Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#61 Share KamileX

KamileX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fotografia, motoryzacja

Napisany 29 lipiec 2008 - 19:03

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Słuchajcie, jak ktoś chce założyć gospodarstwo niech zakłada, ale niech się liczy z dużym wydatkiem.
Nie prościej było by się dołączyć do czyjegoś gospodarstwa? np. do kolegi z forum? ja znam takiego jednego gościa który pracuje na gospodarstwie a wcale nie jest z rodziny gospodarza jest jego kolegą, mieszkają razem pod jednym dachem i jakoś zawsze się dogadują, ja osobiście chciałbym dołączyć do kogoś do gospodarstwa, jeździć maszynami itd,,,

pozdrooo, jak coś jak zwykle napisalem nie tak to ochrzańcie mnie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 03:20
  •  

#62 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 19:36

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja też mam taką sytuację ale nie będę się w gospodarza bawił bo to po prostu nie wypali. Zamierzam iśc na studia rolnicze i zacząc pracę w jakiejś firmie która ma zbliżoną tematykę np dealer maszyn czy firma usługowa:)

#63 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 18:58

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja poznałem dziewczynę w moim mieście(jesteśmy para)..i pewnej nocy rozmawialiśmy w parku po dłuższej rozmowie opowiedziałem o swoim marzeniu i okazało sie ze dziewczyna ma gospodarstwo w pewnej wsi...wujek zapisał na nia:D jestem zajefajnie szczęśliwy:DD

#64 Share mlody12

mlody12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 20:26

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Też bym chcial mieć gospodarstwo tata ma z ciotka na pół 6 h nic nie jestes uprawiane a co z tego jak zero maszyn tyle co stodoła stajnia sie spaliła ziemia to 5 klasa jak to muj tata muwi a jak by chciał kupic ziemi to by sie nawet udąło dobrej kupic tylko w kawałkach po 30 arów morze by sie zdarzł wiekszy kawałek

#65 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 wrzesień 2008 - 21:34

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? dobrze powiedziane ,,gospodarstwo na spole'' . Wieceie co?? Ja od dawna planuje wziac w dzierzawe na Ukrainie ok.3600Ha..tzn te ha moge brac juz zaraz tylko po pierwsze:
1. Szukam kogos kto by ze mna tam pojechal i tego dopilnowywal,ziemie uprawial itd. bo jak tam bylem i popatrzylem na tych co maja takie gospodarstwa i pracuja u nich ukraincy to polowe kradna ;/ paliwo,jak pryskali Raundapem to tez ten srodek pokradli, to lemiesze kradna,to zboze w workach wynosza itd.
2.Zeby przejac te gospodarstwo trzeba miec co najmniej kapital 5mln zl. Na maszyny,zboze do obsiania,paliwo,nawozy i inne wydatki
3.Ja nie mam tyle kasy i kombinuje narazie jak to rozkrecic:/ kredytu nie dostane na taka dzialalnosc zagraniczna.
4.Swoich maszyn tam nie zabire bo po prostu nie wyrobia sie . A do tego dochodzi to ze u mnie wyrabiaja sie w terminie wiec tam musialbym je prowadzic po terminach
5.Na poczatku oplacalnosc bylaby mala,po za przykladowo tone pszenicy na ukrainie placa 240 $ , ale UK po konflikcie Ruskich z Gruzja blizej do Uni Europejskeij...

Moze ktos z was bylby zainteresowany taka wspolpraca? Myslalem ze moze narazie wziac te 3600Ha ale uprawaic tyle ile sie da. np.500Ha i co roku powiekszac areal i maszyny? Dodam ze koszt dzierzawy 1ha to na polskie 50-70zl

#66 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 14:46

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? kup maszynę jakiej niema w okolicy np. traktor z turem i prasa rolka u nas ludzie trawę oddają bo co jak kontrol będzie, dajmy na to zrobisz z 20h. takich łąk danych sprzedasz baloty kupisz 1h. ziemi wydzierżawisz od pijaka 10 założysz ekologiczne gospodarstwo zawsze ;) jest jakieś wyjście
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#67 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 22:00

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam, a co zrobić z taką sytuacją:

Mój ojciec ma gospodarstwo 16ha. W niedługim czasie znajomy będzie sprzedawał swoje też 16ha i ja chciałbym to kupić.
Ale skąd kasę - z kredytu!

Powiedzmy że od ojca bym dostał na udział własny i ciągnik z podstawowym sprzętem do uprawy (ma redundancje w swoim gospodarstwie), ale mam pytanie czy kolesiowi jak ja dadzą kredyt preferencyjny z dopłatą agencji (Ojcu pewnie by dali).

Gdyby mi się udało to kupić na siebie dostałbym premię dla młodego rolnika, miałbym mniejsze odsetki, ojciec prowadził by hodowle a ja nie i łatwiej by mi było uzyskać fundusze np na zakup sprzętu itd.

Więc reasumując czy człowiek który skończył studia telekomunikacyjne oraz podyplomowe rolnicze, pracuje od 1,5 roku (czytajcie czeka aż ojciec skończy 55 lat) dostanie taki kredyt (żeby nie musieć czekać)

Pozdrowionka

#68 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 22:05

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? oj to idz do banku i zapytj a nie na af pytasz, co do samego kredytu, to żadnych reweacji tu nie ma agencja mniej dopłaca i te 3,5% musisz płacic a to na 20 lat jak rozłozysz prawei tyle odesetek co i kapitału do tego czarna wizja dla rolnictwa i pewnie nic się nie oplaci także powodzenia

#69 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 22:08

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? u nas na kwote kredytu 180 tys zl,bank chcial zabezpieczenia na ponad 500 tys (kredyt preferencyjny na zakup ziemi) wiec sprawdz,czy bys mial czym zabezpieczyc,bo to jeden z warunkow udzielenia kredytu.

#70 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 22:11

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? powaliło ich w tym banku chyba kumpel brał ciągniki tylko ciągnik ejst zabespieczeniem tego kredytu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 22:13

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Tez ojciec oburzyl,ale nie chcial juz szukac innego banku,bo za chwile okazalo by sie,ze nie ma juz limitow i ziemia poszlaby pod nosem.

#72 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 09:35

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? W moich okolicach za hektar ziemi trzeba zapłacić od 35 000 do 45 000 zł tylko czasem zdarzają się przypadki że ktoś taniej sprzeda a i przy takich cenach nie ma co kupować a jak jest ziemia to wykupują ci najwięksi gospodarze. Tak że od zera to tak nie zabardzo, bo żeby kupic ziemie to trzeba na raz przynajmniej 10 ha kupowac bo jak nie to agencja nie pozwoli bo musi być średnia województwa. No a do tego maszyny budynki to może na początek z 5 mln by starczyło.
Ukraina to jest całkiem niezły pomysł tylko że to nie takie proste bo żeby tam kupić ziemie to trzeba mieć zaufanego człowieka ukrainca bo polak nie może tam ziemi kupić. Romanowski z podlasia ma na ukrainie koło 2000 ha i tyle samo chyba w polsce ale gospodarstwem tam zażądza ukrainiec.
Jakieś dwa lata temu mój kumpel znalazł ogłoszenie że pgr jest do kupienia chyba ze 360 ha tam było no i dom,budynki, maszyny ale z tego nic nie wyszło a tak wam powiem że szkoda że niezaryzykowaliśmy. Była by gospodarka w sam raz dla trzech.

#73 Share bartez1221

bartez1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:46

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? tak wszystko ładnie wszytsko pięknie, tylko ską wziąść tyle kasy?? ;) pewnie co druga osoba na tym forum marzy żeby mieć takie gospodarstwo, conajmniej 500 ha mieć z 20 pracowników zatrudnionych, żeby koło domu stał fendt 936 vario.. i i takie tam.... no niestety nie każdy może to mieć, ale jeżeli ktoś bardzo dąży do swego celu to i go osiągnie. Czyli jedna rada: idziemy grać w lotka :)

#74 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 26 listopad 2008 - 17:53

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jak bym miał teraaz zaczynac od zero to bym sie zastanowił;) można zająć sie jakimś innym interesem niż taką loterią jak rolnictwo:
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#75 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 26 listopad 2008 - 19:59

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Sam zacząłem od zera w 2002 roku kupujac pierwsze swoje ha było to 25ha i zaczeło się inwestowanie w sprzęt potem w 2005 dokupiłem kolejne 20 ha i w 2006 kolejne 70 ha dziś po 6 latach mam ponad 100, roboty od rana do wieczora i końca inwestowania w sprzęt i budynki nie widać. Więc można zacząć od zera jest tylko jedno ale, jak nie dostaniesz gospodarstwa w spadku to najpierw musisz skończyć studia dostać dobrą pracę. Po 10 latach pracy możesz zacząć myśleć o gospodarstwie jak odłożysz trochę kasy, będziesz miał zdolność kredytową z tytułu dochodów z pracy, upatrzysz sobie odpowiednie gospodarstwo na sprzedaż wówczas jak jeszcze będziesz miał ochotę na prowadzenie gospodarstwa zaczniesz realizować swoje marzenia. Ja do dziś dnia pracuję na etacie bo ryzyko nastawienia się tylko na dochody z rolnictwa jest za wysokie mam dziś tylko produkcję zbóż i muszę jeszcze pomyśleć o dywersyfikacji ryzyka i dodatkowych kierunkach produkcji i dochodów, zastanawim sie nad warzywami i hodowlą danieli. Życzę wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń

#76 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 11:22

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

Sam zacząłem od zera w 2002 roku kupujac pierwsze swoje ha było to 25ha i zaczeło się inwestowanie w sprzęt potem w 2005 dokupiłem kolejne 20 ha i w 2006 kolejne 70 ha dziś po 6 latach mam ponad 100, roboty od rana do wieczora i końca inwestowania w sprzęt i budynki nie widać. Więc można zacząć od zera jest tylko jedno ale, jak nie dostaniesz gospodarstwa w spadku to najpierw musisz skończyć studia dostać dobrą pracę. Po 10 latach pracy możesz zacząć myśleć o gospodarstwie jak odłożysz trochę kasy, będziesz miał zdolność kredytową z tytułu dochodów z pracy, upatrzysz sobie odpowiednie gospodarstwo na sprzedaż wówczas jak jeszcze będziesz miał ochotę na prowadzenie gospodarstwa zaczniesz realizować swoje marzenia. Ja do dziś dnia pracuję na etacie bo ryzyko nastawienia się tylko na dochody z rolnictwa jest za wysokie mam dziś tylko produkcję zbóż i muszę jeszcze pomyśleć o dywersyfikacji ryzyka i dodatkowych kierunkach produkcji i dochodów, zastanawim sie nad warzywami i hodowlą danieli. Życzę wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń

@adamj24 mam pytanie czy na rozkręcenie swojego gospodarstwa brałeś jakieś kredyty bo kupić 25 ha to nielada wyzwanie ;) Ja też jestem w podobnej sytuacji tylko że ja mam ok 10 ha swojej ziemi,budynki rolnicze też są i to nawet spore B) .Wystarczyłoby zainwestować w sprzęt i dokupić kilka hektarów B) .Co sądzisz o tym @adamj24?

#77 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 02 styczeń 2009 - 15:24

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Tak niestety wspomagałem każdy zakup kredytem tylko, że Ja kupowałem ziemię, gdy cena była jeszcze nazwijmy to normalna, pierwszy zakup po około 1000 zł za ha, a najdrożej 3500 zł za ha, na przetargu z ANR był to początek szalonego wzrostu cen ziemi. Z uwagi na to, że pracuję jeszcze na etacie to gospodarstwo traktuję trochę jak hobby, cały dochód z gospodarstwa i doplaty jest inwestowany z powrotem w sprzęt. Ziemi już nie kupuję bo z własną mam co robić a i cena powyżej 10 000 za ha IV-V klasa to moim zdaniem granica opłacalności w produkcji roślinnej np. same zboża. Jak planujesz powiększać gospodarstwo szukaj okazji do kupna ziemi np. licytacje komornicze albo pomyśl nad zmianą miejsca zamieszkania w rejon kraju gdzie ziemia jest tańsza ( u mnie jest do kupienia np. 30 ha w jednym kawałku po 12 000 zł lub 20 ha po 11 000 zł i nie ma chętnych) Czasami opłaca się sprzedać 10 ha gdzie ziemia jest w cenie i kupić gdzie indziej 30 ha tańszej, oczywiście porównywalnej klasy. Bo nie zamieniłbym 10 ha I klasy na 30 ha V klasy. Na twoim miejscu poszukałbym ziemi do dzierżawy co byłoby najtańszym rozwiązaniem powiększenia gospodarstwa. Rozejrzyj się po okolicy gdzie są ugory, dowiedz się kto jest właścicielem i rozmawiaj o dzierżawie np. na 10 lat. I nikt cię w tym okresie z tej ziemi nie wyrzuci.

#78 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 styczeń 2009 - 17:27

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? ja podobnie jak adamj24 mam państwową pracę i to tak średnio płatną ale cały czas robię coś w gospodarce a to swinki troche a to byczki i jakoś leci. lubie pracować w gospodarce i tego mi nikt nie zbroni i nie wybije z głowy.

#79 Share kaczka

kaczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 18:53

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja mam podobny problem też chciałbym mieć własne gospodarstwo jednak ojciec ma jedynie 5ha które dał w dzierżawe.
Lecz najpierw musze się wykształcić w tym kierunku ;) co z tym też jest problem bo nie wiem jaką szkołe wybrać po gimnazjum właścnie w tym kierunku :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:04

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? @adamj24 podziwiam cie ;) zacząłes od zera i doszłes do 100ha :P respekt :)
najważniejsz jest to żeby robić to co sie lubi:) sam znam jednego kolesia który pracuje w Biurze Ochrony Rząd i ma gospodarstwo które prowadzi tak dla odstresowania:P
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!