Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#141 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 grudzień 2012 - 12:55

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? A kto tu napisal ze ma inwestowac bez namyslu? Kazdy wie jakie byly wachania produktow rolnych i ponosi ryzyko tak jak w kazdym innym interesie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 22:16
  •  

#142 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 14:07

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja mam dla kolegi rozsądne wyjście i mówię całkiem poważnie. Niech kolega poszuka jedynaczki której rodzice mają duże gospodarstwo. Znam przypadek: 200 sztuk bydła, 200 ha i nie ma komu robić... Do zakochania jeden krok a jak kolega pracowity to i teściom się spodoba.

#143 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła i koni;D

Napisany 29 grudzień 2012 - 14:34

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? kolega paweł negatywnie nastawiony... ja mam wszysto przemyslane w niemczech pracuje przy bydla miesnym teraz próbuja sie dogadac z dzierżawa 50 ha pastwisk cche dokupic z 20 ornych i łaki mam u wujka on dla takich gosci z warszawy kosi i moge wziasc za darmo.Wszystko jest przemyslane tylko tego goscia nie chce naciskac do pastwisk tylko delikatnie nie to ze mi mocno zalezy bo bedzie to dyktował warunki... a tak moze sie korzystnie dogadamy... dla tego nie rzucam sie na głęboką wode jezdze do niemeic odkąłdam nie zamierzam wziasc kredytów na ziemie a nie miec funduszy do produkcji..

#144 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 15:04

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kolego Timasz mozesz coś wiecej napisac o tym kredycie na zakup gospodarstwa bo wszysktkie oferty to minimum 10% wkladu wlasnego i max na 15 lat..

#145 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2012 - 20:55

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? @Marcin309 czy bedziemy mogli porozmawiać za kilka lat co wyszło z twojego planu? Jeżeli nie zbankrutujesz i bedziesz już dobrze gospodarzył żeby się utrzymać to bedę ci gratulował ale jak nie dasz rady to nie wiem co, lepiej zacznij może z troche mniejszym gospodarstwem tak do 20ha z 5ha kup resztę wydzierżaw tyle ha dasz obrobić 60 a sprzęt do niej nie będzie dużo kosztował, zacznij z hodowlą żeby coś ruszyło i nie bierz od razu dużych kredytów bo nie dasz rady weż max do 100tyś bo bedziesz miał ciężko jak pociągniesz na 20ha to dalej dasz radę to rozpedzić

#146 Share Marcin309

Marcin309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 22:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? dzieki kolego za rady.. zobaczymy co z teog wyjdzie jeszcze musze wyjechac na rok do pracy wróće w 2014 zoabczymy co z moich planów bedzie. co do hodowli to po to mi te pastwiska chce sciagnac z niemiec krowy limousine z czasem sie okaze co z tego ebdzie pozdrawiam...

#147 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 23:00

Ja mam dla kolegi rozsądne wyjście i mówię całkiem poważnie. Niech kolega poszuka jedynaczki której rodzice mają duże gospodarstwo. Znam przypadek: 200 sztuk bydła, 200 ha i nie ma komu robić... Do zakochania jeden krok a jak kolega pracowity to i teściom się spodoba.

Z rozsądkiem to Ty masz mało wspólnego :) . Jest takie powiedzenie "fortuna kołem się toczy", więc może się okazać, że w pewnym momencie można zostać tylko z żoną. Dobrze jest, jak z taką osobą fajnie nawet biedę klepać.. :)

#148 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 00:32

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Miłość... a może akurat zakocha się we wspaniałej jedynaczce z hektarami? Wolno przecież..
Jeśli kolega ukochał bardziej wywalanie gnoju i orkę to może właśnie takie rozwiązanie będzie rozsądne...

#149 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 31 grudzień 2012 - 10:38

Kolego Timasz mozesz coś wiecej napisac o tym kredycie na zakup gospodarstwa bo wszysktkie oferty to minimum 10% wkladu wlasnego i max na 15 lat..

Wszystkiego mozna dowiedziec sie w BGŻ i pod tym adresem
http://www.bgz.pl/dl...jne.html#tabs=0

#150 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 12:49

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja tez chce zalozyc swoje gospodarstwo ale mam jedno ktore maja rodzice ale nie ma tam warunkow zebym mogl kupowac ziemie z tego wzgledu ze sa male pola po 30 ar i domy blisko siebie.Mam nagrana prace w niemczech za okolo 6000 euro mam zamiar zarobic by moc kupic dzialke okolo 3ha abym mogl wybudowac tam dom.Dalej bym pracowal abym mogl postawic obore myslalem na 100 sztuk bydla mleczne i musialbym dzierazawic okolo 100 ha ziemi.Maszyny chcialbym wzias w leasing.Mysle ze jak popracuje tam z 5 lat to moze mi cos z tego wypali i jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej zalozyc takie gospodarstwo w jakim wojewodztwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 14:30

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Odstąp mi tą robotę w Niemczech, i przyjeżdzaj na Podlasie, wydzierżawie Ci swoje.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#152 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 11:32

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Haha a polecasz zamieszkanie na podlasiu

#153 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:37

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kraina piękna, jak to mówią "mlekiem i gównem płynąca" ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#154 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 09:19

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Bylem na warmi-mazurach ale tam to jest ladne okolice duze posiadlosci lecz powini robic wieksze mosty haha bo jak wracalismy to przed nami jechal bizon i wjechal na most i mial moze 5cm luzu.

#155 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:39

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? 100 sztuk bydła mlecznego... :D ahahahahah masz z głową nie tak kolego. Same krowy to wydatek ok 700 tys zł. Obora koło 3 mln zł. A gdzie reszta? Jedź na tydzień do takiego gospodarstwa, popracuj - ni świątku ni piątku. Robota i robota. A znajdź dziewczynę co zechce spędzić życie w oborze...

#156 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 17:36

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kolego kto tu ma po nie ukladane w glowie ty slyszysz co ty piszesz 3mln na obore na 100 krow z krowami to sie zgodze po 7 tys jest sztuka.Za obore na 50 szt czytalem okolo 500 tys a ty mi z taka cena wyjezdzasz.Za 3mln to ja jestem w stanie kupic okolo gospodarstwo 150 hektarowe wraz z zabudowaniami i maszynami moze nie john deere ale pomalu moze i do takiego sie przesiade.A nabijac postow to kazdy potrafii.

Kolego kto tu ma po nie ukladane w glowie ty slyszysz co ty piszesz 3mln na obore na 100 krow z krowami to sie zgodze po 7 tys jest sztuka.Za obore na 50 szt czytalem okolo 500 tys a ty mi z taka cena wyjezdzasz.Za 3mln to ja jestem w stanie kupic okolo gospodarstwo 150 hektarowe wraz z zabudowaniami i maszynami moze nie john deere ale pomalu moze i do takiego sie przesiade.A nabijac postow to kazdy potrafii.

#157 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:30

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Nie znasz realiów.

sprzedam

#158 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:37

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? W dzisiejszych czasach od zera nie ma szans. Jak ktoś przejmie coś małego nawet to zawsze prościej rozwinąć bo jest na czymś bazować. A tak to lepiej pójść za robola lepiej wyjdziesz i bez stresu.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#159 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 18:53

Kolego kto tu ma po nie ukladane w glowie ty slyszysz co ty piszesz 3mln na obore na 100 krow z krowami to sie zgodze po 7 tys jest sztuka.Za obore na 50 szt czytalem okolo 500 tys a ty mi z taka cena wyjezdzasz.Za 3mln to ja jestem w stanie kupic okolo gospodarstwo 150 hektarowe wraz z zabudowaniami i maszynami moze nie john deere ale pomalu moze i do takiego sie przesiade.A nabijac postow to kazdy potrafii.

Obora na 50 sztuk wg Ciebie ok 500tys zł. Chcesz na 100 sztuk dojnych więc 500tys x2. Musisz gdzieś trzymać młodzież aby mieć z czego rekonstruować stado - kolejne 50 sztuk. Czyli już masz grubo ponad 1 mln zł. Krowa za 7 tys zł nie da Ci 8 tys litrów za cholerę, będzie to jałówka a z nimi wiadomo... jedna się cieli dobrze a inna zdycha - duże ryzyko. Kolejna sprawa: czym chcesz te krowy doić?? Przy tylu sztukach obecnie najlepszym rozwiązaniem jest robot udojowy - koszt ok 700 tys z tego co pamiętam i to tylko na 70 sztuk. Do tego robot do czyszczenia rusztów - ceny nie pamiętam. Oczywiście potrzebny również agregat prądotwórczy - kolejne z 50 tys zł oraz zbiornik na mleko.

Maszyny w leasing... na 100ha minimum ciągnik 140km, 80 km z turem, kosiarka dyskowa, prasa rolująca, kombajn zbożowy, sieczkarnia do kukurydzy (samej kukurydzy musisz posiać ze 40ha) wóz asenizacyjny, maszyny uprawowe.

Obudź się bo takie bujanie w obłokach jest co najmniej śmieszne. Ludzie na gospodarstwach rodzinnych z dziada pradziada mają problemy aby się utrzymać a Ty tu takie durne wizje snujesz. Ten co stawiał oborę na 100 krów nie zaczynał od 5 sztuk i 3 hektarów. Tak się nie da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 19:12

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? No dobra ale jesli zainwestowac w gospodarstwo w ktorym trwa juz produkcja i kupic za kredyt preferencyjny.