Marek68

Jaka prasa pasową do ursusa 3512?

Polecane posty

Marek68    3

Doradzcie mi jaką prasę pasową kupić do ursusa 3512.

cena 14000-15000zł

podbieracz 1.80

Myślałem nad JD545,550,590

lub MF834.

Doradzcie i jeżeli by ktoś coś o niech wie niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Kolega ma JD550 i nie narzeka bele też ładne robi więc polecam Ci JD550


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ursus 3512 bedzie miał ciężko w prasie JD 550 u mnie siadad ma taka i jeździ Pronarem 1025 bo 360 miała cieżko. Może bedzie jakoś radził ale to bedzie szło powoli i w żniwa to może się grzać :D


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja do 3512 kupił bym nową kostke ew. kupił większy ciągnik. 3512 ma szybki wom, coś jak eco, a skoro mocniejsza c360 ze zwyklym womem ma cięzko to nie wróże nic dobrego. U nas z walcówką co prawda, ale 4514 ma za ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus 3512 z tą prasą Jd będzie miał troche ciężko robota będzie szła strasznie powoli albo kup prasę co wymaga mniejszej mocy silnika albo kostke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

Z pasową sobie napewno nie poradzisz w sianokiszonce słomę będziesz kręcił.Ja bym na twoim miejscu zastanowił się na jakoś łańcuchową :D


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ja do 3512 kupił bym nową kostke ew. kupił większy ciągnik. 3512 ma szybki wom, coś jak eco, a skoro mocniejsza c360 ze zwyklym womem ma cięzko to nie wróże nic dobrego. U nas z walcówką co prawda, ale 4514 ma za ciężko.

 

A gdzie 3512 ma 'szybki WOM'?

Tam jest standardowa prędkość 540 i prędkość zależna od obrotów kół ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ursus 3512 z tą prasą Jd będzie miał troche ciężko robota będzie szła strasznie powoli albo kup prasę co wymaga mniejszej mocy silnika albo kostke :-)

Po co polecasz zakup kostki skoro użytkownik napisał że właśnie chce sprzedać a wiec kosatka pójdzie a za nią bedzie zwijająca, czytaj dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Z łańcuchowym polecam Krone 125 lub 130, kiedyś nawet C-330 prasowałem i jakoś to szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie 3512 ma 'szybki WOM'?

Tam jest standardowa prędkość 540 i prędkość zależna od obrotów kół ciągnika.

a gdzie te prędkośc się zmienia? w każdym modelu jest ta opcja czy tylko w nowszych modelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

słuchaj-to prawda że 3512 ma 540 nominalnie ale przy ok 1800obr silnika, podczas gdy 360 i 360 3p mają 540 wałka już przy ok 2100-2200 obr silnika, stąd ten sam silnik da ci większy moment na wałku w 3p.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z tego co zauważyłem to lżej idą prasy stałokomorowe łańcuchowe niż walcowe. Chociaż u mnie 3512 chodził sporo w walcówce to miał ciężko nie raz z obrotów schodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

a gdzie te prędkośc się zmienia? w każdym modelu jest ta opcja czy tylko w nowszych modelach?

 

Jak siedzisz w ciągniku to dźwignię WOM'u przesuwasz do tyłu to włączasz 540 a jak przesuwasz do przodu to włączasz WOM zależny.

To rozwiązanie jest dostępne już w MF 235/255 do ostatnich sztuk 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

słuchaj-to prawda że 3512 ma 540 nominalnie ale przy ok 1800obr silnika, podczas gdy 360 i 360 3p mają 540 wałka już przy ok 2100-2200 obr silnika, stąd ten sam silnik da ci większy moment na wałku w 3p.

Oj kolego mylisz się. 3512 ma chyba 540 przy 1788obr/min, C-360 przy 2200obr/min ma 595obr na walku wg obliczeń wychodzi 540 na 2000obr. Chociaż ost @seweryn pisał ze 540 ma przy 1850obr.

Znajomy ma C-360 i 3p i prasę claas 44. W żniwa prasował słomę 3p do momentu aż silnik gasł. Zbicie bel nie było rewelacyjne. Teraz sianokiszonkę prasował C-360 do momentu aż wyleci chmura dymu z tłumika :) bel nie oglądałem ale zdziwiłem się że 60 nawet dość sprawnie sobie z nią radziła.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    702

Na pewno nie będzie odpowiednia 590 za duża gabarytowo i zbyt duże obciążenie dla ciągnika. Jak wcześniej kolega pisał 550 będzie ok cenowo za 15tys może być problem ze znalezieniem z szerszym podbierakiem ale już tak za 18 to w dobry stanie znajdziesz. Natomiast 545 trochę mniejsze bele można zrobić na maksymalnym ustawieniu średnicy niż w 550 ale jest za to dużo mniejsza gabarytowo.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

lukasz20 @ 550 i 590 to takie same prasy, jest pare różnic np. lepszy komputer, elektryczne owijanie sznurkiem ( w niektórych 550 czasem spotykane ) oprócz tego to są detale, jak wiadomo 590 to kontynuacja 550, wsadzili pare bajerów i poprawili mankamenty. Ogólnie właśnie za to cenie prasy pasowe JD, ciągle ulepszają to co dobre, aby stało się bardzo dobre. :) Ogólnie gdzieś widziałem na necie najnowsze prasy JD, wielka pokrywa z plastiku i z zdjęcia trudno mi było wywnioskować czy nadal opierają się na konstrukcji 550 i 545. Aż sam jestem ciekaw co ulepszyli :)

P.S. Odnośnie prasy da autora tematu to myślę że nie masz co się rwać na maszyny typu 550 bądź 590. Myślę, że możesz wybierać jedynie z modeli 545, 540 i 570. A 570 to wypasiona wersja 545 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj