Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 76

145 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 23:29

Claas Dominator 76 ja swoim Dominatorem 76 kosze 40 swojego i jakieś 20 na usługach i jakoś większych problemów nie ma, i moim zdaniem to wszystko od pogody zależy bo jeśli będzie łądnie przez 2 tygodnie to nie powinno być problemu, ale moim zdaniem na te 80 ha to warto juz rozejrzeć sie za Dominatorem 86, wiesz większa moc większy przerób dzienny to i żniwa spokojniejsze zwłasza ze pogoda zazwyczaj nas nie rozpieszcza w żniwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 76 Dzisiaj, 09:53
  •  

#22 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 23:05

Claas Dominator 76

Witam czy 76 da rade na 80 ha

Witaj kolego ja mam 76 od roku przedtem też miałem CLAAS-a i dardzo cenię tą markę za małą awaryjność małe spalanie prostotę obsługi i komfort pracy. Jestem kombajnistą od 2 lat więc nie jestem za bardzo doświadczony ale bez problemu w ok 10 h padało 10 ha a więc myślę że jeśli masz 80 ha to spokojnie dasz rady ja skosiłem w tym sezonie 100 ha ( 1 awaria rozpioł się łańcuch w elewatorze 1,5 h i jechaliśmy dalej) I mówie tu o koszeniu z minimalnymi stratami a jednoczaśnie wysokiej jakości omłotu. A więc spokojnie dasz rady ! ;) Pozdrawiam

#23 Share abra14

abra14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:26

Claas Dominator 76 Witam
Zakup dokonany Dominator 86.

#24 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:25

Claas Dominator 76 który rocznik ?

#25 Share abra14

abra14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:17

Claas Dominator 76 rocznik 1985 motogodziny 2500 tyś silnik perkins 150 km

#26 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 13 luty 2010 - 19:39

Claas Dominator 76 No to super niech Ci dobrze służy a jaki heder masz,ja mam 3,6 i troche przymały ale zato bije rekordy prędkości :D

#27 Share abra14

abra14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 luty 2010 - 12:53

Claas Dominator 76 DZIĘKI
a heder ma 3,9

#28 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:12

Claas Dominator 76 a no to już lepszy a nie chcesz się zamienić ^^

#29 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 24 październik 2010 - 16:38

Claas Dominator 76 76 poradzi nawet na 200ha przynajmniej ja radze na tylu. Dziennie ok 15-20ha zalezy od zboza:)

#30 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 24 luty 2011 - 13:04

Claas Dominator 76 Widzę że ostatnio cos tu cicho. A interesuje mnie ten temat. Sprzedałem niedawno swojego Bizona Supra i rozgladam się za jakims kombajnem. Myslę wlasnie nad Dominatorem 76. Miałby pracować na moich 40 hektarach, w tym około 30 pszenicy i około 10 kukurydzy. Poza tym koło 15ha na usługach. Chciałbym się tylko dowiedziec kilku rzeczy:

- do którego roku produkowano ten model?
- czy bedzie on bardziej wydajny od bizona przy hederze 3,9?
- na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach dominatora?
- czy może przypadkiem bedzie do niego pasowała węgierska przystawka do QQ?

Proszę o odpowiedzi kogoś, kto sie na tym zna :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 22:48

Claas Dominator 76 Nie ma tu kolego żadnego charakterystycznego punktu który był by felerny i trzeba było by zwrócić uwagę a więc standardowo silnik powbijać biegi jak wchodzą jak pracuje silnik posłuchać sprawdzić jak wygląda klepisko i cepy czy nie pokrzywione otworzyć sita i poświecić na nie latarką czy jakieś żaluzje w dolnym sicie się są wypadnięte luzy na wytrząsaczach sprawdzić łańcuchy w elewatorach no i popatrz na pasy najlepiej jak są orginały i sprawdzić czy wszystkie regulacje działają czy nic nie pourywane ;) udanego zakupu ! ;) pozdrawiam

#32 Share krzysiekb37

krzysiekb37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 maj 2011 - 19:34

Claas Dominator 76 Jaki powinien być luz na panewkach wytrząsacza? Jaką siłą winny być dokręcone?

#33 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:21

Claas Dominator 76 witam ja dolaczam sie do poprzedniego posta jaki max luz moze byc na wystrzasaczach?

#34 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 20:08

Claas Dominator 76 Trudno to określić słowami powinien być niewielki. Chodzi o to że wytrząsacz wykonuje ruch na wykorbionej osi i wytrząsacz na zmiane podnosi się i opuszcza nie jest to oczywiście taki ruch jak ruch tłoka w silniku ... a z resztą co ja będę tłumaczył jak każdy wie jak pracuje wytrząsacz chodzi tylko o to żeby luz nie był nadmierny aby podczas ruchu nie występował charakterystyczny stukot. jeśli jest zbyt ciasno drewniane panewki będą się grzały ! jeśli się nie grzeją i nie słychać stukotu to jest tam wszystko ok. między panewkami są metalowe płytki dystansowe w przypadku nadmiernego luzu wyciąga się je i skręca z powrotem. Nie wiem jak mam określić słowami jaki powinien być luz po prostu poruszaj nim w górę i w dół i nie może być zbyt luźny powiniem tylko trochę się podnieść ... spróbujcie sprawdzić w instrukcji tam powinno być

Trudno to określić słowami powinien być niewielki. Chodzi o to że wytrząsacz wykonuje ruch na wykorbionej osi i wytrząsacz na zmiane podnosi się i opuszcza nie jest to oczywiście taki ruch jak ruch tłoka w silniku ... a z resztą co ja będę tłumaczył jak każdy wie jak pracuje wytrząsacz chodzi tylko o to żeby luz nie był nadmierny aby podczas ruchu nie występował charakterystyczny stukot. jeśli jest zbyt ciasno drewniane panewki będą się grzały ! jeśli się nie grzeją i nie słychać stukotu to jest tam wszystko ok. między panewkami są metalowe płytki dystansowe w przypadku nadmiernego luzu wyciąga się je i skręca z powrotem. Nie wiem jak mam określić słowami jaki powinien być luz po prostu poruszaj nim w górę i w dół i nie może być zbyt luźny powiniem tylko trochę się podnieść ... spróbujcie sprawdzić w instrukcji tam powinno być

#35 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 21:56

Claas Dominator 76 ok dzieki za pomoc,, czyli najwazniejsze jest zeby nie podskakiwal przy obrocie, narazie jest cicho wiec jeszcze moga byc:) pozdrawiam:)

#36 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:46

Claas Dominator 76 prawie kazdy claas ma luz na wytrzasaczach ale one maja drewniane panewki wiec beda miec luz kombajn na wytrzasaczach zawsze bedzie ci skakal ale to ze skacze zalezy jeszcze od wywazenia mlocarni i odrzutnika slomy on musi skakac ale nie tak zebys rozbil glowe o kabine :) tak umiarkowanie :)

#37 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:18

Claas Dominator 76 Ja do mercatora 60 płaciłem 45zł za jedną, a w drugim sklepie były po 55zł, jak odkręcisz i zdejmiesz to żelazo to prawdopodobnie już tego nie założysz bo drewno się rozleci. Dało się na nich jeszcze kosić ale miałem wymianę tuleii i musiałem wytszasacze do tyłu cofnąć bo dojścia nie było, a po wyjęciu połowa się rozleciała.

#38 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:59

Claas Dominator 76 koledzy a powiedzcie jeszcze co do nozy w sieczkarni, bo niema juz na nich tego ostrza co na nowym nozu i zdaza sie ze widac resztki slomy na scierni,na poczatku (2 lata temu)noze byly ostre wiec bylo wsio ok, na zeszly sezon lekko je podostrzylem szlifierka, ale szybko sie stępiły, chcialem je teraz przed rzepakiem podostrzyc, ale mowia zeby nie przesadzic bo rozwazy sie i bedzie sieczkarnia miala bicia i ze najlepiej kupic nowe, czy waszym zdaniem jest to koniecznoscia kupowac juz nowe noze? przeciw noze sa ostre.:)

#39 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:23

Claas Dominator 76 ja ostrze juz z 4 lata i jakos chodzi u mnie noze w sieczkarni ostrzy sie srednio 2 razy na sezon ( mam 3 sieczarnie i 3 ostrzone i jakos zadna nie skacze ^^powiedzialbym ze nawet wycisza :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 21:59

Claas Dominator 76 koledzy mam pytanie bo kiedys gdzies tam wyczytalem ze do rzepaku powinno sie przestawic polozenie palcow w podajniku slimakowym w hederze,czy ktos z was to robi jesli tak to jak top sie powinno ustawic.. i jak by juz ktos cos pisal na ten temat to prosil bym o opis wszytskich przestawien do koszenia rzepaku:)poza zmiana sita,wiatru,obrotami mlocarni, pamietam ze chyba trzeba cos jeszcze zmienic w podajniku p[ochylym,,....;/