Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

374 odpowiedzi na ten temat

#41 Share KamileX

KamileX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:fotografia, motoryzacja

Napisany 16 sierpień 2007 - 19:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? do usunięcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Dzisiaj, 11:47
  •  

#42 Share romi

romi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 07:56

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam . Czytam obserwuje sobie to forum i patrzę o,, kaskader . Ja siedzę w tym parę lat , narzekać też bez sensu . Tyle tylko że gospodarstwo mam po rodzicach ale gdybym miał zacząć od zera ,to radzę Ci szukaj czegoś innego.

#43 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 13:43

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? zakładanie gospodarstwa bez zaplecza finansowego (oczywiście jakimiś środkami trzeba dysponowac) ma moim zdaniem sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy zaczniemy od dzierżawy gruntów z ANR i korzystac będziemy z usług w przypadku odpowiedniego wykorzystania środków UE można jeszcze na tym sporo zarobic (odnoszę się do średniej krajowej) a jeszcze przy współpracy z "zaprzyjaźnionym" gospodarstwem zarobic można jeszcze więcej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 08:32

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? też mam taki problem , lecz tam gdzie mieszka moj wujo niedaleko niego znajduje sie gospodarstwo z dwiema pannami , lecz nie wiem do ktorej startowac bo jedna ponoc chce zostac na gospodarstwie a druga przeciwnie <_< i tez nic nie mam 0000 i w dodatku mieszkam w miescie ;/;/

#45 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1094 postów

Napisany 02 czerwiec 2008 - 23:51

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? tak to chyba jedyna opcja wyrwać córe rolnika i to jedynaczke

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#46 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2008 - 07:34

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jak sie znajdzie ładną(a na wsi są dosyc ładne) to czemu by nie...

#47 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 15:33

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Ja bym tam chciał nawęd brzydka..bo dla mnie to nie robi różnicy..a i moje marzenie by się spełniło:)

#48 Share twardy12

twardy12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 13 lipiec 2008 - 17:17

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam was. Ja także nie mam swojego gospodarstwa, także zastanawiałem się jak by tu zrobić aby mieć gospodarstwo. Ale z moich obliczeń wynika że założenie gospodarstwa na dzień dzisiejszy to kolosalny wydatek i niewiadomo czy się zwróci. Sama ziemia jest bardzo droga, w moim rejonie za hektar trzeba dać około 16 do 23 tysięcy za hektar. Jak kupie 10 hektarów to będzie trudno się utrzymać a gdzie jeszcze maszyny, materiał siewny, nawozy, opryski no i zarypiście drogie paliwo. Więc jak nie ma się ziemi w spadku to niema co zaczynać od początku. No chyba jak wyżej piszecie wygra się w lotto, albo znajdzie dziewczynę z ziemią, ale na to niema co liczyć. Ja zainteresowania związane z rolnictwem realizuje w sposób taki, że szukam pracy w rolnictwie, teraz planuje zrobić uprawnienia na kombajn może prawko na ciągnik. Ale głównym celem jest ukończenie studiów rolniczych. Sorka że tak długo. ;) Pozdrawiam :(

#49 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 lipiec 2008 - 18:00

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? no ale jak się ma troche ziemi to mi się wydaje że warto zacząć na początek przecież można wydzierżawić

#50 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 16:27

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? a ja sobie myslelem tak..pójdę do pracy przepracuje trochę latek..no bo nie muszę być rolnikiem od 20 roku życia..odłożę kasę..i będę szukał okazji do kupna dobrej ziemi...a w jakim miejscu polski to mi nie robi różnicy...no ale jeszcze muszę przemyśleć to bo nie wiem czy to dobry pomysł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share matakombajn

matakombajn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Grafika 3D.

Napisany 20 lipiec 2008 - 15:27

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witam,
Mam pytanie czy w dzisiejszych czasach jest sens zaczynać wszystko od zera tworząc gospodarstwo rolnicze???
Jeśłi tak to jak sie do tego zabrać???
Rolnictwo bardzo mnie kręci i jest to moją pasją ale nie wiem jak moge spełnic marzenia o dużym rolnictwie,
powiem tak ze jna początek mógłbym skołować sobie kawałek ziemi i trochu polskich maszyn...
ale chcę aby to z czasem wyrosło na poważe przedsiębiosrtwo np.250 ha.
Doradźcie mi jak sie za to zabrać.
Czy wybrać sie na akademie rolniczą i woule weszystko opowiedzcie o tym co mozna z moim fantem zrobić...
Z góry dzięki

Po co dwa razy ten sam temat ??
Czy świeci słońce, czy leje deszcz ..........::::::::::John Deere 7930::::::::::....... moją maszyną jest.
W mojej kolekcji jak narazie:
John Deere 7930 John Deere 6920s John Deere 5820 Deutz D 9005 Zetor Proxima 8441

#52 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 19:34

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Witaj..powiem ci tak..ja tez o tym myślę..ale od ''0'' to jest cholernie trudno...zrobiłem kilka obliczeń i na zakup 100ha ziemi po średniej cenie 20000ha to bym musiał mieć 2000000zl..wiec skąd weźmiesz taka kasę?a w dzisiejszych czasach poniżej 100ha sie nie opłaca(same straty i pewno by Ci sie nie zwróciła kasa,no chyba ze bys jeszcze pracowal na caly etet albo swoja firmę miał)a gdzie maszyny?Powiem tak..jak jesteś dziany i skolujesz 5 milionów to możesz myśleć o takim czymś a i tak moze okazac sie ze to malo...może sie myle ale tak uważam.

#53 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2653 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 19:54

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? ostatnio bylem u jednego goscia ogladac siewnik. i mowil cos ze ma jeszcze rok do emerytury czy do czegos no i wlasnie wtedy bedzie sprzedawal gospodarstwo bo ma juz mieszkanie w miescie. gospodarstwo jest 40 hektarowe ale za to na zulawach. maszyny ma pokupowane (5-letni Zetor 6341, 10-letni Ursus 1634, nowy Zetor Forterra 12441, nowy siewnik Acord, i wiele innych, bedzie kupowal Bizona Rekorda). mysle ze cos okolo 2 mln zl bys musial dac za takie gospodarstwo. ale jak juz by si tak zalezalo to to sie oplaca bo jednak to sa tereny gdzie jest ziemia I i II klasa wiec na rzepaku i pszenicy no i moze troche cukrowki szybko by ci sie to zwrocilo.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#54 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 20 lipiec 2008 - 20:03

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? To on ma rok do emerytury i jeszcze bedzie kupowal bizona? po co?

#55 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 20:06

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? No jak za 2mln to sie opłaca..tylko czy nie drożej..bo trochę to dziwne..ze tak dobra ziemie,maszyny i jeszcze rok przed emerytura kombajn będzie kupował..no chyba ze w tamtych okolicach jest nadmiar ziemi...no ale @matakombajn musiał bys szykować jakies 3-4mln i za rok kupować :)

#56 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 20:22

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Połączone :)

#57 Share Henius91

Henius91

Bad Moderator

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2653 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 11:20

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? no sam sie dziwilem ze chce jeszcze bizona kupowac. ale mysle ze i tak mu sie to oplaci bo ma 20-letniego Z-056 i wiecej kasy wtedy dostanie, a moze bedzie chcial gospodarstwo dac szwagrowi albo ktos inny z rodziny wezmie(zaznaczam ze on jest starymk kawalerem i nie ma syna ani corki).
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Your Working Machine

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 lipiec 2008 - 17:30

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? Jest prosty sposob na zalozenie wlasnego gospodarstwa. U mnie w wiesce taki mlody łepek zwinal mi sprzed nosa troche pol. A jak to zrobil? Zaraz wam opowiem.
Otoz ten mlody chlopak kiedys chodzac do liceum pracowal u mnie jako taki parobek,intereowal sie rolnictwem,przychodzil do pracy kiedy tylko mogl,jego rodzice goodarstwa nie mielsi wiec on nie mial perspektyw zeby zalozyc wlasne. Ciagle mi mowil ze tez chce miec takie gospodarstwo i uprawiac ziemie. W koncy gdy skonczyl liceum poszedl na studia rolnicze do Krakowa. 2lata temu skonczyl studia i wrocil do nas na wies i zaczal dzialac. Wpadl na pomysl ze zrobi mnostwo tabliczek drewnianych stojacych na kolkach i na te tabliczki ponaklejal kartki z napisem ,, WEZME ZIEMIE W DZIERZAWE" podal swoj nr tel i adres i postawial te tabliczki przy drogach,kolo sklepow,kosciola,a nawet przy polach oddalonych od drogi.Wszedzie je stawial i ciagle dorabial. Ten jego sposob zaowocowal tym ze teraz ma okolo 70Ha. Na poczatku zebral tylko 22Ha w dzierzawe. prosil mnie zebym mu to obrobil bo nie mial sprzetu,a kase proponowal ze odda po zbiorze. Skolowal skas nasiona,nawozy tez wzial jakims cudem na kredyt. Ja sie zgodzilem i mu to zrobilem,bo przeciez trzeba ludziom pomagac,zreszta pomoc jest fajna Zebral plony kombajnem ktory u niego uslugiwal i mi oddal wszystko co do grosza. Nie wiem czy mu sie to oplacalo ale w tym roku tez zbiera wynajmujac kombajn. Przychodzil do mnie i pytal czy mu to skosze,ja niestety sam musze swoje skosic a mam tego troche wiec mu odmowilem. Mowil jeszcze ze po tych zniwach planuje kupic wlasny sprzet i dzialac na wlasna reke. Mowil po tych studiach mozna latwo dostac kredyt na rozwiniecie gospodarstwa,+ zlozyl wniosek o Mlodego Rolnika.Imie jego jest nieistotne lecz historia jak najbardziej prawdziwa.
Panowie zebym byl mlody i nie mial niczego tez bym tak probowal zrobic. Ja osobiescie zamieszczalem takie oglszenia w gazecie ale nie zglaszali sie ludze,albo byly to pola daleko ode mnie.

#59 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 19:52

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic? :) pomysł ziomek miał dobry-szacunek dla niego ;)
Wystarczy pomyśleć i się da wszystko osiągnąć..w kacu Polak potrafi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 23 lipiec 2008 - 22:30

Jak założyć własne gospodarstwo nie mając nic?

,, WEZME ZIEMIE W DZIERZAWE"

to ci łeb z niegodobrze że ja mam bardziej komfortową sytacje
"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH