Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ręczny

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szczypior

szczypior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 16:11

Ręczny Ma problem,mam belarusa 820 z 2003 r,i kupiłem go niedawno,i niedziała mi hamulec ręczny,był podciagnięty.Na ostatnim ząbku nietrzyma,dopiero jak go pociagne maksymalnie i bede trzymał to ciagnik stoi.
Co jest grane,słyszałem że jest jakas tarcza,od chamulca i sie okładzina zerwała czy cos i przez to niema,początkowo był ale słaby.
Prosił bym o napisanie mi przyczyny,i może podesłanie jakiegos zdjęcia w temacie jak to wygląda,prosił bym dlatego że mam polagórkowate i ręczny mi jest potrzebny,a niewiem jak sie zabrac za naprawe tego. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ręczny Dzisiaj, 12:08
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 17:58

Ręczny więc tak ręczny jak i nożny podciąga się (reguluje) śrubą na 17/19 wcześniej popuszczając nakrętkę kontrującą znajduje się na obudowie hamulców
Weź zobacz na koniec płaskownika od hamulca za osią obrotu

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 20:08

Ręczny Może być też tak że tarcza została zaolejona, padły oringi na wałku i olej dostał się na tarczę hamulca.

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share michal1111111111

michal1111111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 15 czerwiec 2010 - 17:41

Ręczny spróbuj podciągnąc dokrecając tą srube jesli to nie pomoże to trzeba rozkrecic obudowe hamulców i wszystko bedzie jasne w razie pytan pisz panie ...

#5 Share szczypior

szczypior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 21:02

Ręczny

spróbuj podciągnąc dokrecając tą srube jesli to nie pomoże to trzeba rozkrecic obudowe hamulców i wszystko bedzie jasne w razie pytan pisz panie ...

A te obudowy od hampli sa po obu stronach? wiem że od prawej strony cos tam jest i dochodzi to od hamulcy. czy to to ?
Jak je rozkręce to nic sie niezepsuje.
Tarcza raczej niejest zaolejona.
Ktos mi mówił ze mogło task być że było jechane na ręcznum i sie poprostu tarcza spaliła czy cos,znajomy kiedys na recznym jechał i mu sie cos dymiło to zas miał ręczny słabiutki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share michal1111111111

michal1111111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 20:16

Ręczny hamulce wystaja z dwóch stron z lewej jest blokada dyferencjału i hamulec lewy z prawej strony traktora jest hamulec prawy i reczny odrec obudowe hamulca recznego to jest ta do której dochodzi pret od wajchy co sie zacioga i jak zdejmiesz obudowe to tam powinny byc 2 tarcze nie są zalane olejem zobacz w jakim one są stanie i daj znac nie mart sie niczego nie popsujesz panie .....

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:02

Ręczny tu Masz podgląd ;) 15 popuszczasz a 18 wkręcasz tak podciągasz hamulec

#8 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 13 lipiec 2010 - 10:32

Ręczny Miałem ostatnio robione hamulce (nożne i ręczny) i po pierwsze dźwignia musi chodzić płynnie inaczej trzymać raczej nie będzie, trzeba wyczyścić wałek na którym zamocowana jest dźwignia.
Następnie, uszczelnienie jeden z powodów.
Ewentualnie mogło oberwać frez na wałku kolega wyżej dał podgląd, chodzi o frez obok liczby 5, zrywa się podczas hamowania ręcznym ciągnika przed zatrzymaniem.
No i na kocu tarcze do wymiany.
To by było na tyle;)

#9 Share szczypior

szczypior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2010 - 19:30

Ręczny Jeszcze niezabrałem sie za rozbiórke ale to będzie raczej tarcza z prawej strony,kiedys kuzyn mi ją przypalił że dym szedł i id tego czasu było coraz gorzej,jak hamuje kołami to lewe koło sie wlecze a prawe nie to na którym jest ręczny i hamulec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 14 lipiec 2010 - 10:45

Ręczny hamulec roboczy jest z lewej i prawej, natomiast ręczny jest z prawej strony ciągnika.

Dodaj odpowiedź