Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#221 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 06:30

Wszystko najem, na 30ha, bez zwierzaków to może i kupujesz co roku ziemie ale doniczkową.

ano kto chce nich wieży kto nie chce nie musi. zresztą 10lat temu sam bym w to nie uwierzył. pomysł na to gospodarstwo był całkiem inny, ale wyszło jak wyszło. nie chce się rozpisywać o moich układach rodzinnych bo to nie miejsce i czas a i chwalić się nie mam czym. chciałem tylko przekazać wszystkim że czasami warto zmienić sposób myślenia. ja to zrobiłem i jeszcze istnieję. to nie jest tak że inwestuję tylko z tego co wyciągnę z gospodarki bo czasami zarobek bardzo niewielki. mój patent polega na tym że mam założony limit wydatków na ha a równy jest on wysokości spodziewanych dopłat więc nigdy nie ponoszę strat co najwyżej mam mniejsze zyski. Jest w moich stronach dużo nie wykorzystanego nowego, dobrego sprzętu. usługi staniały np uprawa ( orka +siew agregatem) to tylko 300 -350zł/ha. sieję 'chłopskim' czyli dawno nie odmienianym zbożem. nawożenie ok 1-2 polifoski i 1-1,5 saletry (ale tak "wysoki nawożenie " rzadko). plony żyto od 2-5,5t owies 1,8 -4,2t gryka 0,5-1,5 t. z dopłat podstawowych+onw 1000zł zrównoważone 350 zł jeśli gdzieś poplon no to jeszcze kolejne 300 zł ktoś zapyta czemu przy zrównoważonym tylko 2 grupy roślin? wyjaśniam trzecia grupa to wszelkiej maści mieszanki stączkowo- wszystko jedno co. sieją to sobie sami rolnicy ( bydlarze ) na kiszonkę/zielonkę ja dopłacam im w takim wypadku 500 złha i jeszcze odpada mi subiekcjia. wszystkie wolne pieniądze przeznaczam na zakup ziemi u nas ceny niskie od 7 do 12 tys/ha ale czasami straszne ugoy (lita brzoza) i długie i wąskie paski. przy swoim mogę zapłacić nawet więcej ( jeden większy kawałek - tańsza uprawa). każdy znajduje się w sytuacji gdzie ma do wykorzystania wiele szans trzeba je tylko wykorzystać , umieć zapleść , a najważniejsze to mieć głęboko w w d........ poważaniu co mówią inni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 09:32
  •  

#222 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2428 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 30 wrzesień 2013 - 09:01

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? No dobra. Tylko ty masz inny dochód i nie mieszkach na stale na wsi. Kasy z takiego prowadzenia gospodarstwa może i zostanie tylko, że na ogół ludzie z 30 ha to maja do utrzymania całe rodziny i żeby się jeszcze utrzymać ciągle muszą inwestować. Wtedy juz nie jest tak kolorowo...

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#223 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 16:44

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Members masz świętą rację ja mam inne źródła dochodu inaczej dawno umarłbym z głodu.Gospodarstwo to bardziej hobby a i rodzina dwu-osobowa i dwie pensje. Wiem że dziś łatwo mi się mądrować ile to ja ziemi nie kupuję. ale temat jest jak założyć gospodarstwo , więc mówię mnie; się udało tylko dlatego że robię trochę nie standardowo, inaczej niż wszyscy. ale nie zawsze było tak wesoło jeszcze kilka lat temu musiałem prosić się o pieniądze na fajki. ale zawsze chciałem mieć gospodarstwo najlepiej z krowami. i zawzięcie do tego dążę. Z "domu" dostałem 4,5 ha gołej ziemi ( tz. bez budynków) mieszkać też nie bardzo był gdzie. Ktoś kiedyś dał mi taką poradę " rozwiniesz gospodarstwo na tyle na ile sam się rozwiniesz' teraz jest łatwiej o pieniądze, o wiedzę, o możliwości. Uważam że w naszych polskich warunkach jeśli ktoś chce może osiągnąć naprawdę wiele. wystarczą dwie rzeczy: ciągle się uczyć ( polecam szczególnie edukacje finansową) i wytrwałość.

jeśli pisze coś nie halo to proszę mnie poprawić. Będę wdzięczny za każdą uwagę/ poradę/ sugestię. Każdy przecież ( mówię o tych co chcą coś zrobić a nie tylko gadać) najbardziej cierpi na brak dobrych pomysłów i rozwiązań.

#224 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 30 wrzesień 2013 - 22:38

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? co miałes na mysli piszac ''edukacje finansowa'' ?

#225 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 październik 2013 - 07:53

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? edukacje finansowa- wszystko co wiąże się z pieniędzmi ich pozyskanie, obracaniem, inwestowaniem. ja teraz niestety muszę mieszkać w bloku więc zwykle jestem czasowy. staram się codziennie poświęcić 30 minut na naukę. zwykle wyszukuję coś na temat pieniędzy w internecie i czytam. chodzi o to jak zmusić te pera groszy które odłożę co miesiąc żeby zarobiły na mnie jak najwięcej. staram się szukać nowych informacji/sposobów /pomysłów
.

#226 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 06 październik 2013 - 11:40

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? brzmi niezle, sam uwazam ze my Polacy powinnismy byc juz w szkole uczeni edukacji finansowej, bo jak nieraz słysze od dorosłych ludzi ze ten czy tamten to bogaty bo ma dobry samochód albo ciagnik albo kombajn to mnie krew zalewa, to nie jest zadne bogactwo tylko dodatkowe obciazenie dla posiadacza, wyciagajace pieniadze z kieszeni i to ma byc bogactwo ?
bogactwo jest wtedy, kiedy cos przynosi zyski albo przynajmniej nie traci na wartosci...

ciekaw jestem tego zarabiania przez internet
masz jakies dobre sposoby na zarobienie pieniedzy przez neta ?

#227 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 październik 2013 - 05:40

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? nie, choć minie to też ciekawi. wiem tylko że trzeba cholernie uważać żeby nie dać się naciągnąć (jak ktoś chciał kiedyś składać długopisy w domu i wysłał 200 zł wpisowego to wie o czym mówię ). ato co mówisz w sprawie oceniania zamożności kogoś po samochodach i ciągnikach to święta racjia

#228 Share zamrix96

zamrix96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 październik 2013 - 18:31

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam! Od jakiegoś czasu z ojcem planuje rozpoczęcie działalności rolnej na start mamy budżet ok 500 tyś. Chcieli byśmy zacząć zupełnie od zera lub kupić gospodarstwo. Mamy trochę praktyki często przebywam u wujka i mu pomagam. Na jak duże gospodarstwo starczyło by nam pieniędzy? Chcieli byśmy zająć się hodowlą bydła mlecznego lecz czy przy takiej kwocie prowadzenie gospodarstwa będzie opłacalne? Ile sztuk bydła mlecznego mógł bym utrzymać na ok 10 ha ziemi? I czy dostanę jakieś dopłaty jeśli jestem po technikum weterynaryjnym? Proszę na konkretne odpowiedzi bo tylko takie mnie interesują dodam tylko że mieszkam w woj. kujawsko-pomorskim
Dublowanie tematów. Połączone

Edytowany przez danielhaker, 19 październik 2013 - 19:57.

#229 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 19 październik 2013 - 18:55

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? http://www.agrofoto....-nie-majac-nic/

Taki temat juz istnieje, polecam sie z nim zapoznać i ew. później zadawać pytania jesli nie odpowie na wszystkie Twoje pytania

#230 Share zamrix96

zamrix96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 październik 2013 - 19:00

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Chodzi mi o konkrety i odpowiedzi na pytania które zadałem a nie odpowiedzi jak w tamtym temacie typu zagraj w lotka..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 październik 2013 - 08:19

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dałbym sobie spokój z krowami i 10ha gospodarstwem.W takim przypadku będziesz mógł pozwolić sobie na 15sztuk a i to bez dzierżawy się nie obejdzie.Ja bym postawił na 25ha dobrej ziemi i rzepak czy pszenica.

#232 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 20 październik 2013 - 09:37

Witam! Od jakiegoś czasu z ojcem planuje rozpoczęcie działalności rolnej na start mamy budżet ok 500 tyś. Chcieli byśmy zacząć zupełnie od zera lub kupić gospodarstwo. Mamy trochę praktyki często przebywam u wujka i mu pomagam. Na jak duże gospodarstwo starczyło by nam pieniędzy? Chcieli byśmy zająć się hodowlą bydła mlecznego lecz czy przy takiej kwocie prowadzenie gospodarstwa będzie opłacalne? Ile sztuk bydła mlecznego mógł bym utrzymać na ok 10 ha ziemi? I czy dostanę jakieś dopłaty jeśli jestem po technikum weterynaryjnym? Proszę na konkretne odpowiedzi bo tylko takie mnie interesują dodam tylko że mieszkam w woj. kujawsko-pomorskim
Dublowanie tematów. Połączone

chłopie jak masz do dyspozycji 500 tys to nawet nie mysl o dojeniu krów i skupywaniu hektarów po takich cenach jak dzisiaj, poszukaj sznasy w innej branzy, handel, usługi itp, no chyba ze strasznie lubisz ciagle smierdziec, to juz lepiej przy takich srodkach wziac sie za handel bydłem niz krowy doic, dogadac sie z jakims zakładem masarskim i wozic bydło, kasa duzo lepsza niz krowy doic jak niewolnik

Edytowany przez koma666, 20 październik 2013 - 09:39.

#233 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 październik 2013 - 13:57

Dałbym sobie spokój z krowami i 10ha gospodarstwem.W takim przypadku będziesz mógł pozwolić sobie na 15sztuk a i to bez dzierżawy się nie obejdzie.Ja bym postawił na 25ha dobrej ziemi i rzepak czy pszenica.

kolega nie ma szans na 25 ha dobrej ziemi. nie zapominajmy ze zaczyna od zera a wiec potrzebuje maszyn do uprawy tego zboza czy rzepaku. Moze miales na mysli ze bedzie wszystko wynajmowal, ok ale wtedy nie bedzie mu sie to oplacac jak ma zaplacic za orke, siew, pryskanie, wykombajnowanie, zawiezienie przyczepa itp. Kolego nie pakuj sie w to bo naprawde bedziesz zalowal za 10 lat ze to zrobiles. Masz za maly kapital zeby w to wejsc a w dodatku wcale nie masz pewnosci czy nie wpakujesz kasy i bedzie ci sie to oplacac bo ty nie kupisz 200ha tylko albo 10 i maszyny albo 20 bez maszyn a to tak naprawde nie pozwoli ci na zycie na wysokim poziomie, wysoki poziom to bedziesz mial ale pracy :) naprawde odradzam

#234 Share zamrix96

zamrix96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 październik 2013 - 17:38

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Więc waszym zdaniem przy ilu ha i co trzymać żeby się opłacało? Wujek ma niecałe 20 i nie narzeka trzyma ok 20 opasów i w przybliżeniu 80 sztuk świń

#235 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1488 postów

Napisany 20 październik 2013 - 18:15

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Na 25 ha dobrej ziemi to korzystając z usług możesz żyć jak gość B) 12 ha rzepak x 4 tony z ha 72 tyś plus 13 ha pszenica x 8 ton 80 tys plus dopłaty 25 tyś odlicz koszty i możesz jeszcze na wczasy wyjechać :ph34r:

#236 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 20 październik 2013 - 19:12

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? na pewno lepiej miec te 25 ha dobrej ziemii pod zasiewy i plony na sprzedaz niz sie z krowami pi*****ic dzien dnia i swiata nie znac

#237 Share zamrix96

zamrix96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 październik 2013 - 20:19

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? No ale wiesz różne sytuacje bywają np jak w tym roku kiedy zborza nie były zbyt drogie i sprowadzano je z ukrainy...

#238 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 20 październik 2013 - 20:54

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? :) kolego jest taka możliwość <_< ożenić się z kobietą z gospodarstwem :huh: a takich jest coraz więcej ^^ są samotne i szukają wsparcia i silnej ręki męszczyzny :rolleyes: tylko nie wiem czy nie mając nic, nawet rąk do pracy "cuś" znajdziesz? kobiety mają intuicje, piąty zmysł :o wyczują twe intencje :ph34r:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#239 Share zamrix96

zamrix96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 20 październik 2013 - 21:39

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Tak wiem że taka możliwość istnieje ale narazie takiej dziewczyny nie poznałem...ale interesuje mnie jedno pytanie czy po technikum weterynaryjnym dostal bym jakieś dotacje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 21 październik 2013 - 10:37

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kolego zamrix, coś mi tutaj pachnie bajkopisarstwem. Masz 0,5 mln i nie wiesz co zrobić?? Nie interesuje mnie w jaki sposób doszedłeś do tej kwoty, ale raczej nie była to jednorazowa wypłata. Skoro, zakładam, ciułaliście przez x lat po kilka złotych miesięcznie, to napewno mieliście jakiś plan. Poza tym, jeżeli jest wam ciężko usiąść i samemu coś wymyśleć, to jak chcecie dalej funkcjonować? Nie lepiej dokupić w okolicy tego twojego wujka hektarów i dać mu to w dzierżawę?? Wam by płacił czysty kesz:D
Tutaj każdy będzie gdybał. Jeden ma krowy i powie że tylko w tym zarobisz, drugi ma świnie i podobnie. Jeszcze inny nastawił się na słoneczniki i świata poza nimi nie widzi.
Są firmy doradcze, one wam pomogą (biorą oczywiście swoje pensje, ale rozpiszą wam plan na kilka lat do przodu). Uważaj tylko na takich, gdzie na początku jest nazwa Amber.... :D