Skocz do zawartości

Zdjęcie

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 13:40

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Witam
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na
jakich obrotach kosić poszczególne zboża i jak ustawić klepisko.Wiem ze i tak trzeba je
potem skorygować podczas koszenia ale chciałbym choć tak mniejwiecej je znać żeby potem
za dużo nie musieć kombinować w polu:) Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jaki olej i ile
wchodzi do silnika i hydrauliki i do czego służy taka wajcha z 3 pozycjami która znajduje
się pod tą wajchą służąco do podnoszenia hedera motowidła i przyspieszacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Dzisiaj, 05:38
  •  

#2 Share castor

castor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team zawsze i wszędzie ruska moc każda próbę podejmie :}

Napisany 08 czerwiec 2010 - 15:04

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Ta wajcha o której mówisz służy do zwężania kuł od wariatora zmieniasz przez to prędkość obrotów bębna omłotowego gdy jest ustawiona na środku to masz w górnej dźwigni przyspieszacz a jeśli ustawisz w któraś stronę na bok to regulujesz koła wariatora w takim położeniu jak wcześniej był przyspieszacz tylko nigdy nie pamiętam w która stronę jest które koło co do obrotów bębna to każde zborze kosze na takich samych i u mnie jest ok
"Możesz osiągnąć wszystko, co umysł ludzki zdoła wymyślić i w co zdoła uwierzyć."

#3 Share pawciopostwiorz

pawciopostwiorz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 08:58

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Witam szanownych rolników.
Mam małe pytańko w związku z tym kombajnem niewiem do czego służy dzwignia która znajduje sie pod dzwignią gazu ma taki sam wygląd. I do czego służy korba po lewej stronie kierownicy na barierce z żółtą główką.Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

#4 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 lipiec 2010 - 18:58

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Nie mam takiego kombajnu ale przypadkiem czy ta "korba" nie służy do regulacji prędkości obrotu motowideł
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Dzisiaj, 05:38
  •  

#5 Share claas26

claas26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 19:10

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól Kolego Castor a mógłbys mi jeszcze podać jak ustawiasz klepisko? Co do obrotów bębna to znalazłem gdzies na forum podane do mercatora czy w matadorze będą takie same??

#6 Share PawNic14

PawNic14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/user/PawNic14

Napisany 26 luty 2012 - 11:36

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól ja mam Claas Matador Gigant i ta żółta gałka po lewej na barierce służy właśnie do regulacji obrotów motowidła, a ta dźwignia pod gazem służy do gaszenia kombajnu, zresztą podaje wam video, które sam nagrałem o tym kombajnie, nigdy nim nie kosiłem bo dopiero teraz zacząłem nim się interesować, byłbym bardzo wdzięczny jeśli ktoś byłby w stanie mi napisać, co jak mniej więcej ustawić w ustawieniach sit, i ogólnie wszystkiego bo wydaje mi się że wszystko w nim jest pomieszane już. Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 13 maj 2012 - 13:49

Matador ustawieniaWitam Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podał mi ustawienia do matadora standarda tzn chodzi mi o to na jakich obrotach kosic poszczegól spytam tutaj. jaką wydajność ma matador standard 3,20 heder? tzn ile żyta da radę skosić przy plonie 4t/ha przez godzinę? gdzie warto zajrzeć przed zakupem takiego kombajnu?