Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Rollant 44s

284 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 21:11

Claas Rollant 44s Jak chcesz jeździć 3p to kup se sipme. Prasy walcowe mają duże zapotrzebowanie na moc. Moim zdaniem aby dobrze zbijać bele tą prasą potrzeba 100km.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Rollant 44s Dzisiaj, 18:19
  •  

#22 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 24 lipiec 2011 - 15:41

Claas Rollant 44s jeżeli silniczek pracuje cały czas przyczyną może być zbyt mała przerwa między stykami w silniczku proponuję wymontować silnik i zdjąć obudowę silniczka,od strony przekładni znajduje się styk stały i ruchomy-blaszka pod którym jest cienki popychacz który może też zbyt ciężko się przesuwać odległość między stykami to około 1 mm co do siatki to podejrzewam że zbyt krótko przytrzymujesz dźwignię w czasie puszczania siatki trzeba dać czas aby siłownik siatki wysunął się do końca można trzymać cały czas to od razu po owinięciu otwiera się komora ale wtedy dosłownie urywa siatkę .

#23 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 19:43

Claas Rollant 44s Silniczek wyregulowałem i działa tak jak powinien, co do rozpoczynania owijania to faktycznie bardzo krótko przytrzymywałem dźwignie hydrauliki bałem się żę komora otworzy się za bardzo i bela przestanie się kręcić. Nie wiem czy u mnie działa wszystko tak jak powinno. W momencie uruchomienie siłownika od siatki otwiera się również komora. Zanim siłownik schowa się całkowicie komora otwiera się na jakieś 30 do 50 cm. Czy bela nie stanie wtedy w prasie ?
Proszę o wyjaśnienie jeśli to możliwe

#24 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 19:46

Claas Rollant 44s A sterownik masz przełączony na owijanie siatką? Zanim siatka się nie utnie elektrozawór powinien zatrzymać otwieranie klapy i puścić dopiero jak siatka się utnie.

A ja mam inne pytanie: Jak mocno macie naciągnięte sprężyny przytrzymujące rolkę siatki?

#25 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:20

Claas Rollant 44s Sterownik mam przełącznikiem na dół, a odnośnie napinania sprężyny to jeszcze się do niej nie dotykałem ale u mnie jest mocno napięta bo trzeba trochę siły ażeby ją odtworzyć.
To co jest przyczyną tego że klapa się u mnie otwiera a nie powinna

#26 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:54

Claas Rollant 44s Sam nie długo ruszę z siatką i jestem ciekaw wszelkich niespodzianek ale mamy tu fachowców i na nich można polegać , mam na myśli andrzeja78 i arka .

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 06:51

Claas Rollant 44s @mati0912
Na sterowniku masz symbol siatki i sznurka, coś mi się kojarzy, że w dół jest na sznurek. Jeśli jest na siatkę to spróbuj odłączyć kabel od elektrozaworu przy przekładni kątowej. Bez prądu nie powinien otwierać klapy, jeśli otwiera to walnięty jest zawór ale bardziej prawdopodobny jest walnięty przekaźnik w sterowniku.

#28 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 20:48

Claas Rollant 44s Panowie u mnie sprawa wygląda tak czy przełączyłem w dół na siatkę czy na sznurek wszystko działało tak samo. Przy przekładni kątowej od elektrozaworu nie idzie żaden kabel jest tylko gniazdo a i klapa otwiera się bez problemu.
Jak podłączyć taki kabel i skąd on powinien wychodzić. Czy trzeba mieć takie gniazdo czy można to zrobić jakoś na krótko.
Proszę o pomoc czas nagli

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 22:28

Claas Rollant 44s Coś masz zepsute z tym zaworem bo bez prądu nie powinno się dać otworzyć klapy.

#30 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 październik 2011 - 09:42

Claas Rollant 44s Witam
Panowie wracając do tematu czy mógłby ktoś zrobić fotkę elektrozaworu przy przekładni kontowej i odchodzącego kabla i gdzie ten kabel wędruje. Czy można go dokupić, po co ktoś go odłączał. Okazuje się że moja prasa nie ma wszystkich części.
Jeśli to możliwe proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 16 październik 2011 - 14:10

Claas Rollant 44s W prasie na pewno muszą być przewody elektryczne zasilające sterownik oraz przewody do czujnika ilości obrotów obok silniczka zwalniającego nóż siatki , elektrozawór jest po to aby na jednej parze przewodów hydraulicznych wykonywać dwie funkcje sterowanie siatką i sterowanie komorą, jeżeli posiadasz dwie sekcje w ciągniku możesz poprowadzić oddzielne przewody hydrauliczne do siłownika hydraulicznego podawania siatki w 100 procentach nie jestem tego pewien ale raczej tak.

#32 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 październik 2011 - 19:54

Claas Rollant 44s Faktycznie było by to na pewno rozwiązanie z tym że nie posiadam dwóch sekcji musiała bym założyć w ciągniku rozdzielacz i wówczas miało by to sens, wtedy oddzielnie uruchamiał bym siłownik od siatki i oddzielnie od komory
Jeżeli chodzi o sterownik i silniczek od zwalniania noża to działają poprawnie tak jak to opisywano w wcześniejszych postach
Dziękuję za podsunięcie pomysłu

#33 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 październik 2011 - 20:16

Claas Rollant 44s Mam jeszcze jedną prośbę czy mógłby ktoś potwierdzić że ma tak zrobione u siebie i to działa przypomnę że chodzi o podłączenie osobnej hydrauliki do siłownika siatki.
Z góry dziękuję

#34 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:43

Claas Rollant 44s witam mam pytanie do czego to służy

http://www.fotosik.p...1dc8f4c2a3be42d

#35 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:57

Claas Rollant 44s Patrzę w ten fotosik i nie widzę tam żadnej prasy ,

#36 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:52

Claas Rollant 44s http://www.fotosik.p...b55ea6b4f5.html
teraz powinno być dobrze

#37 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 18 luty 2012 - 21:11

Claas Rollant 44s Czujnik ciśnienia oleju. Zapala kontrolkę i steruje zaworem zamykania klapy.

#38 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 18 luty 2012 - 21:15

Claas Rollant 44s witam panowie mam pytanie,czy można gdzieś dokupić te kółka gumowe montowane przy podbieraczu , zapewne ułatwiło by to zbieranie sianka na zakrętach,ma ktoś je zamontowane? poza tym drugie pytanie ,wie ktoś czym się różni prasa z symbolem 44sp od 44s..?

#39 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 luty 2012 - 12:06

Claas Rollant 44s ten sterwonik to gdzie można kupić. możę ktoś ma schemat takiego sterownika teraz cieplej to bym może zrobił żeby siatka działała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share konrad055

konrad055

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 20 luty 2012 - 17:22

Claas Rollant 44s panowie wymontowałem sterownik z prasy i go rozebrałem i nie wiem co jest zepsute

http://www.fotosik.p...e9c64e3ac7.html