siwyadas

Claas Dominator 76

Polecane posty

FARMER1313    1

No to super niech Ci dobrze służy a jaki heder masz,ja mam 3,6 i troche przymały ale zato bije rekordy prędkości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Widzę że ostatnio cos tu cicho. A interesuje mnie ten temat. Sprzedałem niedawno swojego Bizona Supra i rozgladam się za jakims kombajnem. Myslę wlasnie nad Dominatorem 76. Miałby pracować na moich 40 hektarach, w tym około 30 pszenicy i około 10 kukurydzy. Poza tym koło 15ha na usługach. Chciałbym się tylko dowiedziec kilku rzeczy:

 

- do którego roku produkowano ten model?

- czy bedzie on bardziej wydajny od bizona przy hederze 3,9?

- na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach dominatora?

- czy może przypadkiem bedzie do niego pasowała węgierska przystawka do QQ?

 

Proszę o odpowiedzi kogoś, kto sie na tym zna :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Nie ma tu kolego żadnego charakterystycznego punktu który był by felerny i trzeba było by zwrócić uwagę a więc standardowo silnik powbijać biegi jak wchodzą jak pracuje silnik posłuchać sprawdzić jak wygląda klepisko i cepy czy nie pokrzywione otworzyć sita i poświecić na nie latarką czy jakieś żaluzje w dolnym sicie się są wypadnięte luzy na wytrząsaczach sprawdzić łańcuchy w elewatorach no i popatrz na pasy najlepiej jak są orginały i sprawdzić czy wszystkie regulacje działają czy nic nie pourywane ;) udanego zakupu ! ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Trudno to określić słowami powinien być niewielki. Chodzi o to że wytrząsacz wykonuje ruch na wykorbionej osi i wytrząsacz na zmiane podnosi się i opuszcza nie jest to oczywiście taki ruch jak ruch tłoka w silniku ... a z resztą co ja będę tłumaczył jak każdy wie jak pracuje wytrząsacz chodzi tylko o to żeby luz nie był nadmierny aby podczas ruchu nie występował charakterystyczny stukot. jeśli jest zbyt ciasno drewniane panewki będą się grzały ! jeśli się nie grzeją i nie słychać stukotu to jest tam wszystko ok. między panewkami są metalowe płytki dystansowe w przypadku nadmiernego luzu wyciąga się je i skręca z powrotem. Nie wiem jak mam określić słowami jaki powinien być luz po prostu poruszaj nim w górę i w dół i nie może być zbyt luźny powiniem tylko trochę się podnieść ... spróbujcie sprawdzić w instrukcji tam powinno być

 

Trudno to określić słowami powinien być niewielki. Chodzi o to że wytrząsacz wykonuje ruch na wykorbionej osi i wytrząsacz na zmiane podnosi się i opuszcza nie jest to oczywiście taki ruch jak ruch tłoka w silniku ... a z resztą co ja będę tłumaczył jak każdy wie jak pracuje wytrząsacz chodzi tylko o to żeby luz nie był nadmierny aby podczas ruchu nie występował charakterystyczny stukot. jeśli jest zbyt ciasno drewniane panewki będą się grzały ! jeśli się nie grzeją i nie słychać stukotu to jest tam wszystko ok. między panewkami są metalowe płytki dystansowe w przypadku nadmiernego luzu wyciąga się je i skręca z powrotem. Nie wiem jak mam określić słowami jaki powinien być luz po prostu poruszaj nim w górę i w dół i nie może być zbyt luźny powiniem tylko trochę się podnieść ... spróbujcie sprawdzić w instrukcji tam powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

ok dzieki za pomoc,, czyli najwazniejsze jest zeby nie podskakiwal przy obrocie, narazie jest cicho wiec jeszcze moga byc:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

prawie kazdy claas ma luz na wytrzasaczach ale one maja drewniane panewki wiec beda miec luz kombajn na wytrzasaczach zawsze bedzie ci skakal ale to ze skacze zalezy jeszcze od wywazenia mlocarni i odrzutnika slomy on musi skakac ale nie tak zebys rozbil glowe o kabine :) tak umiarkowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja do mercatora 60 płaciłem 45zł za jedną, a w drugim sklepie były po 55zł, jak odkręcisz i zdejmiesz to żelazo to prawdopodobnie już tego nie założysz bo drewno się rozleci. Dało się na nich jeszcze kosić ale miałem wymianę tuleii i musiałem wytszasacze do tyłu cofnąć bo dojścia nie było, a po wyjęciu połowa się rozleciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

koledzy a powiedzcie jeszcze co do nozy w sieczkarni, bo niema juz na nich tego ostrza co na nowym nozu i zdaza sie ze widac resztki slomy na scierni,na poczatku (2 lata temu)noze byly ostre wiec bylo wsio ok, na zeszly sezon lekko je podostrzylem szlifierka, ale szybko sie stępiły, chcialem je teraz przed rzepakiem podostrzyc, ale mowia zeby nie przesadzic bo rozwazy sie i bedzie sieczkarnia miala bicia i ze najlepiej kupic nowe, czy waszym zdaniem jest to koniecznoscia kupowac juz nowe noze? przeciw noze sa ostre.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja ostrze juz z 4 lata i jakos chodzi u mnie noze w sieczkarni ostrzy sie srednio 2 razy na sezon ( mam 3 sieczarnie i 3 ostrzone i jakos zadna nie skacze ^^powiedzialbym ze nawet wycisza :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

koledzy mam pytanie bo kiedys gdzies tam wyczytalem ze do rzepaku powinno sie przestawic polozenie palcow w podajniku slimakowym w hederze,czy ktos z was to robi jesli tak to jak top sie powinno ustawic.. i jak by juz ktos cos pisal na ten temat to prosil bym o opis wszytskich przestawien do koszenia rzepaku:)poza zmiana sita,wiatru,obrotami mlocarni, pamietam ze chyba trzeba cos jeszcze zmienic w podajniku p[ochylym,,....;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja kosilem 2 ha swoim ^^ to nic nie przestawialem sit tez nie zmienialem kosilem na tych do zboza (troche brudne bylo ) ale co do palcow to nic nie zmienialem i ladnie wciagalo ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

koledzy a powiedzcie jeszcze co do nozy w sieczkarni, bo niema juz na nich tego ostrza co na nowym nozu i zdaza sie ze widac resztki slomy na scierni,na poczatku (2 lata temu)noze byly ostre wiec bylo wsio ok, na zeszly sezon lekko je podostrzylem szlifierka, ale szybko sie stępiły, chcialem je teraz przed rzepakiem podostrzyc, ale mowia zeby nie przesadzic bo rozwazy sie i bedzie sieczkarnia miala bicia i ze najlepiej kupic nowe, czy waszym zdaniem jest to koniecznoscia kupowac juz nowe noze? przeciw noze sa ostre.:)

Zależy jak chcesz robić ... Jak po książkowemu to wyniana na nowe a jak tak jak robią wszyscy czyli praktycznie to ostrzysz i jedziesz dalej xD żaden serwis Ci nie powie żebyś tak zrobił bo żeczywiście noże nie bedą perfekt wyważone ale przeciesz jak szlifujesz to przeciesz mniej wiecej tak samo kazdego ważne tylko zeby były wszystkie noże i wszystkie ostrzyć a nie że jednego tak a drugiego nie. Sam osobiście też ostzre i wszystko jest ok nigdy nie się nie działo że sieczkarnia się rozwalia od tego ;P ostatnio miałem serwis do kombajnu JD2266 Extra no i ja tam jestem kombajnista i właściciel miałl gest żeby do wymiany filtrów i olejów przyjechał serwis jak bym sam sobie nie mógł tego zrobić ale co się będę narzucał ... :P no i mówie serwisantow że musze sobie noże naostrzyć a on że nie wolno i że się sieczkarnia rozwali itd i oczywiście powiedział że on ma nowe i że trzeba wymienić ... a te stare naprawde jeszcze są rewelacyjne tylko trochę się podtępiły ale szef ma gest i słucha serwisu ... ;D a więć ostrzysz i jedziesz dalej ;P pozdrawiam

 

koledzy mam pytanie bo kiedys gdzies tam wyczytalem ze do rzepaku powinno sie przestawic polozenie palcow w podajniku slimakowym w hederze,czy ktos z was to robi jesli tak to jak top sie powinno ustawic.. i jak by juz ktos cos pisal na ten temat to prosil bym o opis wszytskich przestawien do koszenia rzepaku:)poza zmiana sita,wiatru,obrotami mlocarni, pamietam ze chyba trzeba cos jeszcze zmienic w podajniku p[ochylym,,....;/

Mocno przymykasz sita zmniejszasz wiatr zmniejszasz obroty młócarni zwiększasz szczelinę w klepisku i najpierw powoli żebyś nie zapchał kombajnu a potem jak już wyczujesz to możesz zawsze troche szybciej jechać ale musisz uważać żeby nie przypchać kombajnu ;) no i zbyt wolna jazda też jest nie bardzo bo jak będzie zbyt mało materiału na sitach to będzie wywiewał rzepak a jak jedziesz troche szybciej na sitach jest wiecej tego wszystkiego i wiatr wywiewa plewy ale to jest tylko moja opinia ni nie bierz to jak radę lęcz jako moją wskazówkę mówie bo tak miałem w tamtym roku jak kosiłem Dominatorem 76 jak zwiększyłem witr to wyrzucał dużo do tyłu jak zmniejszyłem to brudne keciało a wię wyśrodkowałem wiatr i trochę szybsza jazda i było ok naprawde czysto się młóciło :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Witam panowie od niedawna jestem posiadaczem 76 i mam kilka pytań

jak działa klimatyzator na dachu kabiny :unsure:

jak sprawdzić rok produkcji po nr. nadwozia

proszę o podpowiedzi


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek15gut    0

witam

posiadam dominatora 76 3 lata rok 84 i jak do tej pory na niego nie narzekam rocznie kosi ok 60 ha i dobrze sie sprawuje nie maiłem do tej pory żadnej grubszej awarii tylko tam jakieś łożyska czy paski ale tego się nie wymienia aby w nowych kombajnach a rok produkcj to pierwsze liczby na tabliczce po nad prawym przednik kołem u mnie są one pogrubione

Edytowano przez wojtek15gut

1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

No witam ,wreszcie udało mi się zalogować muszę kilka razy próbować i najczęściej i tak nic z tego

Dzięki za odpowiedź mam nadzieję że będzie podobnie mój się sprawował bo to ten sam rocznik i koszenia mam podobnie

A co do tego klimatyzatora to już wiem jak działa ale jak dla mnie to totalna porażka

pozdrawiam


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Witam mam takie pytanko

Czy trybik , zębatka od czujnika awaryjności znajdująca się na ośce napędowej może być jakimkolwiek trybikiem bo oryginalna się zgubiła i jakoś nie mogę dokupić


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

panowie jaki kolor miał silnik perkinsa w kombajnie claas dominator 76? Polecacie ten silnik? jakie ma spalania i jak zobaczyc czy jest w dobrej kondycji oprócz sprawdzenia odmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj