Polecane posty

wirfarm    2

Witam.

 

W tym roku kupiłem prase claas rollant 44s w dobrym stanie. Chciałbym się dowiedzieć jej podstawowych informacji na temat jej obsługi. Do czego służy "komputer" w miejscu na sznurek oraz kiedy włączać siatke itp.

 

Z góry dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    224

W tym roku wszystko owijałem sznurkiem , nóż od siatki nawet nie drgnie , nad mienie że silniczek działa dobrze , podnosi zapadkę od zwalniania noża ta się cofnie ale nie do końca - jaka może być przyczyna ? Jedno co teraz zauważyłem to z korodowany tłok po wewnętrznej stronie , czy za małe ciśnienie może być przyczyną ? Będę wdzięczny za radę .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovciu1991    0

Mam ona dociska trawę do podbieracza nie ma tam żadnej sprężyny ani nic sama waga ją dociska do podbieracza

w drobnej trawie dobrze :)

 

Mam tą blache od kilku sezonów. :)

Przede wszystkim chodzi o to żeby prasa nie rzygała przed siebie i na boki zbieranym materiałem. Rozwiązanie jak najbardziej Si :P

rekord mój w ilości balotów tą prasą na godzinę to 50 :P (oczywiście na siatkę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@lowciu to świadczy tylko o jakości twoich belek :P mogę się założyć że ten sam materiał, zmieściłbym w 30 szt swoją prasą [ Vicon RV187]


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

mariuszd93, bez przesady lovciu nie napisał co belował, jeśli słomę to bele mogą być dobrze ubite i można ich dużo zrobić jeśli było duże zboże i kombajnem z dużym hederem było koszone, a po za tym nie ma co porównywać walcówki do pasówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirfarm    2

Panowie w mojej prasie claas rollant 44s jest bardzo ciepła cewka która steruje przepływem oleju obok dyszla. Czy to jest normalne ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak owijasz siatką to cewka działa tylko jak masz podnosić klape a jak owijasz sznurkiem to cewka cały czas jest załączona i normalne, że sie dość mocno zagrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidom123    0

Tematy połączone

 

Czy prasa claas roland 44s jest taka powolna???

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

w jakim sensie jest według ciebie wolna?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

to ja podpytam o jedno, na tym żółtym sterowniku który przycisk trzeba wcisnąć aby doprasować pokos do końca ? ostatni czarny czy ten czerwony i czy trzeba go trzymać cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pierwsze słyszę żeby rollant 44 miał sterownik ................. :ph34r:

Miałem taką prasę 7 lat , znam kilka osób co nadal taką mają i żadna nie ma i nigdy nie miała sterownika ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

aha zapomniałem dopisać bo nie chciało mi się grzebać wstecz że mam rollanta 250rc. taka gafa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

czy może ktoś zmierzyć, jaka jest średnica zewnętrzna siłowników klapy w claas 44?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

poszukuje siłowników do podnoszenia klapy do claas 44. na ktoś na sprzedanie?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

wymiary już mam. ps, chcialbym podziekować kolegom którzy mnie olali gdy zapytalem ich o te wymiary.

teraz poszukuje siłowników, może ma ktoś do sprzerania?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przydał by sie schemat elektryki do 44 bo prasa posiada siatke ale ktos przecioł kable i sa same brazowe i nie wiem gdzie te dwa hydrauliczne przykrecic??? pomoze ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

U mnie w ostrolece z regeneracje dwovh wzieli 120 zl. A tak po za tym to latwo je samemu zregenerowac. Koszt jednego uszczelniacza 10 zl a potrzeba 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    224

Mówiąc regeneracja miałem na myśli wymianę tłoczyska i uszczelniaczy , oryginalne było z korodowane , to polskie trzeba przetoczyć bo jest różnica w przekroju ..... 24 mm claas a nasze 25 mm , jeśli się mylę co do wymiarów niech mnie ktoś poprawi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

te siłowniki z ogłoszenia są od modelu 62 0 mają o 5 mm większą średnice. poszukuje oryginalnych siłownikow, gdyż w mojej 44 gdy ją kupilem są zamontowane jakieś nieoryginalne, o odpowiedniej długości i skoku, ale mają dużo większą średnice i są przez to za mocne. dzięki temu bele wychodzą zbite jak kamienie, ale zegar przez to nie pokazuje prawidłowych wartości i przez to w tym roku połamałem już 2 walce i mnustwo razy pękały mi łańcuchy.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Panowie przydało by się w mojej prasie zmienić łańcuch na tylnej klapie i z tąd moje pytanie nic nie będzie się działo jeżeli będzie nowy łańcuch a tryby zostaną te które są? Bo łańcuch lubi nie raz się zerwać. co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj