Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#101 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 19:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Sam to się możesz tam zapłakać... Zadaj sobie pytanie: czy chcesz zostawić rodzinę a nie czy Ci się opłaca. Dorośnij, skończ szkołę i dopiero weź się za gospodarowanie. Teraz dojeść kolację i spać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 13:42
  •  

#102 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 07 październik 2012 - 09:38

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dobrze napisane konkretnie :D

#103 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:01

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jest możliwość założenia własnej gospodarki od podstaw?
Np. obora + 50 krów dojnych do tego ziemia, maszyny ciągniki itd.
Może jakiś kredyt hipoteczny np 2mln. Jest możliwość dostania takiego kredytu? Czy coś? :D

Obecnie pracuje u wujka on ma gospodarke.

#104 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:11

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? chłopie przecież ty zaczym byś na tym zaczoł coś zarabiać to byś z głodu umarł sama ziemia ile kasy a jeszcze gdzie budynki dobra obora ze wszytskim koło 1 mln zł a gdzie reszta ?

#105 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 23 grudzień 2012 - 20:19

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? HAHAHAHAHAHA kto Ci da kredyt ?? Pod zastaw czego?? Skoro nic nie masz ??

#106 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:02

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Od podstaw to lepiej nie ryzykuj. Nawet jak dostaniesz kredyt to sensu w zadłużeniu się na całe życie i spłacaniu tego bez gwarancji, że ci ten biznes wypali to nie ma. Ale tak drążąc temat dalej to masz już np: wykształcenie rolnicze?

Edytowany przez romek6340, 23 grudzień 2012 - 21:03.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#107 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:22

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Daj sobie spokoj. Nieraz malo oplacalne jest przejmowani po rodzicach a co dopiero zaczynanie od zera.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#108 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:34

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? To chyba nie ma sensu ^^

#109 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2012 - 09:30

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? A jak nie od zera tylko kredyt na zakup gospodarki w, której ciągle produkcja idzie. Np. hipoteczny można coś takiego dostać? a wykształcenie mam rolnicze.

#110 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:07

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? lepiej to by było ci jak byś dostał ten kredyt to wziąść i przepić bo na to samo wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 24 grudzień 2012 - 11:17

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ale kto ci da taki kredyt jak ty nic nie masz i nic nie wiesz o gospodarce co z tego że masz wykształcenie rolnicze ja też mogę mieć ale tylko na papierku a doświadczenia zero

#112 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 24 grudzień 2012 - 13:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Człowieku wiesz ile lat się dochodzi do takiej skali produkcji ? Obliczałem sobie nie dawno wejść na gołe 10ha gospodarstwo to począwszy od zasiewów na koszeniu kończywszy to jest koszt minimum te 20 000zł, a jak zaszalejesz mocno z nawożeniem to i w 30 tysia się nie zmieścisz. Kupno 10ha gospodarstwa ? koło 300 000zł w zależności od budynków. Sprzęt do niego ? kolejne 40-50 tysięcy. Zbierzesz plony po żniwach a już trzeba mieć kasy na jesienne zasiewy. Sprzedajesz zboże po żniwach ? Pewnie tracisz chociaż te 100zł na każdej tonie.

Bez dopłat przy obecnych cenach zbóż można wyciągnąć z 10ha około 20-25 000zł na czysto bez dopłat. No i i od tej kwoty już musisz odjąć to co zainwestujesz na jesienne zasiewy. A gdzie pieniądze na życie ? Na jakiekolwiek inwestycje ? A Ty chcesz jeszcze kredyt spłacać ?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#113 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 13:58

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kolega jeszcze młody to i pojęcia o życiu nie ma. Proponuję najpierw policzyć odsetki od kredytu.

Jeszcze jedna ważna kwestia. Ja tam nikomu nie chcę mówić co ma robić bo co mnie to obchodzi... ale... 50 krów dojnych to gwarancja dożywotniego chodzenia do obory minimum 2x dziennie codziennie. Wigilia - do obory, Święta - do obory jakiś wyjazd do cioci na imieniny - szybko do domu bo się krowa cieli. Robota, robota, robota bo jak nie cielenie to pojenie cieląt, jak nie weterynarz to inseminator. Międzyczasie tu zdechnie tam się nie zacieli i do kasacji. Non stop jest coś... Na miejscu kolegi odpuściłbym nędzny żywot producenta mleka a pomyślał nad edukacją i pracą za godną pensję.

Edytowany przez pawelol111, 24 grudzień 2012 - 14:48.

#114 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 16:13

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Szybciej i skuteczniej zdobyć gospodarkę to rozejrzeć się za ładną panną co zostaje na gospodarce i szuka faceta.Czasem zdarzają się takie rodzynki,a jak bardzo mocno chcesz zostać gospodarzem to radzę obniżyć wymagania odnośnie urody lub grać w totka :D

#115 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 16:22

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Zapomniałem o żywocie hodowcy krów dodać. Ale masz racje @pawelol111. To hodowla dla rodzin najlepiej wielodzietnych gdzie syn pomoże, ojciec, i dziadek.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#116 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 17:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Pewnie kolega myśli że jak tak zainwestuje jeden rok i milioner bo przecież dopłaty a jeszcze przecież tyle kasy za mleko.....

#117 Share koniu

koniu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 grudzień 2012 - 10:04

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? lepiej niech idzie do roboty do dużego gospodarstwa i niech robi jak u siebie na własnym :) no i poczuje co to znaczy praca w gospodarstwie. Chyba że jest z miasta i myśli że chłop śpi a w polu rośnie. A obora bydło? hmm, bydło nie wie że są święta i niedziele, Ty masz przy tym chodzić czy chcesz czy nie, chociaż gdyby mięso było po 50zł i by mi dawali nie wiem jakie pieniądze to ja bym przy tym nie robił, szkoda zdrowia.

#118 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:11

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja od małego mieszkam na wsi pracuje u wójka on ma 40 krów i świnie więc wiem co to znaczy ciężka praca, ja osobiście lubie pracować na gospodarce. Szczegulnie w lato.

#119 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 14:29

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? A w zimie przy -15 z wiatrem odkuwać zmarzniętą kiszonkę na pryzmie już nie bardzo ? I męczyć pół godziny ciągnik zanim w ogóle się go uruchomi ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 grudzień 2012 - 15:01

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Lubie pracować na gospodarce w każą pogode tyle że najlepiej w lato mi się pracuje.
A ciągnika raczej nie męcze wlać gorącą wodę do chłodnicy, aku podłądować samostartu psiknąć [TROCHĘ] i CHODZI!! :D