Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czesiek91    0

Witam

Mam problem z ucinaniem siatki :) czasami puści nóż ale jej nie utnie i czasem komora nie chce mi się otworzyć a jak owijam sznurkiem to wszystko jest ok.

 

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

Witam.

Szwagier ma ten sam problem. Panowie, potrzebuje pilnie schematu instalacji elektrycznej do claasa rollanta 44s.

szwagier ma taką i ma problem z owijaniem na siatke a konkretnie dzieje sie cos takiego ze ten mały silniczek co odblokowiuje noż od siatki kreci sie w cały swiat raz sie niechce wcale włączyc i siatki nie utnie, to sie włączy podczas prasowania noż spadnie i nie idzie owinąć beli, albo wlaczy sie i kreci sie przez pol godziny a jak juz da sie owinąć bele siatką to zas komora nie chce sie otworzyc, trzeba na sznurek przełaćzac dopiero da rade wyrzucic bele.

Czy ktos miała taki problem z tą prasą?? czego moze być to wina??

 

Tak czy siak prosze jesli ma ktoś schemat instalacji elektrycznej lub zna strone na ktorej mozna cos takiego znależć to niech sie odezwia na forum lub gg 6412286.

Bede naprawde bardzo wdzieczny bo juz było u niego kilku elektryków i kazdy rozkłada rece i mowi ze nie wie co sie dzieje. milego dnia, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesiek91    0

Co do noża to spojrzałem u kuzyna i okazało się że nóż jest odwrotnie wstawiony :)

 

A co do tego cwanego silniczka to mam teraz też ten problem :) Był u mnie serwisant z JD i mówi że to wina przekaźnika który znajduje się w tym cwanym sterowniku Wymontował ten sterownik i zabrał go do sprawdzenia A czy to ma winę to się okażę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

zgadza sie to ze ten silniczek kreci sie w cały swiat to jest wina przekaznika na plytce w sterowniku. u szwagra elektryk wymienil wszystki uklady oprócz dwoch (nie mozna juz ich kupic) i teraz jest wszystok dobrze, prasa smiga az milo patrzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

czesci plus robota - 100zł. oststnio pisalem z gosciem na gg mial ten sam problem, jak sie okazało u niego sterownik był dobry tylko silniczek od noza sie zrypal, takze zainteresowani niech sprawdzą sobie jeszcze to :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesiek91    0

no właśnie u mnie jeden elektryk mówi że ten przekaźnik raz zadziała a raz nie ale się za to nie zabierze a drugi mówi że sterownik jest ok.

mam jeszcze jedno pytanie czy w tym sterowniku twojego szwagra te przekaźniki są na stałe przylutowane do tej płytki czy są to takie wyjmowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przekaźniki są przylutowane ale żadne problem je wymienić nawet samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGROseba    7

U mnie też był ten problem i to nie była wina żadnych przekaźników tylko na silniczku jest taka śrubka którą trzeba wyregulować i wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Witam jestem posiadaczem prasy Class 44S od początku zakupu używam tylko sznurka do obwiązywania beli. Sznurek jest elektryczny i podłączam go pod światła pozycyjne traktora. Nie wiem jak jest z siatką czy potrzebny jest panel sterowania czy też wystarczy podłączenie tak jak w przypadku sznurka.

Jeśli to możliwe proszę o pomoc i udzielenie wsazówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Dziękuje za pomoc wszystko działa sprawdzałem na "sucho". Jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje jak rozpocząć podawanie siatki do owijania i jak owinąć bele np 2 razy a nie 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

siatkę podaje się tak samo jak otwiera komorę prasy z tym że za pierwszym ruchem dźwigni hydrauliki puszczana jest siatka a za następnym otwiera się komora bo siłownik od siatki już jest wysunięty a powraca przy domykaniu komory przy ruchu dźwignią w przeciwnym kierunku,jeszcze jedna ważna rzecz niektóre ciągniki posiadają diagramy przy dźwigni hydraulicznej i najlepiej podpinać przewody aby działanie siłowników było zgodne z nimi ,co do ilości owinięć to ja mam ustawione na 8 przy zielonce i to jest prawie 3 obroty przy słomie można mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Te mniejsze przekaźniki to V23057-A0002-A101.

Można je dostać np. tu https://www.distrelec.com/ishopWebFront/catalog/product.do?language=pl&shop=PL&series=1&id=01&node=16894&artView=true&productNr=3721091 ale cena nie jest najprzyjemniejsza. Ja założyłem inne przekaźniki po 6zł tyle, że trzeba było przylutować je na przewodach ale działają jak należy. Przestrzegam tylko przed kupowaniem tanich przekaźników po 2-3zł bo mogą nawet nowe nie działać jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Witam. Przy pierwszej próbie prasowania siatką wystąpił taki problem przy zwolnieniu noża przez ten silniczek kręci się on cały czas a z przeczytanych wcześniej postów powinien zatrzymać się na godzinie ósmej. A on kręcie się cały czas dopóki nie wyłączę go sam. Przypomnę siatkę mam podłączoną pod światła pozycyjne traktora. Przy podłączaniu były 3 kable z których podłączyłem tylko dwa stały plus i masę. Kabel o kolorze czerwono-czarnym nie został podłączony w ogóle, czy to może być przyczyną wystąpienia takiej sytuacji.

 

Kolejna sprawa to problem z wpuszczaniem siatki zwalniam dźwignię hydrauliki widzę jak siatką zaczyna podawać a za chwilę stop.

Proszę o pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do zasilania sterownika potrzebne są tylko dwa przewody, + i - .

Jeśli silniczek od zwalniania ucinacza cały czas się kręci to albo przekaźnik zwiera i nie puszcza (można sprawdzić czy cały czas podaje napięcie na silniczek) albo w silniczku padł mechanizm zatrzymujący go w jednej pozycji (bardzo podobny mechanizm jak w wycieraczkach zatrzymujący je zawsze w jednym miejscu).

 

jak podasz siatkę to belka zaczyna ją wciągać czy nie?

 

 

 

 

 

Przy okazji mam pytanie: jaką wydajność osiągacie tymi prasami w słomie?

Ile bel na godzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

panowie mam pytanie . Czy C-360 3p da rade robić z prasą ????planuje kupić Classa Rolanda tylko że jeszcze nie bardzo orjętuje się jakiego , potrzebuje do słomy i kiszonki , jaki model byście radzili ??? tak cenowo około 15tys zł ??? mam tak do zrobienia 70 ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak chcesz jeździć 3p to kup se sipme. Prasy walcowe mają duże zapotrzebowanie na moc. Moim zdaniem aby dobrze zbijać bele tą prasą potrzeba 100km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

jeżeli silniczek pracuje cały czas przyczyną może być zbyt mała przerwa między stykami w silniczku proponuję wymontować silnik i zdjąć obudowę silniczka,od strony przekładni znajduje się styk stały i ruchomy-blaszka pod którym jest cienki popychacz który może też zbyt ciężko się przesuwać odległość między stykami to około 1 mm co do siatki to podejrzewam że zbyt krótko przytrzymujesz dźwignię w czasie puszczania siatki trzeba dać czas aby siłownik siatki wysunął się do końca można trzymać cały czas to od razu po owinięciu otwiera się komora ale wtedy dosłownie urywa siatkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Silniczek wyregulowałem i działa tak jak powinien, co do rozpoczynania owijania to faktycznie bardzo krótko przytrzymywałem dźwignie hydrauliki bałem się żę komora otworzy się za bardzo i bela przestanie się kręcić. Nie wiem czy u mnie działa wszystko tak jak powinno. W momencie uruchomienie siłownika od siatki otwiera się również komora. Zanim siłownik schowa się całkowicie komora otwiera się na jakieś 30 do 50 cm. Czy bela nie stanie wtedy w prasie ?

Proszę o wyjaśnienie jeśli to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A sterownik masz przełączony na owijanie siatką? Zanim siatka się nie utnie elektrozawór powinien zatrzymać otwieranie klapy i puścić dopiero jak siatka się utnie.

 

 

 

A ja mam inne pytanie: Jak mocno macie naciągnięte sprężyny przytrzymujące rolkę siatki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati0912    0

Sterownik mam przełącznikiem na dół, a odnośnie napinania sprężyny to jeszcze się do niej nie dotykałem ale u mnie jest mocno napięta bo trzeba trochę siły ażeby ją odtworzyć.

To co jest przyczyną tego że klapa się u mnie otwiera a nie powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj