalo ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 76 Dzisiaj, 09:54
  •  

#42 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 19:58

Claas Dominator 76

koledzy a powiedzcie jeszcze co do nozy w sieczkarni, bo niema juz na nich tego ostrza co na nowym nozu i zdaza sie ze widac resztki slomy na scierni,na poczatku (2 lata temu)noze byly ostre wiec bylo wsio ok, na zeszly sezon lekko je podostrzylem szlifierka, ale szybko sie stępiły, chcialem je teraz przed rzepakiem podostrzyc, ale mowia zeby nie przesadzic bo rozwazy sie i bedzie sieczkarnia miala bicia i ze najlepiej kupic nowe, czy waszym zdaniem jest to koniecznoscia kupowac juz nowe noze? przeciw noze sa ostre.:)

Zależy jak chcesz robić ... Jak po książkowemu to wyniana na nowe a jak tak jak robią wszyscy czyli praktycznie to ostrzysz i jedziesz dalej xd żaden serwis Ci nie powie żebyś tak zrobił bo żeczywiście noże nie bedą perfekt wyważone ale przeciesz jak szlifujesz to przeciesz mniej wiecej tak samo kazdego ważne tylko zeby były wszystkie noże i wszystkie ostrzyć a nie że jednego tak a drugiego nie. Sam osobiście też ostzre i wszystko jest ok nigdy nie się nie działo że sieczkarnia się rozwalia od tego ;P ostatnio miałem serwis do kombajnu JD2266 Extra no i ja tam jestem kombajnista i właściciel miałl gest żeby do wymiany filtrów i olejów przyjechał serwis jak bym sam sobie nie mógł tego zrobić ale co się będę narzucał ... :P no i mówie serwisantow że musze sobie noże naostrzyć a on że nie wolno i że się sieczkarnia rozwali itd i oczywiście powiedział że on ma nowe i że trzeba wymienić ... a te stare naprawde jeszcze są rewelacyjne tylko trochę się podtępiły ale szef ma gest i słucha serwisu ... ;D a więć ostrzysz i jedziesz dalej ;P pozdrawiam

koledzy mam pytanie bo kiedys gdzies tam wyczytalem ze do rzepaku powinno sie przestawic polozenie palcow w podajniku slimakowym w hederze,czy ktos z was to robi jesli tak to jak top sie powinno ustawic.. i jak by juz ktos cos pisal na ten temat to prosil bym o opis wszytskich przestawien do koszenia rzepaku:)poza zmiana sita,wiatru,obrotami mlocarni, pamietam ze chyba trzeba cos jeszcze zmienic w podajniku p[ochylym,,....;/

Mocno przymykasz sita zmniejszasz wiatr zmniejszasz obroty młócarni zwiększasz szczelinę w klepisku i najpierw powoli żebyś nie zapchał kombajnu a potem jak już wyczujesz to możesz zawsze troche szybciej jechać ale musisz uważać żeby nie przypchać kombajnu ;) no i zbyt wolna jazda też jest nie bardzo bo jak będzie zbyt mało materiału na sitach to będzie wywiewał rzepak a jak jedziesz troche szybciej na sitach jest wiecej tego wszystkiego i wiatr wywiewa plewy ale to jest tylko moja opinia ni nie bierz to jak radę lęcz jako moją wskazówkę mówie bo tak miałem w tamtym roku jak kosiłem Dominatorem 76 jak zwiększyłem witr to wyrzucał dużo do tyłu jak zmniejszyłem to brudne keciało a wię wyśrodkowałem wiatr i trochę szybsza jazda i było ok naprawde czysto się młóciło :) pozdrawiam :)

#43 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 08:43

Claas Dominator 76 Witam panowie od niedawna jestem posiadaczem 76 i mam kilka pytań
jak działa klimatyzator na dachu kabiny :unsure:
jak sprawdzić rok produkcji po nr. nadwozia
proszę o podpowiedzi

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#44 Share wojtek15gut

wojtek15gut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 10:55

Claas Dominator 76 witam
posiadam dominatora 76 3 lata rok 84 i jak do tej pory na niego nie narzekam rocznie kosi ok 60 ha i dobrze sie sprawuje nie maiłem do tej pory żadnej grubszej awarii tylko tam jakieś łożyska czy paski ale tego się nie wymienia aby w nowych kombajnach a rok produkcj to pierwsze liczby na tabliczce po nad prawym przednik kołem u mnie są one pogrubione

Edytowany przez wojtek15gut, 20 lipiec 2011 - 10:56.

1

#45 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 24 lipiec 2011 - 20:20

Claas Dominator 76 No witam ,wreszcie udało mi się zalogować muszę kilka razy próbować i najczęściej i tak nic z tego
Dzięki za odpowiedź mam nadzieję że będzie podobnie mój się sprawował bo to ten sam rocznik i koszenia mam podobnie
A co do tego klimatyzatora to już wiem jak działa ale jak dla mnie to totalna porażka
pozdrawiam

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#46 Share JohnDeere6320Premium

JohnDeere6320Premium

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 08:36

Claas Dominator 76 Tylko że one były produkowane do 85 r

wiecie moze ile waży claas 76 albo macie jakies dane techniczne

Edytowany przez JohnDeere6320Premium, 25 sierpień 2011 - 08:37.

#47 Share krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 14:33

Claas Dominator 76 dane techniczne dominatora to na stronie www.konedata.pl

#48 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 październik 2011 - 18:33

Claas Dominator 76 Witam mam takie pytanko
Czy trybik , zębatka od czujnika awaryjności znajdująca się na ośce napędowej może być jakimkolwiek trybikiem bo oryginalna się zgubiła i jakoś nie mogę dokupić

#49 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 18:19

Claas Dominator 76 panowie jaki kolor miał silnik perkinsa w kombajnie claas dominator 76? Polecacie ten silnik? jakie ma spalania i jak zobaczyc czy jest w dobrej kondycji oprócz sprawdzenia odmy?

#50 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1191 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 18:28

Claas Dominator 76 Silnik jest niebieski, praca na wysokich obrotach- najważniejsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 18:31

Claas Dominator 76 Posłuchaj czy `coś tam nie klepie i możesz go rozgrzać i wkręcić zegar do zmierzenia ciśnienia w miejsce czujnika ciśnienia oleju i sprawdzić stopień sprężania o ile oczywiście posiadasz odpowiednie przyrządy :)

#52 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:45

Claas Dominator 76 niedawno kupiłem claasa dominatora 76 i mam problem gdy jade to piszczy mi pas jezdny wie ktos co moze byc tego przyczyna

#53 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 19 maj 2012 - 19:58

Claas Dominator 76 koledzy zakupiłem dominatora 76 i mam problem z cofaniem gardzieli... Na "krótko" chodzi a z włącznika nie chce... jest jakiś przekaźnik więc wnioskuję że musi być spełniony jakiś warunek aby działał. Wie ktoś jaki??

#54 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 maj 2012 - 08:05

Claas Dominator 76 Zobacz przy dźwigni od włączania hederu powinien byc czujnik, u mnie w D 88 on nie łączył i też nie działało cofanie.
Cofanie ma działac tylko na wyłączonym hederze!!!
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#55 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:38

Claas Dominator 76 Dzięki stas jutro sprawdze ten czujnik

#56 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:58

Claas Dominator 76 Mam pytanie... jakie idą nożyki do kosy do 76?? mam heder 3,6 m i widze że sa założone i dolnonacinane i górno

#57 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 16:26

Claas Dominator 76 koledzy mam pytanko potrzebuje koła pasowego do claasa 76 wie ktoś może gdzie najlepiej uderzać po części używane lub nowe??

#58 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 14:52

Claas Dominator 76 Miejscowość Wąsy koło Siedlec , szrot z komajnami

#59 Share krecikuryn

krecikuryn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:37

Claas Dominator 76 A masz jakieś namiary do nich??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seba199851

seba199851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 20:33

Claas Dominator 76 Witam, mam pytanie co by sie lepiej opłacało kupić na 50hektarów claas dominator 76 czy new holland 8060?