Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#241 Share zamrix96

zamrix96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 22 październik 2013 - 16:59

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Haha tak wiem ;) kwotę mieli byśmy ewentualnie za sprzedaż domu i z tego co jest odłożone tak chyba będzie trzeba zrobić poradzić się specjalisty i tyle. Dzięki wielkie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 22:59
  •  

#242 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 22 październik 2013 - 17:54

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

Na 25 ha dobrej ziemi to korzystając z usług możesz żyć jak gość B) 12 ha rzepak x 4 tony z ha 72 tyś plus 13 ha pszenica x 8 ton 80 tys plus dopłaty 25 tyś odlicz koszty i możesz jeszcze na wczasy wyjechać :ph34r:

Pogratulować optymizmu, obliczaj zyski w ten sposób a niedługo Twój areał obejmie... komornik.

Rzepak żeby dał 4t musi być niemal idealny a o to niezwykle trudno. W tym roku z racji późnych siewów, zimnych nocy i okresowego nadmiaru wody jest bieda z nędzą - wystarczy porównać rzepaki z jesieni 2012 i z jesieni 2013 w galerii. Czyli już na starcie marnie a do zbiorów daleko.
Pszenica 8t... tak... przy urodzajnym roku i idealnym trafianiu z nawozami i opryskami a z tym też cyrk - choćby ten rok - późna wiosna, susza w sierpniu - łan ładny a ton mało.
Kolejna sprawa: koszty. Spotkałem się z opiniami że koszt rzepaku to 3,5tys/ha, pszenica też mniej więcej tyle. W tym roku cena rzepaku marna więc nie wiem skąd te Twoje 72tys zł.
25ha dobrej ziemi za 500tys. A gdzie taką "dobrą ziemię" po 20 tys za ha dostać? Większość kraju to bielice lub mozaiki - w jednym końcu pola 3 klasa w innym 5.

Za pół miliona wielkich usług nie wymyśli. Dobry warsztat samochodowy - zatrudnić ludzi którzy się znają - jeden drugiemu powie że: "jedź do Kowalskiego, tam Ci nie spieprzą".

#243 Share kilokju

kilokju

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 23:48

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? jak ocenicie Massey Fergusona 7618 ???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 16:42

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dobry bo duże koła ma.

Widzę że kolega tematy pomylił.... i pierwszy raz na forum...

#245 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 06:08

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? coś temat umilkł

#246 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 27 grudzień 2013 - 08:18

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Bo ceny zbóż spadły i ochota na jeżdżenie ciągnikiem po polu i sianie pszenicy i rzepaku jest mniejsza :) A przy krowach gdzie musisz być cały czas koło domu nikt nie chce sobie życia marnować...

Edytowany przez Mathieu92, 27 grudzień 2013 - 08:57.

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#247 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 10:29

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? "Z pustego to i Salomon nie naleje" musisz mieć przynajmniej 3 zł na los dużego lotka i dużo szczęścia i jak trafisz 6 to kupisz sobie gospodarstwo
a tak poważnie to od zera nie masz co zaczynać bo i tak żaden bank kredytu na zakup gospodarstwa Ci nie da nawet kredytu hipotecznego a do tego jeszcze zakup podstawowych maszyn a jak na rok zarobisz na czysto 2500zł z hektara (przy uprawie typu rzepak zboża kukurydza) to i tak Ci na kredyt braknie
ZETOR TEAM

#248 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 27 grudzień 2013 - 12:12

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Po skończeniu technikum naftowym planuje isc na agh na kierunek związany z nafta i wtedy jechać do kanady, bo nauczyciel twierdzi ze są tam zarobki rzędu 2 tyś $ na dzień bo, że jest tam inny system pracy i po przepracowaniu kilku sezonów planuje kupić jakąś gospodarkę w polsce lub co jest trudniejsze wziąć w dzierżawę lub kupić u siebie na wsi trochę pola. Opłaca się waszym zdaniem takie coś?

#249 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 12:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Tak tak.... Zrezygnujesz z takich zarobków żeby wrócić do Polski i paplać się w błocie ? Wolne żarty...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#250 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 12:58

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? człowieku jak masz doba robotę to o nią dbaj a nie. Na małej gospodarce dziś pieniądze są a jutro ich nie ma trzeba liczyć kasę.A jak masz robotę to masz pensję co miech ew możesz sb stopniowo odkładać i kupować pole sprzęt. W wolnym czasie możesz obrabiać pole a nie ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share dawidki16

dawidki16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, rolnictwo i wiele innych

Napisany 27 grudzień 2013 - 14:42

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? ale to nie tak, że bym z niej zrezygnował, tylko taka robota w kanadzie jest tylko w sezonie zimowym np. gdy na pólnocy kanady trwa noc polarna, w czasie jakby mnie nie było w polsce to gospodarką zajmował by się mój ojciec lub brat

#252 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 15:23

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Pierwsze skończ, a potem myśl co dalej. Do tego czasu Ci się jeszcze plany zmienią kilka razy. Poza tym są inne-lepsze biznesy w które warto inwestować i które można zaczynać od zera...

#253 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 17:21

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dokładnie a nie bawić się w gospodarza od zera.Przyobecnych cenach zborza to się wgl nie opłaca .....

#254 Share korzen

korzen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 18:34

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? witam

Chciałbym założyć firmę usługową maszynami rolniczymi. jakie należy spełnić wymagania i jakie są fundusze na ten cel?

#255 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 27 grudzień 2013 - 19:22

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? korzen a czym konkretnie miała by się zajomwać
Valtra-Power Partner

#256 Share jendreks

jendreks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:20

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Na uslugi w rolnictwie kasy juz niema i prawdopodobnie nie bedzie.
Wedlug mnie pomysl troche kiepski.jesli masz sie utrzymac tylko z uslug to potrzeba pare milionow na zakup sprzetu, rzeby bylo czym robic.
Jednak majac pare milionow to lepiej sie czyms innym zajac niz uzlugami w rolnictwie.

Jeszcze jedna sprawa.Trzeba terz miec komu swiadczyc te uslugi.

#257 Share michaall12

michaall12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 styczeń 2014 - 08:56

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam wszystkch. Mam do Was kilkapytan,poniewaz chce zajac sie hodowla świń,i sprzedazą kukurydzy lub ziarna.
II chciałbym wiedziec co sie bardziej opłaca czy kukurydze czy pszenicę? Jestem w małopolskii..
i jak to jest z tą hodowlą świń? po ile są? za ile mozna kupic,za ile sprzedać?
Bardzoo proszę o pomoc:)

#258 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 10:39

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Sprawdź sam na sobie jaka jest opłacalność, policz koszty i to co ci zostanie... Każdy ma inne koszty, ktoś to ma 80% łąk nie zajmie się produkcją roślinną ...

#259 Share ursus1974

ursus1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:13

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam

Jestem na tym forum nowy od jakiś dwóch minut hehe.

Mam pytanie odnośnie założenia gospodarstwa rolnego praktycznie od zera. mam zdolność kredytową 150 tysięcy.
Chciał bym zainwestować w zboże, ponieważ policzyłem sobie wszystko na spokojnie w domu i chciałbym się zapytać,
czy to jest możliwe, to znaczy czy moje wyliczenia są prawidłowe od nośnię kupna maszyn i ziemi rolnej.

Gdy bym wziął kredyt 150 tysięcy to kupił bym ciągnik i maszyny.

c 360 - 30 tyś
pług 3 skibowy 3 tyś
agregat upr.siewny talerzowy 2,5m 20 tyś
wał 5 tyś
opryskiwacz 3 tyś
rozsiewacz nawozów 3 tyś
dwie przyczepy po 10 tyś jedna.
rata kredytu co miesiac 800 zł
za dzierżawe rocznie 20 tyś
no i na przeżycie ze 30 tyś

ziemie wydzierżawił bym od wujka nawet mogę wydzierżawić 20 hektarów jeden tysiąc za hektar rocznie, klasy ziemi 2a i 2b.
i przy obecnych cenach zbóż dało by się wyżyć z takiego małego ale swojego gospodarstwa??

czy może pomyśleć nad chodowlą byków bo nie wieżę że za 150 tyś nic nie można zrobić!!

POZDRAWIAM !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share KijewoTeam1994

KijewoTeam1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/pages/Kijewo-Team/350779978363966?ref=hl

Wszystko Jest O Mnie Tutaj Opisane :D

Napisany 12 styczeń 2014 - 14:42

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? daj tą ziemie nam co chcą się rozwijać anie zaczynać od zera :D heh , trzeba sie prosić o ziemie bo nigdzie jej nie ma