Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:31

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Panowie - jakie podzespoły są odpowiedzialne za uruchomienie sygnału dźwiękowego przy zaniku ciśnienia oleju w silniku. W moim to nie działa, zresztą jak kupiłem instalacja była w opłakanym stanie
Druga sprawa obrotomierz - nie działa w pełni tzn. obroty silnika pokazuje ok, natomiast nie licznik motogodzin nie działa. Jak to sprawdzić ewentualnie naprawić domowym prostym sposobem?

Edytowany przez krolikNH, 09 czerwiec 2010 - 18:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Dzisiaj, 21:40
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 10:44

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Przy włączniku rozrusznika masz taki duży przycisk nim rozłączasz sygnał on najczęściej jest winny że nie ma sygnału.Śnidzieją styki.Ja teraz założyłem włącznik z krańcówki tam się nic nie dostanie.W środku masz przekaźnik.Kabel z czujnika oleju idzie do włącznika a z włącznika do przekaźnika i do sygnału.

Licznik mi też nie chodził parę lat to go rozebrałem [ściągnąłem szybkę i odkręciłem z dołu 3 śruby] i okazało się że śruba się popuściła co przytrzymuję zębatkę i ślimak,dokręciłem i działa.

Ortografia

Edytowany przez krolikNH, 09 czerwiec 2010 - 18:03.

#3 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 11 czerwiec 2010 - 08:49

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Ten przyciska mam, tyle że żadne kable do niego nie dochodzą.
No dobra, ale zasada jego działania jest dla mnie niejasna. Powiedzmy "gaszę" silnik i wtedy zapala się lampka ciśnienia oleju (oczywiście przez czujnik przechodzi masa). Od lampki kabel jak rozumiem przeprowadzony do tego przycisku z boku kokpitu zegarów. Z niego do przekaźnika i do sygnału. No i sygnał trąbi. By nie trąbił to co - wciskam ten przycisk? No i dobra, przyciskiem przerwę obieg prądu i sygnał przestaje działać, ale po ponownym uruchomieniu silnika muszę ten przycisk pamiętać by go "wyciągnąć" żeby znów zaczął działać, czy on sam powinien "uzbrajać" obieg z sygnałem?

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 11 czerwiec 2010 - 20:48

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Ten przycisk jest taki jak w maszynach [np kamieniarskich,tokarkach] załączanych na styczniki,sam odbija i załącza prąd.Po wciśnięciu rozłącza.Jak włączasz stacyjkę lewą ręką to prawą trzymasz go żeby nie trąbi i palcami naciskasz przycisk rozrusznika.

A kabel idzie z czujnika oleju do lampki z niej do przycisku,W przycisku masz 4 styki bo 2 załączają a dwa rozłączają więc trzeba sprawdzić do których podłączyć.Stycznik np.z Jelcza można założyć.

Te przyciski są rozkręcane tak że odkręcisz samą kostkę co się przykręca kable.

#5 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 czerwiec 2010 - 06:48

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Ok tomek73 - wiem teraz o co chodzi. Pozakładam kable i przekaźnik i będzie gitara.
Dzięki za pomoc.

#6 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:26

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Ten przycisk co rozłącza sygnał przy uruchamianiu kombajnu to jest zwykły włącznik świateł "stop" z poloneza.

#7 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 19:32

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Chyba coś ci chłopie sie pomyliło.
Jest to przycisk sterowniczy na rozłączanie,coś takiego jak poniżej.
Dodany obrazek

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 13 czerwiec 2010 - 21:17

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Właśnie coś takiego i nie jestem pewien ale ten ma zasłonięte styki [hermetyczny]bo w bizonie mają styki na zewnątrz i często nie działa bo kurz zrobi swoje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 16:38

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Może i taki ale ja mam fabrycznie założony od poloneza

#10 Share szyna19

szyna19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 23:31

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju wie może ktoś od czego jest przycisk co rozłącza sygnał przy uruchamianiu kombajnu?
​z góry dziękuje

#11 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 07:52

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Oryginalnie to był przycisk sterowniczy z dużym grzybkiem na rozłączanie,ale nie wiem czy teraz takie jeszcze produkują.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 21:51

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Ja oryginalnie u siebie mam przycisk tego typu : http://allegro.pl/li...k 360&country=1 tylko u siebie mam wersję z przekaźnikiem i schemat podaje typ N1-1DBZ , lub każdy tego typu idzie zaadoptować do ww potrzeb : http://allegro.pl/li...Mozilla-search.

Na AF jest już temat o instalacji i kolega w poście #7 podaje jaki to model : http://www.agrofoto....zna-bizon-z056/

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#13 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 22:36

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Tylko że takie włączniki jak pokazał kolega Sadek, działają na zasadzie, że jak się go wciśnie, to robi zwarcie, a tu jest potrzebny działający na odwrót. Ja w hurtowni elektrycznej za 35 zł kupiłem włącznik działający i tak i tak, zależnie od podłączenia i ma wielki grzybek, wiec idealnie pasował w otwór po oryginalnym włączniku od zaniku ciśnienia oleju. ( coś takiego: http://www.hurtownia...czy_NEF30_D.jpg )A takie włączniki jak kolega Sadek przestawił mam zamontowane w zbiorniku do włączania koguta a drugi do czujnika zapchania słomy...

Edytowany przez Przemek1988, 30 czerwiec 2012 - 22:42.

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 01 lipiec 2012 - 09:42

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Napisałem że to układ z przekaźnikiem i dlatego można wykorzystać taki przycisk.

Muszę się poprawić ale zastosowany jest taki przycisk: http://allegro.pl/li...=Mozilla-search

Edytowany przez Sadek, 19 sierpień 2012 - 17:42.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Japa1

Japa1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 czerwiec 2014 - 06:01

Sygnał przy zaniku ciśnienia oleju Witam. Również mam problem z tym oto mechanizmem. Mianowicie próbując go wczoraj podłączyć bez skutku zrobiło mi sie coś takiego że go naciskałem klakson zaczynał trąbić i przestawał dopiero jak wcisnąłem przycisk, jeżeli chciałem odpalić kombajn to sygnał ucichł ale dalej tak delikatnie trąbił. Nie wiem czy winna czasem nie leże w tym przekaźniku co jest na boku zainstalowany. Może ktoś pomoże??

Dodaj odpowiedź