Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ-82

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz19890807

mariusz19890807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 18:04

MTZ-82 Witam wszystkich.Ostatnio wymieniłem w swoim MTZ tasmy na WOM-ie i mam problem pozostał taki sam,tzn.jezeli ma ciężko z jakąs maszyna która ma napęd na WOM to ślizga się... mógłby mi ktos powiedziec co jest nie tak????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ-82 Dzisiaj, 19:56
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 19:48

MTZ-82 taśmy dobrze wyregulowane , po remoncie (wymiana satelit i łożysk igiełkowych ) musiałem wymienić taśmę parcianą na taką zieloną kostkę i się nie paliła :)

#3 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 11:57

MTZ-82 A można założyć szerszą niż jest? u mnie idą 44mm kostkowe, a wiem, że sa dostepne jeszcze 56mm....jak sadzicie- bedzie pasowac szerza zamiast standardowej?

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 18:38

MTZ-82 ale to nic nie da bo one są dobrane wg szerokości bębna :) szersza nie będzie więcej brać może nawet być gorzej jak zahaczy o hamulec :) ,A co dalej słabo kręci :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 14 czerwiec 2010 - 22:20

MTZ-82 Tzn spotkałem się ze stwierdzeniem, że taśmy parciane są lepsze niż kostkowe (opnia sprzedawcy, który na moje pytanie skad taki argument stwierdzla ze ciesza sie wieksza popularnoscia)...i nie wiem, nie mam w tym doświadczenia bo zmieniam je po raz pierwszy, a w nowym Belarusie miałem kostkowe...ma ktoś może rozeznanie w tej kwestii? kostkowa 44mm kosztuje 23zł a parciana 44mm 40zł

-do kostkowej ciągnącej 56mm jest hamujaca 36mm
-drugi zestaw to dwie 44mm kostkowe
-trzeci to dwie 44mm parciane

...tak więc, które lepsze- parciane czy kostkowe? i czy mozna zalozyc szersza i czy to cos diametralnie zmieni? czekam na sugestie forumowiczów :)

#6 Share diegotm

diegotm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:39

MTZ-82 zeby kupic tą szerszą musisz tez kupic szersze bębny, jarzmo satelitów, itp, w zasadzie cały moduł WOMu
w nowszych mtz'ach wom wzmocniono właśnie dając szerszy bęben włączający. Mozna kupić cały kompletny wom wzmocniony za ok 750zł

#7 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 13:56

MTZ-82 Warto sprawdzić stan bębna który załącza WOM jeżeli jest nawet minimalnie spękany warto wymienić na nowy, bo będą kłopoty z jego regulacją. Taśmy parciane mają większą wytrzymałość, a z wymianą na szersze to tak jak pisze @diegotm, troszkę gratów trzeba wymienić,ma to swoja zasadność jeżeli WOM jest mocno obciążany.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mariush19

mariush19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 15:07

MTZ-82 Mam nowego Belarusa 920. podczas pracy z prasą kostkującą sipma z224/1 zauważyłem taką sprawę. Ciągnik pracował na biegu jałowym prasa była włączona i wrzuciłem do niej niezawiązaną sprasowaną wcześniej kostke. po kilku chwilach "zapchała się" i WOM stanął całkowicie. Podczas pracy na obrotach nie dało się zauważyć poślizgów. Dobrze są taśmy naciągnięte?

Dodaj odpowiedź