Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#201 Share korbi555

korbi555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:54

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Daj ziemie w dzierżawe bierz dopłaty i idz do normalnej roboty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 17:42
  •  

#202 Share KetsoK

KetsoK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:38

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kukurydze to ja tylko podrzuciłem taki pomysł. U nas jest to opłacalne bo ludzie pierwszy rok siejo 1 h a na drugi rok więcej. Czy się opłaca to raczej nie jak dla mnie i na moje gospodarstwo to mi się nie opłaca kukurydza... Mo rzesz też spróbować ziemniaki, cebule rzepak itp :)

Kukurydze to ja tylko podrzuciłem taki pomysł. U nas jest to opłacalne bo ludzie pierwszy rok siejo 1 h a na drugi rok więcej. Czy się opłaca to raczej nie jak dla mnie i na moje gospodarstwo to mi się nie opłaca kukurydza... Mo rzesz też spróbować ziemniaki, cebule rzepak itp :)

#203 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:44

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Co wy piszecie mu co ma siać, kto mając 16 lat kończy technikum?? Chyba że go wyrzucili. Ma ferie, nudy więc zakłada głupi temat niewiem po co. A tak wogole kończąc technikum rolnicze już byś miał jakieś pojecie oczywiście gdyby to była prawda, a nie bujda tak jak to ma miejsce.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:07

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Z tego wynika że po technikum rolniczym nadajesz się tylko do grabienia siana taką wiedze zdobyłeś

#205 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:15

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ale czym ma to siano grabić?Chyba na myśli maiłaś grabie bo ciągnikiem też trzeba umieć jeździć i ustawić maszynę.

#206 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:20

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? To chyba oczywiste

#207 Share KetsoK

KetsoK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:25

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? W szkole może go nauczyli trzymać grabie i nim się posługiwać... Ja jak chodziłem do szkoły to mnie nauczyli posługiwać się grabiami i szpadlem choć skończyłem tylko zawodówkę jako mechanik samochodowy oczywiście. :)

Edytowany przez MAT912, 05 wrzesień 2013 - 20:46.

#208 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:29

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jeśli mieszka na wsi i poszedł do TR to powinno go ciągnąć na maszyny i powinien znać się obsługiwać,ustawiać,i powinien wiedzieć co uprawiał jego tata,co robił w polu itp.A on zadaje dziwne pytania.

#209 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:34

Z tego wynika że po technikum rolniczym nadajesz się tylko do grabienia siana taką wiedze zdobyłeś

ysy dobrego posta dolepiłeś i chyba koniec w tym temacie.

#210 Share krzysiek030393

krzysiek030393

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sport, osp

Napisany 29 styczeń 2013 - 10:23

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam.Jestem tu nowy więc za ewentualne błędy - sorry. Urodziłem i wychowałem się na wsi, dlatego nico co wiejskie nie jest mi obce. Podobnie jak założyciel tematu chcę zostać rolnikiem, z tym że gospodarkę dostałem od chrzestnego. Tak więc mam praktycznie wszystko na dobry start: areał (ok 10 ha) , maszyny ( kombajn, traktor, i wszystkie potrzebne) , zwierzęta (tuczniki) oraz budynki. Brakuje mi tylko jednego - wykształcenia. Ukończyłem liceum profilowane, zdałem maturę i na tym zakończyłem edukację. Moje pytanie jest następujące: Czy nie mając żadnej szkoły rolniczej można nastawiać sie na gospodarkę? Oczywiście wiedzę potrzebną do tego mam, ale czy w przyszłości może być coś np taka sytuacja że nie będą skupować żywca od niewykwalifikowanych rolników? Sory że tak długo. Z góry dzięki i pozdro!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share jedrek80

jedrek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 13:00

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? witam jak wiekszość osób odwiedzajacych te forum ja również mam dylemat. Czy wogule powinienem myslec w kategoriach jak zostac rolnikiem itp.Moja sytuacja wygląda nastepujaco mam 33 lata ukończoną szkołe rolniczą kier. technologia zywnosci Mieszkam obecnie w nieduzym miescie we wschodniej Polsce i tam pracuje w duzej fabryce cukierniczej.Ale przez 22 lata mieszkałem na wsi gdzie mój ojciec posiada 25 ha gosp.Kilka lat temu przepisał je dla starszego brata obecnie ma 41 lat i jest kawalerem- chodziło o młodego rolnika W domu pozostał tez jeszcze jeden 23 letni brat no i rodzice Z tego co widze to chyba własnej rodziny nie załozy zaden z nich .Rodzicom zdrowie siada boją sie co będzie dalej z tym wszystkim .Kiedys miałem wrazenie ze chcieli nawet dlamnie to przepisac ale co by było z tamtymi Mam juz dosc miasta i tej gonitwy czasem chciałbym to rzucic i wracac w cholerę na wiesCo o tym sądzicie ?

#212 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 14:56

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? 25ha - masz jakiś początek, jak się da - kupować ha systematycznie, dzierżawić i jechać z koksem! nie ma czasu na opierdzielanie! do tego jakaś mała hodowla i coś zostanie
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#213 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 18:58

W szkole morze go nauczyli trzymać grabie i nim się posługiwać... Ja jak chodziłem do szkoły to mię nauczyli posługiwać się grabiami i szpadlem choć skończyłem tylko zawodówkę jako mechanik samochodowy oczywiście. :)

ale pisac Cie nie nauczyli, bo popelniasz bledy ortograficzne ;)

#214 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 20:36

Mam juz dosc miasta i tej gonitwy czasem chciałbym to rzucic i wracac w cholerę na wiesCo o tym sądzicie ?

Wróć na wieś na tydzień, popracuj jak inni pracują. Oczywiście jeśli liczysz na lekki chlebek to zostanie wielkie G. Jak zaczniesz np bawić się w mleko to zapomnij o wolnej niedzieli czy urlopie.

#215 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 08:12

Mam juz dosc miasta i tej gonitwy czasem chciałbym to rzucic i wracac w cholerę na wiesCo o tym sądzicie ?

weź urlopu z tydzień, wyjedź nad morze, odpoczniesz i przemyślisz. Jak masz pracę - pracuj. Ale swoją drogą na wsi inwestuj powoli w jakies maszyny, sprzęt i zacznij się ukierunkowywac w jakimś konkretnym kierunku. I po 3-4 latach podejmiesz decyzję czy fakjtycznie odchodzić z pracy i iśc na wieś bo spokojnie wyżyjesz, czy jednak lepiej pracować.
Ja przynajmniej tak robię.

#216 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 20:23

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jędrek nie rzucaj pracy jak masz sprzęt to spokojnie dasz radę przecież są jeszcze bracia. przez twoje miasto przejeżdzam przewaznie co weekend do swojego gospodarstwa prowadzę tylko produkcję roślinną, pracuję i daję radę (do gospodarstwa mam 50 km z białej podlaskiej). mam 22ha.

#217 Share jedrek80

jedrek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 wrzesień 2013 - 16:55

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? dzieki za porady zawsze dobrze jest posłuchac kogoś kto interesuje sie takimi tematami To są narazie moje przemyslenia niewiem co bedzie za pare czy kilkanascie lat .Zeby nie poszło to wszystko na zmarnowanie .Ale jak widzę mozna pogodzic pracę w miescie z prowadzeniem gospodarstwa Mam znajomych na wsi i powtarzają ze jak za parę lat nie będzie dopłat z UE to wieś padnie

#218 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 10 wrzesień 2013 - 19:16

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Tu akurat moim zdaniem jeżeli dopłat nie będzie ani programów jak PROW to szybciej padną dilerzy maszyn, producenci nawozów też będą musieli uszczuplić swoje horrendalne marże bo to dzięki dopłatom oni tak doją rolnika...

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

#219 Share bartnik230

bartnik230

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:31

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? ja swoje gosp zaczynałem kilka lat temy za własne pieniądze( ok 6 ha w 5 kawałkach). do dziś nie mam budynków ( po ślubie zamieszkaliby w mieście) ani maszyn Wszystko robie najmem. dziś z dzierżawami jest 29 ha. zboż kupuję do siewu sprzedaję prosto od kombajny ( inaczej w ogóle nie koszę,lub daję komuś za symboliczne pieniądze. wszyscy mi mówią Zze wtych warunkach nie można gospodarzyć ale to ja kupuję co roku jakąś ziemię. dodam że na co dzień pracyję za biórkiem za prawie najniższą krajową. poza tym nie gardzę innym zarobkiem. począwszy od zbierania grzybów, jagód, puszek, przez pomoc przy pracach polowych rozkładanie towarów w supermarketach na wypełnianiu wniosków skończywszy. NIE ŻAŁUJĘ ŻE WRÓCIŁEM Z ANGLII

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:37

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Wszystko najem, na 30ha, bez zwierzaków to może i kupujesz co roku ziemie ale doniczkową.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html