Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mariusz1983

mariusz1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 17:40

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU Witajcie, pilnie potrzebuję pomocy bo nawalił mi WOM w MTZ-82 z 93r. i nie wiem co jest grane. Pracuję w lesie i Mtz-em ciągam przyczepę do zrywki drewna, na wałku WOM mam pompę napędzającą całą hydraulikę przyczepy. Nagle Wom przestał działać, nie kręci się. Gdy regulowałem obroty tą śrubą pod skrzynią i tą pod siedzeniem to zaczął działać ale na chwilę i teraz nie reaguje już na nic. Wyciągałem cały ten WOM z tyłu i wszystko jest ok. taśmy też są dobre i ich regulacja nic nie daje. Dodam, że mam do wymiany sprzęgło i czy to może być powiązane z awarią WOM? Pompa hydrauliki w MTZ działa dobrze ale nie jest wystarczająca i muszę użyć WOM. Co mogło się popsuć, czy trzeba rozbierać skrzynię? Czy to może być tylko związane ze sprzęgłem bo przy wbijaniu biegów strasznie zgrzyta i mam wymienić tarczę i docisk. Proszę o pomoc i dziękuję z góry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU Dzisiaj, 13:27
  •  

#2 Share Lopez

Lopez

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 18:20

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU no jesli masz do wymiane tarcze sprzeglowa to moze ona nie zasprzeglac walka womu i to moze byc wlasnie caly problem

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8340 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 19:13

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU Tarcza sprzędła nie ma nic do WOMU.Jak pompa działa to sprzęgło jest dobre.

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 19:34

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU więc tak wom i pompa ma napęd niezależny od tarczy sprzęgła (tej od biegów) całe załączanie wom to właśnie te 2 taśmy teraz tak robiłem remont wom najpierw siadło łożysko (jak wyjołęś tą przekładnie to został wałek z kołem z uzębieniem wewnętrznym i na nim rozleciało się łożysko)za jakiś czas przy kosiarce stawał wom i okazało się że satelity pogubiły igiełki i szczerbate się porobiły :D :) i nowe taśmy teraz super chodzi :)

#5 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 19:43

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU Ja a raczej ojciec ma ma mtzeta który pracował w lesie obecnie mam go na 50 hektarowym gospodarstwie i ja miałem taką rzecz ze wałek u mnie był na paski klinowe :D czy co w tym stylu i mechanik albo wymienił je albo to przerobił nie pamiętam już :) w każdym bądz razie to najprawdopodobniej to i to jest też związane ze sprzęgłem więc nie obejdzie się bez remontu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mariusz1983

mariusz1983

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 20:34

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU Dzięki za pomoc. Rozjechaliśmy ciągnik, tarcza wymieniona i trzeba zjechać jeszcze. Tam pod spodem jest ten przełącznik obrotów, okazało się że chyba na pniaku to podgięło i nie trzymał trybu bo po odkręceniu zaślepki ten przełącznik latał sobie i nic nie trzymał. I chyba to jest przyczyną awarii, ale to wszystko na sucho i jeszcze nie sprawdzone. Jest też śruba u góry nad łożyskiem oporowym i ona jest luźna ale nie można jej więcej dokręcić , ona chyba trzyma jakiś tryb i nie wiem czy ona ma tak być czy trzeba jeszcze jakoś dociągnąć.

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2294 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 20:45

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU w którym miejscu w obudowie sprzęgła od skrzyni to na górze jest oś pośredniego koła pompy na śrubę zabezpieczona

#8 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 07:52

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU to ten przelacznik od 540 1000 lata? w nim lubi scinac srut ktory trzyma zebatke od zmiany predkosci.Najlepiej zdejmij dekielek pod skrzynia posrednia i zobaczysz czy wszystko jest ok.Jak ten srut jest zciety to ten caly wodzik wyciagniesz przez to okienko pod spodem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 09:48

Pilnie potrzebna pomoc w sprawie WOMU Panowie mam do wymiany taśmy w Belarusie 820, 5latku. I teraz tak- wiem, że są to kostkowe- problem w tym, że są w sprzedaży różne ich rozmiary: w komplecie 36mm i 56mm bądź 44mm i jakas jeszcze.

Bez rozebrania WOM tego nie sprawdzę, rzecz w tym, że ciągnik jest uzywany dzien w dzien, taki Jan Niezbędny, a rozebranie WOM, zamowienie, dostawa i zalozenie to dwa dni postoju. Katalog odpada bo odwołuje się do czasów zamierzchłych, takich kiedy mnie na świecie chyba nie było, a tu taka mała zmiana, w nim nieuwzgledniona i problem.

Może ktoś się orientuje jakie pasy w tym typie powinny być zalozone?

Dodaj odpowiedź