Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:55

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Witajcie.
Powiem tak, dziś mój Ferguson zwariował. Otóż.
Po kilkugodzinnej pracy z rotacyjną, wyszedłem z ciągnika aby złożyc kosiarkę, nie gasiłem silnika a tu nagle silnik sam zwiększył prędkośc obrotową do ok 1100- 1200 obr. na min. na ok. 3 sek. potem zszedł na normalne 750. No to do kabiny zgasiłem go, odpalam jeszcze raz robię przygazówkę do 1500 puszczam pedał a on ładnie zszedł z obrotów i zgasł. No to odpalam jeszcze raz, a tu obr. jałowe ok.850. Po tym zdarzeniu silnik zaczął o wiele lepiej wchodzic na obroty, zwiększyła mu się moc i zaczął równiej pracowac bo wcześniej tak dziwnie "tachał".
Dodam że rok temu robiłem kapitalkę i pompa była też na stole i pompiarz wymienił głowice w pompie, powiedział że ma chodzic jak zegarek ale muszę przyznac że nie miał takiej mocy jak powinien, i tak dziwnie chodził a dzisiaj nagle mu się wzięła moc nie wiadomo skąd.
Co może się dziac, przestawia się dawka czy co? Ciekawe ile tak pochodzi I ciekawe czy znowu trzeba będzie dawac pompę na stół?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Dzisiaj, 01:40
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 21:02

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Coś ci się rozkręciło w pompie chyba trzeba ją na stół dać.Kiedyś miałem tak w 1224 w nocy przyjechałem i było dobrze a rano nie mogłem z podwórka wyjechać.

#3 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 03:56

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika na pewno pompa
bez stołu się nie obejdzie

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 17:04

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Może się jakiś papłoch zawinął w pompie i blokował wszystko a przy dużym zapotrzebowaniu na paliwo poprostu go przepchało i jest teraz dobrze?

#5 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 20:13

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika No niestety ale dziś już musiałem zdemontowac pompę. Rano odpalam, wszystko jest cacy tak jak powinno byc, zaczepiam opryskiwacz i gaszę. Płucze beczkę, odpalam znowu a tu ciągnik muł, słabo wchodzi w obroty i nie ma pałera, mimo to jadę wylac popłuczyny ale silnik łapał max. tylko 1750 obr. Gasze, płucze beczkę drugi raz, odpalam a on się sam wkręca na max. obroty :blink:nie reagując w ogóle na pedał gazu, więc szybko gaszę i tak ze 4 razy aż dałem spokój i zacząłem go rozbierac. Jutro z samego rańca jadę do zakładu zobaczymy co oni powiedzą i co znowu spartolą, bo ciężko jest znaleśc dobrego pompiarza;[

#6 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 16 czerwiec 2010 - 13:12

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Mam mały problem przy mf 255.Na zimnym silniku jest wszystko ok.ma sile nie dymi,ladnie wchodzi w obroty.
A jak sie rozgrzeje to totalny mul,nie moze wejsc w obroty,jak przekroczy 1700obr.to wraca do normy i dymi na kazdych obrotach przy obciazeniu czy bez obciazenia?

#7 Share pawel14011

pawel14011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 16:53

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Napisz coś więcej czy wcześniej byo wszystko ok. i stało się to nagle? Stopniowo słabł? A może po jakimś remoncie? Może poluzowała Ci się pompa wtryskowa i masz za późny zapłon? Jakby wracał do normy po przekroczeniu 1700obr to by nie dymił.

#8 Share Gospodarz1990

Gospodarz1990

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Af,itp.

Napisany 16 czerwiec 2010 - 18:31

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Masz racje jak przekroczy 1700 to nie dymi.Wczesniej bylo ok.
Stopniowo słabł!!!Nie były to wielkie oznaki ale teraz na wiosne sie to okazało.
Rok temu mial remont.

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 czerwiec 2010 - 20:54

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Pompa wtryskowa ci wysiadła.Typowy objaw.Jak go nagrzejesz i tak się będzie działo to polej pompę zimną wodą [schłodź ją ]to wszystko wróci do normy.Nagrzeje się i będzie to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 czerwiec 2010 - 20:09

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Witajcie.
Pompa już dawno po naprawie, zrobiłem 30 mth i jest OK, a rozwaliło się cóś takiego w środku
http://www.fotosik.p...80b7b7d5b2.html
Koszt 100 częsci i 100 za robote, (zwiększył ciśnienie na wtryskach, bo poprzednik ustawił za małe i kazałem mu zwiększyc kapke dawkę żeby miał lepszego buta i muszę powiedziec jak jadę po dołkach i noga podskakuje na gazie to aż go wyrywa do przoduB).

#11 Share KamilMartyniuk

KamilMartyniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 21:17

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Mam pytanie dlaczego mf 255 nie wchodzi na normalne 750 tylko jak odparł to jest 500 obrotów A potem jak przekazuje to już jest na normalnych obrotach

#12 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 sierpień 2016 - 21:23

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Pewnie papa wtryskowa chce do pąpiarza pojechac

Edytowany przez robi57362, 05 sierpień 2016 - 21:24.

jesli pomoglem kliknij fajne

#13 Share KamilMartyniuk

KamilMartyniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 05:39

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika A w pompie to pewnie o głowicę chodzi

#14 Share KamilMartyniuk

KamilMartyniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 10:04

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Dodam tyle że to od początku tak jest jak tylko była zregenerowana

#15 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 20:51

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika

"Mam pytanie dlaczego mf 255 nie wchodzi na normalne 750 tylko jak odparł to jest 500 obrotów A potem jak przekazuje to już jest na normalnych obrotach " - mógłbyś po polsku napisać o co Ci chodzi?

#16 Share KamilMartyniuk

KamilMartyniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 05:37

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Dlaczego po odpaleniu silnik nie wchodzi na obroty tylko po przygazowaniu dopiero wejdzie na 750 obrotów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share KamilMartyniuk

KamilMartyniuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 sierpień 2016 - 11:41

MF 255 Obroty i dziwne zachowanie silnika Mam pytanie dlaczego silnik jak się rozgrzeje to na minimalnych obrotach nie chce ruszyć z żadnego biegu bo gaśnie silnik dodam tyle że silnik przeszedł remont pól roku temu