Polecane posty

masiew    31

witam. mam takie pytania. posiadam prasę claas 44 i chciałbym się dowiedzieć , jaki wał przekaznika jest do niego zalecany, chodzi mi o moment przekazywany przez wał


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ma jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, jaką długość mają kształtowniki, po których zjeżdza bela wypadająca z prasy?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

chodzi ci o ten zawór krzyżowy szokowy? Ja właśnie też poszukuje coś do 250RC i myślę aby zastąpić to nieoryginalnym innej firmy bo serwis to ładnie za to by skasował a używki ciężko znaleźć:/ pisali że od sipmy pasuje. Ja jak wyciągnę z garażu jak się cieplej zrobi to będę myślał to wymodzić bo wkurza uchylająca się klapa:/ Podkładek nie da rady dołożyć bo poprzednik zaspawał obie strony:/

podbije jeszcze pytanie jakiej mocy powinno być sprzęgło do 250RC? Bo bez sprzęgła dostaliśmy wałek szerokokątny i strach popierdzielać po polu aby przekładnia nie poszła jak się zablokuje materiał:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od biedy może być ale to jest zwykły zamek bez zaworu przeciążeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

ja też miałem problem w swojej 44 s i zamontowałem taki zamek hydrauliczny jak pokazywał kolega wyżej. zamontowałem go kilka dni temu i po nabiciu ciśnienia widze, że ciśnienie na zegarze nie opada, jak to było przy oryginalnym zaworze. ale jak to zda egzamin w praktyce, to się przekonam na wiosne, jak będę belować zyto


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

podłaczenie jest bardzo proste. te 2 końcówki w zaworze, które są obok siebie, podłaczasz pod wyjścia z traktora, a te 2 co są na przeciw siebie, pod przewody stalowe prasy. tylko trzeba jeszcze kupić redukcje odpowiednie, bo w zaworze są końcówki w rozmiarze calowym. mnie te redukcje kosztowały 70 zł.


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

zawór zamówiłem na allegro. z przesyłką kosztował mnie 109zł, a redukcje 69zł, czyli razem mnie kosztowało 178zł. narazie widze, ze jak nabije ciśnienie, to trzyma na zegarze, ale jak naprawdę to zda egzamin, to dowiem się na wiosnę, przy robocie


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja posiadam prase claas rolland 44 sp i mam pytanie odnosnie sterowania owijania sznurkiem u mnie rurka podajaca sznurek przesowa sie tylko kiedy trzymam przycisk w kabinie ten ktory jest na kablu od prasy a kiedy go puszcze za podajnik zatrzymuje sie z koleji u kolegi jest tak ze wciska on ten przycisk jedynie jedynie do startu owijania potem silnik sam wykonuje caly cykl owijania i ramie podajnika samo zatrzymuje sie na godzinie 9 a to ile owiniec sznurka na balocie ma byc zrobioone reguluje sie pokretlem przy silniku u mnie tez jest takie pokretlo ale niestety jego regulacja nic nie daje wydaje mi sie ze cos jest zrobione na krotko z gory dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ramię startuje też od godz 9 ,tyle że do tyłu i zaczyna przesuwać się automatycznie dopiero gdy osiągnie ok 5 30


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko ze u mnie jest tak ze jak trzymam przycisk to ranie idzie a jak go puszcze to sie zatrzymuje tak jakby nie bylo zadnego automatu tylko na krotko byloby to zrobione jak puszcze przycisk w trakcie owijania to sznurek bedzie nawijal sie na balota w jednym miejscu nawet miesiac myslalem ze mam tak wolno ustawiony posów na tym pokretle i ze jak troche poczekam to ruszy ale nie dalo rady a jeszcze jedno ma ktos moze namiary na jakiegos handlarza ktory moglby miec licznik do balotow do tej prasy jeszcze jedno pod ktora dokladnie sruba jest ta sprezyna pod ktora podklada sie podkladki bo u mnie tez powyzej 220 klapa sie uchyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Co do czujnika to po zdjęciu osłony znajdziesz go bez problemu (ja miałem taki właśnie problem to okazało się że zagięło się ramie rolki wyłącznika) to jest banalny wyłącznik który znajdziesz w każdym sklepie elektrycznym pod nazwą "wyłącznik krańcowy"- ten pewnie był by ok http://allegro.pl/wylacznik-krancowy-z-rolka-plastikowa-i3105032207.html

 

Co do zaworu: http://www.fotosik.p...59d64715ae.html - podkładki 5 i 6

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze teraz sie osmiesze ale jezeli chodzi o elektrycznosc to oprocz wkrecenia zarowki to niepotrafie sie czyms wiecej wykazac ale faktem jest ze w tym przewodzie ida trzy zyly a umnie ta jedna nie jest nigdzie podlaczona tak wiec skoro jeden kabel jest nieaktywny drogi idzie do zlaczki ( pod zapalniczke ) a na trzecim jest ten przycisk ktory wciskam to jest najzwyklejszy uklad szeregowy i w momecie puszczenia przycisku przerywam obwod wiec nierozumiem co ma do tego krancowka wg mojego tempego rozumowania gdyby nie dzialala krancowka to poprostu po podaniu sygnalu podajnik chodzilby bezprzerwy dlatego chyba poto jest ten trzei kabel bo kiedy ramie jest na godz 9 to krancowka jest rozwarta tak wiec zeby aparat ruszyl to trzeba przesunac ramie na tyle aby nie naciskalo na krancowke czyli kabel z masa niech sobie bedzie drogi powinien isc z plusem razem z tym przyciskiem ktory wciskam bezposrednio do silnika a trzeci tez z plusem powinien isc przez krancowke wg mnie wtedy by to dzialalo czy dobrze mowie ?????? tylko nie pizgajcie ze mnie jak zle mowie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiatam rozebralem to dzisiaj i faktycznie krancowka jest rozwalona tam jeszcze jest ten sterownik ale tego nie czaje ale domyslam sie ze to jest jakis sterownik od obrotow od wtyczki idzie czerwony i brazowy kabell czerwony to plus i na nim jest przycisk ktory wciskam na wysokosi tego [przelacznika na calym przewodzie nagle pojawia sie trzeci czarny przewod ktory idzie do prasy tak wiec chyba komus rozwalila sie krancowka i pewnie tak jak mowilem silnik chodzil caly czas wiec wyciagnal on z wiazki na dlugosci od przycisku do wtyczki ten czarny przewod i w ten sposob dzieje sie tak jak opisywalem powyżej pewnie wystarczy podlaczyc czarny kabel do czerwonego zalozyc nowa krancowke i powinno juz owijac automatycznie krancowke juz zamowilem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Są 3 przewody jeden to minus i dwa plusy. Minus leci bezpośrednio na masę do silnika zaś jeden z plusów leci poprzez przycisk (jako przerywnik obwodu) do silnika drugi zaś plus idzie do prasy do wyłącznika krańcowego (też jako przerywnik obwodu) a od niego do silnika. Takim sposobem uzyskujemy dwa obwody do zasilania silnika jednym sterujemy my a drugi steruje silnikiem zależnie od położenia ramienia

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak jak pisze @ marcin , z tym że ten + co idzie przez krańcówkę, idzie też przez potencjometr od regulacji szybkości owijania , ten + z przycisku idzie bezpośrednio na silnik


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No tak zapomniałem. No ale jeżeli ten co idzie z przycisku na silnik nie powinien wtedy dawać max obrotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przyciskiem ustawia się tylko ramię w pozycji do pobrania sznurka i regulacja nie jest wtedy potrzebna


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mi chodzi o to czy pomijając potencjometr tym jednym obwodem (przycisku) uzyskamy max obroty silnika (nieprzerywane impulsowo)? Przydało by mi się takie coś gdy kończy owijać i ramie wędruje do pozycji ucięcia - chciałbym przyspieszyć ruch ramienia a tym samym nie schodzić z obrotów ciągnika, bo wychodzi na to że mam dwa obwody przez potencjometr

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To gitara tylko czy potencjometr się nie schajczy jeżeli ruchem silnika steruje w tym momencie krańcówka a ja w danej chwili wcisnę przycisk i prąd nie będzie szedł impulsowo jak przez potencjometr tylko ciągle. Nie znam się na elektryce aż tak dobrze ale też nie chce uszkodzić potencjometru skoro tak to było podłączone od samego początku

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj