Gość Profil usunięty

Ciągnik do ogrodnictwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zamierzam otworzyć firmę zajmującą się zakładaniem ogrodów. Potrzebny mi jest nieduży ciągnik z ładowaczem z przodu.

Najczęściej będzie używany z glebogryzarką.

Myślałem, aby miał ok. 70-90KM, miałby być też używany w gospodarstwie na 10ha.

Zaletą tego ciągnika miałoby być jego niewielkie gabaryty przy stosownej mocy wystarczającej do orki.

Ciągnik nowy. Nie wiem jeszcze ile mam zamiar na niego wydać.

Mam nadzieję, że jakieś stosowne wnioski zostaną wyciągnięte i coś uda się znaleźć.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy takiej mocy ciężko jest znaleźć ciągnik o małych gabarytach ciągnik rzędu 30-50 km jeszcze by się znalazł a tyle mocy o takiej małej ilości ha to spora nadwyżka np MTZ 820 nie miał by co robić a on na 40 ha nie ma co robić a na takiej liczbie jaku ciebie to mysle ,że ciągnik 35km jest wystarczający 

np taki ciągnik http://www.motoallegro.pl/item976034898_mtz_320_pronar_plug_do_sniegu_tur.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Maniek wiesz mi że przy ogrodnictwie te KM są potrzebne tak jak przy sadzie. 1 ciągnik na 10ha.

W sumie masz do wyboru Valtrę serii A, Fendta 200 Vario, MF rodziny 36XX czyli Valtra A, do tego może coś z SDF ale nie przepadam za tym koncernem więc Ci nie doradzę bo nie znam modeli, JD i jego rodzina 5G. Napisz coś więcej czy ma robic tylko na świeżym powietrzu czy w szklarniach tunelach foliowych czy tylko te ogrody.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ja osobiście polecam Fendt 207 Vario silniczek 3 cylindry ( oszczędniejszy) WOM 540 / 750 / 1000 klima wogóle kabina bardzo przyjazna jak i jej wyposażenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Albo ogrody albo rola ciekawe do ilu ogrodów wjedziesz ciagnikiem o mocy 80 km wielkości fendta 200 vario. Coś w rodzaju mf 1500 było by bardziej odpowiednie, pozatym wątpie by odrazu były zlecenia na tak wielkie ogrody aby potrzebny byl ciągnik. Od tego są wyspecjalizowane firmy mysle że na poczatek wystarczy bus parę grabi szpadli taczka i może glebogryzarka spalinowa.

Czy ciągnik ma byc może kupiony z dotacji na róznicowanie działalności pozarolniczej i byc uzywany na gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chodzi mi o ciągnik aż tak mały :)

Obecnie mam MTZ 82TS i on jest po prostu za duży na roboty ogrodnicze, a te w linkach (od MANIEK21071995) są po prostu za małe.

Przecież one nawet mojego pługa nie podniosą :)

 

Valtra A i MF z tej serii 36XX to bliźniacze traktory?

Ciągnik będzie pracował tylko na świeżym powietrzu.

Oczywiście oszczędność to jest duży plus.

Kabina z klimatyzacją.

 

Co do ilości ogrodów to ok. 3 w sezonie o powierzchni pow. 1000m2.

A mam nadzieję, że będzie więcej.

Bus, parę grabi to ja już mam, a bez glebogryzarki to nie ma po co na żaden ogród wchodzić.

A wynajem Cata do przewożenia ziemi na dłuższą metę tanie nie jest.

 

Ciągnik ma być kupiony na różnicowanie na poza rolniczą działalność.

 

Na tą chwilę w grę wchodzi fendt, john deer, lamborgini r2.

Nikt nie wspomniał o new hollandzie?

Może jeszcze coś przeoczyłem.

Nie wiem tylko jak chociaż orientacyjnie wyglądają ceny tych traktorów.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie wiem czy wiesz ale tam jest potrzebny biznes plan. Ktoś może się zastanowi po co ci duży ciągnik w ogródkach o takiej powierzchni. Z rego co pamiętam tam jest maks 100 tys dotacji przy takim samym wkładzie własnym. Za 200 tys netto fendta nawet bez tura nie kupisz. Nie wspominam juzo ekonomicznym sensie takiej inwestycji. Na twojm miejscu myslał bym o jakimś małym case czy nh lub lambo czy coś do 60 km z turem a reszte zainwestwoał bym w coś innego. Taki ciągnik starczy do ogródków i gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak biznes plan i dość skomplikowany wniosek.

Ciągnik potrzebuje do ogrodnictwa, ale wniosek będzie pisany na otwarcie firmy zajmującej się usługami rolniczymi.

No to w takim razie fendt odpada bo myślałem o kwocie max 150tys netto.

John Deere 5M z turem wydaje się idealny chociaż nie wiem czy cena ze strony 103tys netto jest aktualna.

A jaki Case i jaki New Hollanad by się nadawał?

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

A myślałeś może o Landini Rex ? W mojej okolicy jest ich parę już i właściciele nie narzekają na te ciągniki. Mocny, niski, i stosunkowo wąski w sam raz do sadu. Silnik możesz wybrać sobie jaki chcesz od 59 do 99KM. Mój kolega kupił właśnie taki REX 75F (68KM) używa go do sadu jak i do prac polowych i jest bardzo zadowolony, dał za niego coś ok 130-140 tys brutto. Sąsiad ma 2 REXy również i nie oszczędza ich ciągle coś robią w sadzie, opryski, rozdrabniacz, glebogryzarka, sadzarka drzewek, agregat, ma jeszcze parę innych marek ciągników ogrodniczych w domu ale przeważnie widzę że Landini jest ciągle w ruchu.

http://www.landini.pl/content/view/5/5/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Maniek MTZ 820 nie miałby co robić na 35-40ha? :) Nikt jeszcze nie polecił tego, co jest naprawdę jemu potrzebne. :) Zwrotny, oszczędny, nie duży. Czyli NH T4000, Kubota M40. :) Dokładniejsze modele to 75konny T4030 oraz M7040. T4020 w wersji ze skrzynią Shuttle Command(16/16, rewers mechaniczny z lewej strony siedzenia) 128tys. Z przednią szyba, poszerzanymi błotnikami itp 125tys(ceny brutto). Do tura była by lepsza skrzynia Dual Command z eh. rewersem.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ja poleciłbym np: landini rex - 75KM silnik perkinsa oszczędny dobry komfort ok 125tyś , nh t4000 tez polecam ze skrętną osią zwinny i dobry ciągnik dobry komfort taj jak kolega napisał ok 128 tyś

te ciągniki moim zdaniem są godne zaufania to moje zdanie


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Landini Rex myślę, że opada za względów logistycznych

Diler jest spod Warszawy, a ja spod Poznania

Ciężko będzie nawet po ofertę podjechać

A serwis nigdy pod ręką nie będzie

Ta sama sytuacja z Kubotą

Chyba, że to nie jedyni dilerzy

 

Co do New Hollanda to T4000 jest w kilku wersjach: V, N, T i Deluxe

Czym się one różnią?

Ile jeszcze dodatkowo za tura do tego modelu trzeba zapłacić?

I jakie opcje trzeba jeszcze dobrać do standardu?

 

Dobrą opcją wydaje mi się jeszcze jest MF 3635 80KM

Może ktoś wie ile te ciągniki kosztują?

 

A co z Lamborgini, Johnem Deerem, Valtrą i Casem?

Nie chcę przepłacić, ale chcę mieć też porządny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj