Skocz do zawartości

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk?

57 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Samson1

Samson1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, wędkarstwo, motoryzacja.

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:58

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk?

truskawki mrożonej już dawno nie ma w magazynach więc ceny mogą być dobre o ile nie będzie zmowy cenowej miedzy przetwórcami oraz tez będą chcieli kupić taniej aby sobie odbić za rok 2012. a na konferencji pewnei pan apelował aby ceny były ustalone pewne widełki aby nie było sytuacji że w jednym roku po 1 zl a w drugim po 5zł bo brakuje towaru i tak dla truskawki przyjeto od 2 zł do 4 zł za kg zobaczymy co z tego wyjedzie

Gdyby rzeczywiście były ustalone widełki cenowe 2-4zł/kg to nie byłoby źle. Okaże sie w sezonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Dzisiaj, 18:12
  •  

#42 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:03

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? takie ceny zadowolą producentów i przetwórców i każdy będzie miał zysk http://www.jagodnik....zonek-owocowych

#43 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:21

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? robią nam cykl szkoleń z profesorami, doktorami itp, więc jakoś damy radę , ale jak coś to będę pytał

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 21:25

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? a kogo bierzecie do zbioru ukraińcy czy polacy

#45 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 22:04

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? do tego jeszcze daleko ale raczej Polacy, czasy Ukraińców już minęły,
ciężko jest z chętnymi do pracy, dużo jest plantatorów tytoniu którzy ludzi rozpieścili

#46 Share andrzej60

andrzej60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 07:02

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Witam
@malkolm
Ja też startuje w grupie z truskawką deserową na wiosne.Ciekawi mnie z jakiego
regionu jesteś i jaką odmianę sadzisz.
Pozdrawiam.

#47 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:36

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? podkarpacie, powiat leżajski a sadzę marmoladę, i na próbę trochę cleary i joly

#48 Share andrzej60

andrzej60

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:56

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Witam
Jesteś w grupie Bio-Food Roztocze ?Ja jestem z powiatu przeworskiego.

#49 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:50

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? można tak powiedzieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 29 maj 2013 - 20:48

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Jak wasze truskawki kiedy przewidujecie plon?

Edytowany przez seba13044, 04 lipiec 2013 - 21:46.

#51 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:36

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Witajcie - zamierzam zasadzić na wiosnę 2014 roku 20-30 arów truskawki W tej chwili na tym polu rośnie kukurydza co jak się dowiedziałem nie jest dobrym przedplonem bo przyciąga nicienie więc planuję wsadzić tam później aksamitkę (o ile tylko kuku da jej szansę na jakąś wegetację) Moje pytanie jest o odmianę - jaką polecacie na Mazury odmianę deserową oraz o nawadnianie - jakie koszty się z tym wiążą - koszt taśm to sobie wyliczę ale mniej więcej ile wody trzeba zużyć w takim przeciętnym roku pod względem suszy aby nawodnic 20-30 arów truskawek? Planuję wsadzić tam sadzonki frigo prawdopodobnie na agrowłókninie Byłbym wdzięczny za wszelkie porady

#52 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 22:07

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Uprawiam truskawkę na 2-3a klasie jednorazowo kropelkowym jest to ok 60.000 l/ha ilość razy podlewania jest bardzo różna nie da sie tego jednoznacznie określić zbyt wiele czynników ma wpływ

#53 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 22:21

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Ok - jak w takim razie nowicjusz taki jak ja ma określić czy trzeba podlewać powiedzmy jak jest susza z miesiąc czasu - tak jak w tym roku np u nas było - co ile dni się wtedy podlewa - codziennie czy co kilka dni? Te 60 tys litrów to jednorazowe podlewanie tak? Czyli tak na 20-30 arów to ile trwa takie jednorazowe podlewanie? Bo podejrzewam że przy takiej powierzchni to da się to podlać na raz? Czy może lepiej zrezygnować na razie z podlewania aby nie pchać się z początku w koszty i dopiero z czasem w to zainwestować?

Edytowany przez maroon, 09 czerwiec 2013 - 22:21.

#54 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 22:52

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Bez nawadniania nie zaczynaj! Woda to jakość plonu już nie mówię o wysokości ale bez wody będzie owoc kiepskiej jakości. Pierwszy sezon małe krzaki ułatwią ci nieco zadanie, powiem jak ja zaczynałem:
Było to 0,3ha taśmy kroplujące JohnDeere RodDrip emitery co 10cm Jest to ok jedna rolka 2286m rzędy po 67m 98cm od rzędu do rzędu krzaczki co 40cm do tej pory tak sadzę jest to ilość wody w okolicach 18-20tys litrów pompa musi podać tyle w godzinę przy ciśnieniu 0,45-0,5 bar (ciśnienie jest bardzo ważne by osiągnąć równy wydatek) co daje ok 5,5l na metr bieżący rzędu jednorazowe podlanie było ponad moje możliwości jeśli chodzi o małą a za mało taśm jeśli o tą od deszczowni więc podlewałem na raty mając tylko taśmy na 7 rzędów (ok470m) i małą pompkę karcher GP40 (wydatek pompy odczytasz z wykresu jej wydajności +mała poprawka na straty przesyłowe) przekładaliśmy taśmy w dwie osoby i jakoś szło. Każdy kolejny sezon to udoskonalenia zmiany i inwestycje. Obecnie taśm mam na całą plantacje truskawek przez co jest znacznie łatwiej. Konieczny jest filtr bez niego szybko się zatkają i zamulą
Kiedy i ile podlewać łatwo ocenisz ze 2-3 razy i będziesz wiedział ile jednorazowo dać wody jeden gorący słoneczny dzień z średnim wiatrem potrafi skasować truskawki, które mają braki wody jeśli na czas nie podlejesz wiadomo przeżyją ale odbije się to mocno na owocach. Zależnie od pogody czasami jest to co dzień i nawet większe dawki innym razem co 5 dni i mniej. Wczoraj dla przykładu było ok 10l na metr rzędu po czym w nocy przyszła burza spadło w 2 godziny 74l na metr pole zatopione już liczę straty szara pleśń atakuje w tym sezonie było już 7 zabiegów! A zebrałem dopiero 30kg (pierwsze rwanie pojedyncze dojrzałe)

#55 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 13:07

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Dzięki za tak dokładne rady A możesz tak mniej więcej określić jaka jest dochodowość przy takim średnim roku Wiadomo że w uprawach nic nie przewidzisz ale tak w przeszłości jak to mniej więcej wychodziło?

#56 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:03

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? trochę dawno nikt nic nie pisał co do dochodowości nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, każdy ma inne warunki i będą tu znaczne rozbieżności wychodzę na tym lepiej niż na zbożach nie chce nikogo urazić tym co powiem ale w truskawce ja osobiście siedzę 15 lat rodzice zaczęli to 29 lat temu. Ciągła nauka i zbieranie doświadczenia, dzielenie się wiedzą jest ok ale nie jednostronny monolog i czekanie na gotowy plan działania. Trochę własnej aktywności kartka długopis i czytać zapisywać co ważne przeliczyć ile czego koszta czas i samo wyjdzie

#57 Share wwwtruskawkinetpl

wwwtruskawkinetpl

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 16:34

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Do tego oczywiście dochodzi jeszcze niestbilność i nieprzewidywalność rynku, ale i tak powinieneś posadzić dobre sadzonki (nie od sąsiada) - to podstawa produkcji. Bez nich zapomnij o dobrym plonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#58 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1669 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:07

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? popieram co do sadzonek ale nie kupuj włoskich, ja dostałem z antraknozą i i phytoftorą, rok wcześniej znajomi gratis dostali roztocza, coś przypuszczam że zagraniczni chcą wykończyć nasze plantacje poprzez wysyłanie takiego właśnie materiału na sadzeniowego,
teraz już sam bym robił sadzonki