Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Rollant 44s

284 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czesiek91

czesiek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 21:04

Claas Rollant 44s Witam
Mam problem z ucinaniem siatki :) czasami puści nóż ale jej nie utnie i czasem komora nie chce mi się otworzyć a jak owijam sznurkiem to wszystko jest ok.

Macie jakieś pomysły?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Rollant 44s Dzisiaj, 21:28
  •  

#2 Share pawello15

pawello15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 14:07

Claas Rollant 44s na te ucinanie siatki to naostrz nóż u mnie tez nie odcinał bo byl tępy (class 46 rc)

#3 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 czerwiec 2010 - 06:36

Claas Rollant 44s Witam.
Szwagier ma ten sam problem. Panowie, potrzebuje pilnie schematu instalacji elektrycznej do claasa rollanta 44s.
szwagier ma taką i ma problem z owijaniem na siatke a konkretnie dzieje sie cos takiego ze ten mały silniczek co odblokowiuje noż od siatki kreci sie w cały swiat raz sie niechce wcale włączyc i siatki nie utnie, to sie włączy podczas prasowania noż spadnie i nie idzie owinąć beli, albo wlaczy sie i kreci sie przez pol godziny a jak juz da sie owinąć bele siatką to zas komora nie chce sie otworzyc, trzeba na sznurek przełaćzac dopiero da rade wyrzucic bele.
Czy ktos miała taki problem z tą prasą?? czego moze być to wina??

Tak czy siak prosze jesli ma ktoś schemat instalacji elektrycznej lub zna strone na ktorej mozna cos takiego znależć to niech sie odezwia na forum lub gg 6412286.
Bede naprawde bardzo wdzieczny bo juz było u niego kilku elektryków i kazdy rozkłada rece i mowi ze nie wie co sie dzieje. milego dnia, pozdrawiam

#4 Share czesiek91

czesiek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 lipiec 2010 - 22:13

Claas Rollant 44s Co do noża to spojrzałem u kuzyna i okazało się że nóż jest odwrotnie wstawiony :)

A co do tego cwanego silniczka to mam teraz też ten problem :) Był u mnie serwisant z JD i mówi że to wina przekaźnika który znajduje się w tym cwanym sterowniku Wymontował ten sterownik i zabrał go do sprawdzenia A czy to ma winę to się okażę...

#5 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 06:54

Claas Rollant 44s zgadza sie to ze ten silniczek kreci sie w cały swiat to jest wina przekaznika na plytce w sterowniku. u szwagra elektryk wymienil wszystki uklady oprócz dwoch (nie mozna juz ich kupic) i teraz jest wszystok dobrze, prasa smiga az milo patrzec :)

#6 Share czesiek91

czesiek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 21:11

Claas Rollant 44s można wiedzieć ile ta "przyjemność" kosztowała?

#7 Share lewy85

lewy85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 07:08

Claas Rollant 44s czesci plus robota - 100zł. oststnio pisalem z gosciem na gg mial ten sam problem, jak sie okazało u niego sterownik był dobry tylko silniczek od noza sie zrypal, takze zainteresowani niech sprawdzą sobie jeszcze to :) pozdrawiam

#8 Share czesiek91

czesiek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 11:18

Claas Rollant 44s no właśnie u mnie jeden elektryk mówi że ten przekaźnik raz zadziała a raz nie ale się za to nie zabierze a drugi mówi że sterownik jest ok.
mam jeszcze jedno pytanie czy w tym sterowniku twojego szwagra te przekaźniki są na stałe przylutowane do tej płytki czy są to takie wyjmowane?

#9 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 13:10

Claas Rollant 44s Przekaźniki są przylutowane ale żadne problem je wymienić nawet samemu.

#10 Share AGROseba

AGROseba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Modelarstwo RC

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:21

Claas Rollant 44s U mnie też był ten problem i to nie była wina żadnych przekaźników tylko na silniczku jest taka śrubka którą trzeba wyregulować i wszystko gra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:56

Claas Rollant 44s Witam jestem posiadaczem prasy Class 44S od początku zakupu używam tylko sznurka do obwiązywania beli. Sznurek jest elektryczny i podłączam go pod światła pozycyjne traktora. Nie wiem jak jest z siatką czy potrzebny jest panel sterowania czy też wystarczy podłączenie tak jak w przypadku sznurka.
Jeśli to możliwe proszę o pomoc i udzielenie wsazówek

#12 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:45

Claas Rollant 44s tam w miarę szczegółowo opisałem temat
http://www.agrofoto....oc/page__st__60
dodam tylko że koniecznie trzeba podłączyć stały plus pi nr 30/15 oraz masę pin 31

#13 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:02

Claas Rollant 44s Dziękuje za pomoc wszystko działa sprawdzałem na "sucho". Jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje jak rozpocząć podawanie siatki do owijania i jak owinąć bele np 2 razy a nie 4

#14 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 czerwiec 2011 - 14:40

Claas Rollant 44s siatkę podaje się tak samo jak otwiera komorę prasy z tym że za pierwszym ruchem dźwigni hydrauliki puszczana jest siatka a za następnym otwiera się komora bo siłownik od siatki już jest wysunięty a powraca przy domykaniu komory przy ruchu dźwignią w przeciwnym kierunku,jeszcze jedna ważna rzecz niektóre ciągniki posiadają diagramy przy dźwigni hydraulicznej i najlepiej podpinać przewody aby działanie siłowników było zgodne z nimi ,co do ilości owinięć to ja mam ustawione na 8 przy zielonce i to jest prawie 3 obroty przy słomie można mniej.

#15 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 10:35

Claas Rollant 44s Dziękuję za pomoc bardzo mi te informacje pomogły. I test przy słomie z rzepaku.

#16 Share chudy89

chudy89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:10

Claas Rollant 44s gdzie mozna dostac czesci do sterownika?? Te przekazniki itp.

#17 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:01

Claas Rollant 44s Te mniejsze przekaźniki to V23057-A0002-A101.
Można je dostać np. tu https://www.distrele...oductNr=3721091 ale cena nie jest najprzyjemniejsza. Ja założyłem inne przekaźniki po 6zł tyle, że trzeba było przylutować je na przewodach ale działają jak należy. Przestrzegam tylko przed kupowaniem tanich przekaźników po 2-3zł bo mogą nawet nowe nie działać jak należy.

#18 Share mati0912

mati0912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 18:43

Claas Rollant 44s Witam. Przy pierwszej próbie prasowania siatką wystąpił taki problem przy zwolnieniu noża przez ten silniczek kręci się on cały czas a z przeczytanych wcześniej postów powinien zatrzymać się na godzinie ósmej. A on kręcie się cały czas dopóki nie wyłączę go sam. Przypomnę siatkę mam podłączoną pod światła pozycyjne traktora. Przy podłączaniu były 3 kable z których podłączyłem tylko dwa stały plus i masę. Kabel o kolorze czerwono-czarnym nie został podłączony w ogóle, czy to może być przyczyną wystąpienia takiej sytuacji.

Kolejna sprawa to problem z wpuszczaniem siatki zwalniam dźwignię hydrauliki widzę jak siatką zaczyna podawać a za chwilę stop.
Proszę o pomoc !!!

#19 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 22:22

Claas Rollant 44s Do zasilania sterownika potrzebne są tylko dwa przewody, + i - .
Jeśli silniczek od zwalniania ucinacza cały czas się kręci to albo przekaźnik zwiera i nie puszcza (można sprawdzić czy cały czas podaje napięcie na silniczek) albo w silniczku padł mechanizm zatrzymujący go w jednej pozycji (bardzo podobny mechanizm jak w wycieraczkach zatrzymujący je zawsze w jednym miejscu).

jak podasz siatkę to belka zaczyna ją wciągać czy nie?

Przy okazji mam pytanie: jaką wydajność osiągacie tymi prasami w słomie?
Ile bel na godzinę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 18 lipiec 2011 - 20:44

Claas Rollant 44s panowie mam pytanie . Czy C-360 3p da rade robić z prasą ????planuje kupić Classa Rolanda tylko że jeszcze nie bardzo orjętuje się jakiego , potrzebuje do słomy i kiszonki , jaki model byście radzili ??? tak cenowo około 15tys zł ??? mam tak do zrobienia 70 ha :)