Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

360 odpowiedzi na ten temat

#181 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:35

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Wujek jest spoko myslalem ze by u niego sie zaporzyczyc te trzy milionyi splacac co miesiac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 07:15
  •  

#182 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 09:53

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Pożycz od razu 5 mln od wujka. Będzie na waciki :) albo na lizaki dla Ciebie...

#183 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 10:35

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Kolego tobie to zycze przyjemnej pracy w panstwowce za 1500 zl zebys mogl cala rodzine utrzymac.Nie wiem czy mi te 3mln wystarcza chociaz na pol kilo cukierkow.Ale tobie 1500 wystarczy utrzymac cala rodzine i zycze szczescia kolego.

Kolego tobie to zycze przyjemnej pracy w panstwowce za 1500 zl zebys mogl cala rodzine utrzymac.Nie wiem czy mi te 3mln wystarcza chociaz na pol kilo cukierkow.Ale tobie 1500 wystarczy utrzymac cala rodzine i zycze szczescia kolego.

#184 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:07

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Drogę do przedszkola dzisiaj zasypało?

#185 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:22

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Bylo moze z 5 cm sniegu ale dziecko odprowadzilem.

#186 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 11:32

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Koledzy dlaczego go tak dołujecie niech sam się przekona jaki sąsiad ma miód tą setką krów

#187 Share xabi32

xabi32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 12:02

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Sprobowal ktos inwestwowac na Ukrainie w ziemie.Koszt dzierzawy 1ha to 70 zl i w dodatku ziemie klasy I z mozliwoscia pierwokupu.

#188 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 23:25

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Pierwszej klasy tyle że często odłogi i ceny zbóż dużo niższe. Kolejna kwestia: niestabilny rząd, to tak jak zawierać umowę z pijakiem - jak zechce dotrzymać słowa to dotrzyma a jak nie to wylecisz z Ukrainy i o ziemi możesz zapomnieć, wystarczy zmiana partii rządzącej.

#189 Share maniutek998

maniutek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 16:57

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam nie długo kończe szkołę rolniczą (technikum) chciałbym się wziąść za gospodarkę mam ok 10 ha c 360 no i wszystkie maszyny do siewu i uprawy jest również przyczepa... potrzebuję wachowych dorad co i jak.... z góry dzięki :D
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 29 styczeń 2013 - 22:30.
dublowanie tematu

#190 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:03

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Masz hodowlę? Jakie te ziemie? Trochę więcej informacji, forumowiczom się przyda :D

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share KetsoK

KetsoK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:45

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Wita :) To jak masz sprzęt to możesz siać jakieś zboża, zioła lub np kukurydze na zielonkę jak u mnie w moim regionie sieją i to w sporej skali... Pozdrawiam :)

#192 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 28 styczeń 2013 - 17:53

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? tylko kukurydze na zielonke jak ma bydło chyba ze ma w okolicy jakąś biogazownie ale nie wiem jak na tym sie wychodzi
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#193 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:00

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? po technikum rolniczym to sam powinieneś wiedzieć co i jak bo jak by nie było już ten kierunek powinien z Ciebie zrobić swoistego fachowca.

#194 Share Rolnik22345

Rolnik22345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:02

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jak sam pewnie wiesz mozesz zajac sie albo produkcja roslinna albo zwierzeca. Ja osobiscie proponuje ci zajac sie chodowla bo moze i jest przy tym wiecej pracy ale sa tez wieksze pieniadze, przy tak malym areale niewiele bys zarobil se sprzedazy zboz itd.

#195 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:04

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Może jakieś warzywka na 1-2ha, a na reszcie zboże/rzepak.

#196 Share newholandtd95d

newholandtd95d

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:05

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? 1.krok
-porozmawiaj z kimś z okolicy kto sieje kukurydzę na ziarno zapytaj o (kto mu sieje, kto mu tnie a kto mu susz)
- po skonsultowaniu przemyśl i przelicz koszt siewu na całym swoim areale przez kil ka lat
2.krok
-zasiej gdy będzie to opłacalne dla ciebie.
3.krok
zebrane fundusz zarobione wydaj na ziemię lub maszyny
*miedzy czasie.krok
- porozmawiaj z kimś kto chce dać w dzierżawę i bierz ją i siej na niej kukurydze
PO PEWNYM CZASIE WYJDZIESZ NA SWOJE
A między czasie możesz do robić w ochronie

#197 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:06

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? jak chodzisz do technikum rolniczego to co ty chcesz wiedziec? w szkole nauczyciele i kumple powinni ci wiedze przekazac. bez sensu temat

#198 Share damian1166

damian1166

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:09

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Bardziej chciałbyś sie nastawić na trzodę, opasy, może krowy mleczne czy raczej produkcja roślinna( troche hektarów mało jak na tę opcję) Podaj więcej info to pomożemy, podpowiemy ewentualnie postawisz coś to możemy do domu zajechać i oględziny dokładne oględziny zrobić;)

#199 Share Piotr91

Piotr91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:28

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jestem w podobnej sytuacji co Ty :) z tym, że nie po technikum a po studiach w tym roku wracam na gospodarstwo. Mam koło 18 ha z dzierżawami. na 8 planuje sady wiśniowe a reszta zboża i rzepak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:31

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja bym spróbował chodowli trawy miskant olbrzymi. Poczytaj troche o tym na tym tez mozna zarobic i sie nie narobic. Przesiewasz ją co około 25lat i praktycznie ona nie potrzebuje nawożenia jedynie w pierwszy rok.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)