Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

no u mnie jest to zrobione bez krancowki i ramie zasowa i w sumie ma to swoje zalety bo tam gdzie chce dac wiecej sznurka to puszczam przycisk reszta caly czas tak nim cykam nie trzymam caly czas przycisku no a na koniec kiedy sznurek sie naklada to trzymam caly czas i wtedy bardzo szybko dochodzi do godziny 9 tylko ze wszystkie przewody do silnika przehodza najpierw przez potencjometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobione podczas trzymania przycisku ramie dochodzi do godziny 6 potem puszcza krancowka i dalej samo idzie az nie utnie sznurka jednak trzymajac przycisk nie otrzymamy maksymalnych obrotow tylko takie jakie mamy zadane na potencjometrze u mnie poprzeni wlasciciel ladnie namieszal pozamienial przewody i troche sie pobawilem zanim to wyprostowalem no ale teraz jest tak jak ma byc i przynajmniej bedzie wieksza powtarzalnosc owijania podziekowania dla kolegi marcin87 za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Panowie prasę mam pierwszy rok i jestem z deka zielony, mam pytanie co muszę mieć dobre aby klapa mi się nie uchylała przy dobijaniu zawór w prasie ten koło skrzyni czy dobry rozdzielacz w ciągniku ? bo różne wersje słyszałem a sianko już się zbliża. Jeszcze nie próbowałem jej ale warto wiedzieć.

Proszę o odpowiedz , dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

za trzymanie klapy zamknietej odpowiada zawór na prasie.jeśli on nie trzyma, to całe obciązeie przechodzi na rozdzielacz w ciągniku, ale obciązanie jego doprowadzi w koncu do tego, że rozdzielacz szlag trafi, także lepiej zrobić porządek z zaworem w prasie


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Czy ktoś z was rozbierał siłowniki?! Jak dobrać się do uszczelniaczy tłoczyska? Ta tuleja co są na niej osadzone uszczelniacze jest nakręcana czy wciskana?- sprawa bardzo pilna <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

dobre pytanie, rozbierał ktoś te siłowniki?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

w 250 uszczelniacze sa w takim rowku i trzeba jakis sposob aby je tam wcisnac my rozbieralismy ale dalismy potem do zrobienia bo uszczelniacze dobierał facet to i nam złożył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Do masiew@ jest na podbieraczu dziura żeby smarować w środku podbieracza jest dziura na bocznej listwie a na środku nie ma a gdzieś na fotce widziałem to była ta dziurka na smarownicę u mnie nie ma odkręciłem jedną listwę żeby się dostać do tych plastykowych tulejek ale nie ma w ogóle smarowniczek tylko takie jak by zaślepki plastykowe , w związku z tym nie wiem ale chyba na sucho nie powinno chodzić? prysnołem na te tulejki WD . Czy nóż można przesunąć na tej regulacji bo za blisko środka mi wiąże.

Jak to powinno być?

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

co do smarowania to skoro nie ma tam smarowniczek, to pewnie to musi chodzić na sucho, ale mysle ze jak prysnołeś troche wd to nie zaszkodzi. a jesli chodzi o przestawienie noża od sznurka, to u mnie jest ręczne podawanie sznurka, ale z tego co pamiętam, to w tych z elektrycznym wiązaniem jest kilka otworów na listwie do której jest przykręcony nóż i jest możliwość jego przesunięcia, ale wtedy trzeba także regulować cięgno od noża i musisz wziąc pod uwagę to, że jeżeli przesuniesz nóż bardziej do brzegu, to sznurek po ucięciu będzie krutszy i może być problem z jego załapaniem w słabej trawie


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Właśnie z tym łapaniem sznurka to trochę d..pa w tych prasach , może masz rację nóż niech zostanie na miejscu.

Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja podłożyłem nakrętkę na 13 klucz i kilka podkładek 8 i ciśnienie na 300 bije :D Tylko Zetorem jak jeździłem nie była nakrętka podłożona tylko podkładki to się uchyliła przy 200 tylko rozdzielacz się roz*ebał na jesieni -_- i Zetor już poszedł do żyda :D Ale teraz belki są ładniejsze niż po pasówce, nikt mi nie powie walcówka dobrze nie zbije :rolleyes: Zawór 1 miałem na zapasie i dałem go do regeneracji to może założę go :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395
Napisano (edytowany)

zetor3011 u mojej jest tak że kiedy opuszczę klapę to nie wystarcza tylko muszę wajchę od kipra przytrzymać i dodać trochę gazu wtedy zawór zaskakuję aż ciśnienie skoczy i tak zostaję , kiedy opuszczę i nie docisnę to klapa się uchyla i nawet rozdzielaczem nie mogę jej domknąć . Ale gdy docisnę i zawór trzyma za nic klapa nawet nie drygnie .

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja też muszę zasysnąć to trzyma :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

to normalne że trzeba"nabić" ciśnienia. u mnie jest tak samo, tylko któryś siłownik leko puszcza i powoli ciśnienie spada. tylko nie mam koncepcji jak rozebrać ten siłownik od podnoszenia klapy


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kolego będę pamiętał to podejdę dziś pod prasę i muszę zobaczyć to mi się dokładnie przypomni co jak szło bo teraz jakoś nie widzę tego w głowie:/ powiem ci że najlepiej dać aby ktoś ci zrobił i sprawdził co się tym zajmuję to uszcelniacze dobierze odpowiednie i włoży pożądnie bo ciężko samemu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

wczoraj belowałem trawe i musze wam powiedzieć ze po wymianie zamka trzymającego komore jest ogromna różnica. klapa praktycznie wogóle się mie otwiera nawet na dobijaniu, a dele wychodzą tak twarde, że cięzlo jest wbić kły do ładowania


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

zamówiłem na allegro najtańszy zamek hydrauliczny, kosztował z przesyłką niecałe 110 zł, do tego trzeba doliczyć redukcje, bo w tych zamkach są wyjścia z gwintami calowymi. redukcje kosztowały ok 70 zł więc całośc mi wyszła ok 180 zł. można wstawić też zaóz hydrauliczny od sipmy, ale u mnie w sklepie krzykneli za niego 350 zł, czyl 2 razy tyle co mnie wyniosło


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Panowie poszukuję blachy do podbieraka do classa rollant 44 jak na tym zdjęciu. www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/374453-claas-rollant-44/ chodzi i tą poprzeczna polokragla blache ktora jest bardzo przydatna przy drobnej trawie i czy mógłby mi ktoś zrobić parę zdjęć jak to dokładnie wygląda i jak to się trzyma czy sa jakieś sprezyny czy jest na stałe. I czy niema ktoś takiej blachy na sprzedaż i ile ona moze kosztowac ewentualnie poprosilbym i jej wymiary i w jakiej odległości jest zamontowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja zrobię któregoś dnia fotkę i jakiemuś handlarzowi dałem za nią 100 zł :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Panowie a co sądzicie o tych zaworach co są na tablicy.pl po 380 zł nowe ? Ja kupiłem rok temu używany też nie trzyma ciśnienia i dałem go nie dawno wujkowi do regeneracji i zobaczę co to za cudo będzie :) I teraz jak podłożone jest sporo pod sprężynę to nikt mi nie powie że walcówką było zwijane :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

te zamienniki to też jest jakieś wyjscie. też powinny dobrze działać. ja też najpierw zastanawiałem się nad tymi zamiennikami za 380 zł, ale trochę pokombinowałem i kosztowało mnie to połowę tej ceny, a efekt jest taki sam


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mucha    5

Dylek a masz tą blachę?? i sprawuje się ona na drobnej trawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dylek    2

Mam ona dociska trawę do podbieracza nie ma tam żadnej sprężyny ani nic sama waga ją dociska do podbieracza

w drobnej trawie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj