Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Rollant 44s

284 odpowiedzi na ten temat

#121 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:53

Claas Rollant 44s No tak zapomniałem. No ale jeżeli ten co idzie z przycisku na silnik nie powinien wtedy dawać max obrotów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Rollant 44s Dzisiaj, 08:25
  •  

#122 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 marzec 2013 - 20:57

Claas Rollant 44s Przyciskiem ustawia się tylko ramię w pozycji do pobrania sznurka i regulacja nie jest wtedy potrzebna

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#123 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:00

Claas Rollant 44s Mi chodzi o to czy pomijając potencjometr tym jednym obwodem (przycisku) uzyskamy max obroty silnika (nieprzerywane impulsowo)? Przydało by mi się takie coś gdy kończy owijać i ramie wędruje do pozycji ucięcia - chciałbym przyspieszyć ruch ramienia a tym samym nie schodzić z obrotów ciągnika, bo wychodzi na to że mam dwa obwody przez potencjometr

Edytowany przez macin87, 25 marzec 2013 - 21:04.

#124 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 marzec 2013 - 21:05

Claas Rollant 44s Tak uzyskamy max obroty pomijając potencjometr .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#125 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:11

Claas Rollant 44s To gitara tylko czy potencjometr się nie schajczy jeżeli ruchem silnika steruje w tym momencie krańcówka a ja w danej chwili wcisnę przycisk i prąd nie będzie szedł impulsowo jak przez potencjometr tylko ciągle. Nie znam się na elektryce aż tak dobrze ale też nie chce uszkodzić potencjometru skoro tak to było podłączone od samego początku

Edytowany przez macin87, 25 marzec 2013 - 21:11.

#126 Share pantadeusz525

pantadeusz525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 08:43

Claas Rollant 44s no u mnie jest to zrobione bez krancowki i ramie zasowa i w sumie ma to swoje zalety bo tam gdzie chce dac wiecej sznurka to puszczam przycisk reszta caly czas tak nim cykam nie trzymam caly czas przycisku no a na koniec kiedy sznurek sie naklada to trzymam caly czas i wtedy bardzo szybko dochodzi do godziny 9 tylko ze wszystkie przewody do silnika przehodza najpierw przez potencjometr

#127 Share pantadeusz525

pantadeusz525

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 19:15

Claas Rollant 44s zrobione podczas trzymania przycisku ramie dochodzi do godziny 6 potem puszcza krancowka i dalej samo idzie az nie utnie sznurka jednak trzymajac przycisk nie otrzymamy maksymalnych obrotow tylko takie jakie mamy zadane na potencjometrze u mnie poprzeni wlasciciel ladnie namieszal pozamienial przewody i troche sie pobawilem zanim to wyprostowalem no ale teraz jest tak jak ma byc i przynajmniej bedzie wieksza powtarzalnosc owijania podziekowania dla kolegi marcin87 za podpowiedz

#128 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 07 maj 2013 - 06:18

Claas Rollant 44s Panowie prasę mam pierwszy rok i jestem z deka zielony, mam pytanie co muszę mieć dobre aby klapa mi się nie uchylała przy dobijaniu zawór w prasie ten koło skrzyni czy dobry rozdzielacz w ciągniku ? bo różne wersje słyszałem a sianko już się zbliża. Jeszcze nie próbowałem jej ale warto wiedzieć.
Proszę o odpowiedz , dzięki .

#129 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 07 maj 2013 - 09:33

Claas Rollant 44s za trzymanie klapy zamknietej odpowiada zawór na prasie.jeśli on nie trzyma, to całe obciązeie przechodzi na rozdzielacz w ciągniku, ale obciązanie jego doprowadzi w koncu do tego, że rozdzielacz szlag trafi, także lepiej zrobić porządek z zaworem w prasie
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#130 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:54

Claas Rollant 44s Czy ktoś z was rozbierał siłowniki?! Jak dobrać się do uszczelniaczy tłoczyska? Ta tuleja co są na niej osadzone uszczelniacze jest nakręcana czy wciskana?- sprawa bardzo pilna <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 24 maj 2013 - 08:16

Claas Rollant 44s dobre pytanie, rozbierał ktoś te siłowniki?

#132 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 24 maj 2013 - 10:19

Claas Rollant 44s w 250 uszczelniacze sa w takim rowku i trzeba jakis sposob aby je tam wcisnac my rozbieralismy ale dalismy potem do zrobienia bo uszczelniacze dobierał facet to i nam złożył

#133 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 27 maj 2013 - 09:37

Claas Rollant 44s Do masiew@ jest na podbieraczu dziura żeby smarować w środku podbieracza jest dziura na bocznej listwie a na środku nie ma a gdzieś na fotce widziałem to była ta dziurka na smarownicę u mnie nie ma odkręciłem jedną listwę żeby się dostać do tych plastykowych tulejek ale nie ma w ogóle smarowniczek tylko takie jak by zaślepki plastykowe , w związku z tym nie wiem ale chyba na sucho nie powinno chodzić? prysnołem na te tulejki WD . Czy nóż można przesunąć na tej regulacji bo za blisko środka mi wiąże.
Jak to powinno być?
Z góry dzięki.

#134 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 28 maj 2013 - 06:20

Claas Rollant 44s co do smarowania to skoro nie ma tam smarowniczek, to pewnie to musi chodzić na sucho, ale mysle ze jak prysnołeś troche wd to nie zaszkodzi. a jesli chodzi o przestawienie noża od sznurka, to u mnie jest ręczne podawanie sznurka, ale z tego co pamiętam, to w tych z elektrycznym wiązaniem jest kilka otworów na listwie do której jest przykręcony nóż i jest możliwość jego przesunięcia, ale wtedy trzeba także regulować cięgno od noża i musisz wziąc pod uwagę to, że jeżeli przesuniesz nóż bardziej do brzegu, to sznurek po ucięciu będzie krutszy i może być problem z jego załapaniem w słabej trawie

#135 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 28 maj 2013 - 08:12

Claas Rollant 44s Właśnie z tym łapaniem sznurka to trochę d..pa w tych prasach , może masz rację nóż niech zostanie na miejscu.
Dzięki za odp.

#136 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 29 maj 2013 - 19:45

Claas Rollant 44s Ja podłożyłem nakrętkę na 13 klucz i kilka podkładek 8 i ciśnienie na 300 bije :D Tylko Zetorem jak jeździłem nie była nakrętka podłożona tylko podkładki to się uchyliła przy 200 tylko rozdzielacz się roz*ebał na jesieni -_- i Zetor już poszedł do żyda :D Ale teraz belki są ładniejsze niż po pasówce, nikt mi nie powie walcówka dobrze nie zbije :rolleyes: Zawór 1 miałem na zapasie i dałem go do regeneracji to może założę go :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#137 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 29 maj 2013 - 22:13

Claas Rollant 44s zetor3011 u mojej jest tak że kiedy opuszczę klapę to nie wystarcza tylko muszę wajchę od kipra przytrzymać i dodać trochę gazu wtedy zawór zaskakuję aż ciśnienie skoczy i tak zostaję , kiedy opuszczę i nie docisnę to klapa się uchyla i nawet rozdzielaczem nie mogę jej domknąć . Ale gdy docisnę i zawór trzyma za nic klapa nawet nie drygnie .

Edytowany przez Piotrek1975, 29 maj 2013 - 22:16.

#138 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 30 maj 2013 - 07:31

Claas Rollant 44s Ja też muszę zasysnąć to trzyma :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#139 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:44

Claas Rollant 44s to normalne że trzeba"nabić" ciśnienia. u mnie jest tak samo, tylko któryś siłownik leko puszcza i powoli ciśnienie spada. tylko nie mam koncepcji jak rozebrać ten siłownik od podnoszenia klapy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 31 maj 2013 - 11:38

Claas Rollant 44s kolego będę pamiętał to podejdę dziś pod prasę i muszę zobaczyć to mi się dokładnie przypomni co jak szło bo teraz jakoś nie widzę tego w głowie:/ powiem ci że najlepiej dać aby ktoś ci zrobił i sprawdził co się tym zajmuję to uszcelniacze dobierze odpowiednie i włoży pożądnie bo ciężko samemu:/