Skocz do zawartości

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk?

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wwwtruskawkinetpl

wwwtruskawkinetpl

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 luty 2012 - 12:20

Ja mam 12arów Honeya i miałam go w tym roku pod flizem, to są dwuroczne truskawki. I z tego kawałeczka zarobiłam 3500zł.

Posadź odmianę Clery - lepsza w uprawie w smaku i można było drożej sprzedać w tym roku.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Dzisiaj, 11:53
  •  

#22 Share horagt

horagt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:26

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Jakie są koszty początkowe na 50ar np Honeya

#23 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 06:41

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Sadziłem w tamtym roku 12 arów odmianę ELKAT i AGA, wraz z zakupem glebogryzarki wyniosło mnie 2800zł, w tym roku zebrałem ok 485kg, które sprzedałem za ok 2550zł

Edytowany przez DominikKuchniak, 29 czerwiec 2012 - 06:43.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 09:05

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? mi w tym roku z 0,35 ha truskawki senga wyszło 5 ton owocu co przekłada się na 27 tys zł :D

#25 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 30 czerwiec 2012 - 11:08

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? z 35a 5 ton truskawek? To z hektara ile można zebrać tak średnio?

#26 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 17:53

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Ilość produktu zależna jest od wielu czynników. System w jakim sadzisz, woda, gleba, nawozenie, pogoda, odmiana i wiele innych. Na przykładzie roksany.
Koszt założenia 1ha na wałach okrytych folią z systemem nawadniajacym to koszt około 10000€. Sadząc we wrześniu, zbierasz maj-czerwiec kolejnego roku. Dobrze poprowadzona powinna dać 15-18ton owocu pierwszej klasy i reszte 2-3 klasa, łącznie około 28-34 tony. Pierwszą klase owocu jak dobrze poszukasz po giełdach to sprzedasz na wschód po 4-7zł za kilogram, a reszte na rynek krajowy i raczej nie na przemysł jeżeli już to końcówkę max 2000kg. W drugim roku zbierzesz mniej jakies 25ton w trzecim 20ton i do likwidacji, można trzymac dłużej ale raczej sie nie opłaca. Tak wiec możesz mniej wiecej sobie wyliczyc ile można zarobić.
Pozdro

#27 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 14:36

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Witam, mam 6000zł wolnej gotówki i myslę o zainwestowaniu tych pieniedzy w własnie uprawe truskawek. Mam ziemie klasa 3-4, chciałbym sie dowiedziec na jaką powierzchnie uprawy mogę sobie pozwolic z tą gotówką którą posiadam i jak mniejwiecej powinien wyglądac proces uprawy. Myślałem aby posadzic sadzonki na wiosnę bo chyba teraz juz troche pózno zeby sie za to zabierac. Proszę o odpowiedzi bardziej doświadczonych plantatorów. Pozdrawiam :)

#28 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 29 wrzesień 2012 - 22:09

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Ja akurat jeszcze dzisiaj troche posadziłem, a orientuje się ktoś w jakiej cenie chodzą sadzonki teraz i na wiosne?

#29 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:57

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Wszyscy tu piszą o tym, że jak najbardziej się opłaca i oczywiście to jest prawda, tak było ostatnimi laty. Ale w moich okolicach, czyli koło Płońska jest mnóstwo truskawkowych pól i na jesieni ich jeszcze przybyło i obawiam się, że z powodu takiego mnóstwa truskawek cena może być niższa. A co do postu wyżej to wiem, że był problem ze znalezieniem kwalifikowanych sadzonek już na jesieni więc może to być nawet nie tyle kwestia ceny co dostępności. Ale tak jest w mojej truskawkowej krainie, a nie wiem jak gdzie indziej:) Trzeba mieć nadzieję, że dobrze przezimują i mrozy truskawkom nie zaszkodzą:)

#30 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 07:37

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Niebieskooka masz racje 2013-2014 będzie słabsza cena bo w zeszłym roku była dobra i ludzie nasadzili truskawki. Teraz będzie dwa lata słabiej ale już w 2015 powinna być lepsza cena bo w 2014 ludzie znowu zaoraja bo sie nie będzie opłacać i tak w kółko. Takie są niestety realia i mojak ktoś w temacie troche siedzi to bez problemu można to zaobserwować. Ale jeśli ktoś ma dobrą truskawkę deserową to myśle że drastycznych obniżek nie powinien sie obawiać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 09:43

Trzeba mieć nadzieję, że dobrze przezimują i mrozy truskawkom nie zaszkodzą :)

ja na wiosnę sadzę frigo więc u was mogą przepaść, :) żartuję oczywiście

#32 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 29 styczeń 2013 - 12:31

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Ja truskawek już nie mam, kawałek ok.hektara został ponieważ wróciliśmy do porządnych sadowniczych upraw :D Nie za bardzo natomiast rozumiem ludzi, którzy zamiast wyspecjalizować się, może nie w jednej, ale w 2 - 3 uprawach zmieniają co sezon. Oczywiste jest, że nieraz trzeba czekać nawet parę lat na dobry rok, ale jeśli tak jak w moich okolicach ktoś ma sad wiśniowy w pełni owocowania i wyrywa go, żeby posadzić truskawki, bo były akurat drogie w tym roku to jest według mnie czysta głupota, bo jednak wiśnie muszę rosnąć parę ładnych lat, a i zresztą w ostatnim roku były drogie. Ale cóż, ja zostaję przy swoich uprawach.

#33 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:48

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? warto poczytać ostatnie konferencje plantatorów i przetwórców

#34 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:40

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? Konferencje konferencjami, a jaka naprawdę będzie cena okaże się dopiero w maju:)

#35 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 11:55

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? ja na przykład mam kontraktację, myślę że źle nie będzie

#36 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:42

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? I masz pewnie kawał pola obsadzone truskawkami, a mi zostało mało, więc zostają mi Bronisze i Goławin.

#37 Share Samson1

Samson1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, wędkarstwo, motoryzacja.

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:16

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? W 2012r cena była rekordowa, teraz pewnie będzie niższa ale ci co mają dużo zarobią zawsze na ilości. :)

#38 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:30

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? truskawki mrożonej już dawno nie ma w magazynach więc ceny mogą być dobre o ile nie będzie zmowy cenowej miedzy przetwórcami oraz tez będą chcieli kupić taniej aby sobie odbić za rok 2012. a na konferencji pewnei pan apelował aby ceny były ustalone pewne widełki aby nie było sytuacji że w jednym roku po 1 zl a w drugim po 5zł bo brakuje towaru i tak dla truskawki przyjeto od 2 zł do 4 zł za kg zobaczymy co z tego wyjedzie

#39 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:46

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? dopiero zaczynam zabawę z truskawkami, powstało miejsce zbytu więc trzeba spróbować
najgorsze że dopiero zaczynam ze ściółkowaniem i nawadnianiem i nie wszystko wiem z czym się je

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 19:56

[truskawka] Czy 1ha pola truskawek da wymierny zysk? można pytać napewno ktoś doradzi