Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z prasą hesston 5540

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MAREK344

MAREK344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 10:29

Problem z prasą hesston 5540 Witam. Mam problem z prasą hesston 5540.Przy robieniu sianokiszonki trawa owija się na osi podbieraka w końcach .następny problem to baloty , które po czasie robią się płaskie na łące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z prasą hesston 5540 Dzisiaj, 12:00
  •  

#2 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 05 czerwiec 2010 - 12:58

Problem z prasą hesston 5540 Jeśli bale robią się płaskie to masz za słabo je zbite.

#3 Share MAREK344

MAREK344

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 czerwiec 2010 - 15:17

Problem z prasą hesston 5540 jak zwiększyć zbijanie? :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 17 czerwiec 2010 - 12:27

Problem z prasą hesston 5540 Przyłączam się do pytania kolegi. Jak zwiększyć dobijanie w Hesstonce 5540?

#5 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 20:56

Problem z prasą hesston 5540 Czy można poluzować jakoś ten dolny wałek czworokątny, co jest na dole, no bo chcę wyjąć pas, a pas się tam zaklinował razem z sianem. Ile się dało siana to wyrwałem, ale niestety ten pas dalej tam siedzi... Macie jakieś rady?

#6 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 03:44

Problem z prasą hesston 5540 ja w swojej hesston 5700 zgniot ustawiam poprzes podciagniecie sprezyn,ja je mam po 2 sztuki po bokach, uwas moze byc podobnie

#7 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 lipiec 2010 - 11:12

Problem z prasą hesston 5540 Tak, właśnie po ostatnim prasowaniu doszedłem do tego, że zgniot ustawia się tymi dwoma sprężynami z przodu prasy ponieważ one są przeciw siłą do sprężyn głównych. Aby zwiększyć zgniot trzeba je poluzować.

#8 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 07:29

Problem z prasą hesston 5540 umnie jest na odwrot musze podciagnac aby lepiej zwijal :D ;)

#9 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 08:18

Problem z prasą hesston 5540 Mi tez się wydaje że chyba podciągnąć. Słuchajcie, co zrobić, aby nie owijać zbyt dużo skrajnych części beli? Chodzi mi o to, że jak się nawinie dużo sznurka na skraj, to potem on spada i ściąga reszte sznurka i bela jest do niczego. Mieliście taki problem?
Pozdrawiam!

#10 Share darek12311

darek12311

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 lipiec 2010 - 08:52

Problem z prasą hesston 5540 Sprężynę trzeba poluzować, aby nie działała z przeciw siłą na sprężyny główne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 06 lipiec 2010 - 03:40

Problem z prasą hesston 5540 zalezy jak masz podawany sznurek?ja podaje poprzes linke i tam mam ogranicznik do prowatnicy wtedy ustawiam do jakiego mometu ma byc podany sznurek.po zakupie tesz mialem skrajniaka bela niby owinieta a po zaladunku kapec.pokabinuj z prowadnica sznurka ;)

#12 Share tombar123

tombar123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 24 lipiec 2010 - 11:22

Problem z prasą hesston 5540 A co poradzicie na to, że, igły gdy "wracają" to zacinają się. Wyczyściłem co się dało, naoliwiłem, ale dalej są problemy. Ja bym "wzmocnił" silnik, ale nie widzę możliwości... Co o tym myślicie?

#13 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 lipiec 2010 - 12:14

Problem z prasą hesston 5540 sprawdz sprzeglo co ciagnie igly w srodku moze jest zadra lub tulejka jest zdarta i ona moze tez blokowac :D

#14 Share michaelxxxl

michaelxxxl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 16:59

Problem z prasą hesston 5540 Witam, nie wiem czy temat jeszcze aktualny ale chciałem się zapytać ile metrów powinny mieć pasy w 5540? Bo gdy chce wyrzucić bala to muszę wyłączać WOM jeśli tego nie zrobię to przy otwieraniu klapy bal się zatrzymuje a pasy się po nim obcierają i przerywają sznurki, jest też taki moment że pasy też zatrzymują się i zaczynają się suwać po tym wale napędowym na samej górze i nachodzą na siebie. Oraz drugie moje pytanie jakich spinek używacie do spinania pasów, przez to nachodzenie pękł mi jeden i kupiłem takie drutowe połączenie (podobne do oryginalnego) ale po jakimś czasie znów się rozpadło. Proszę o jakieś rady bo sezon coraz bliżej a w tym roku chciał bym się lepiej przygotować...

#15 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 00:27

Problem z prasą hesston 5540 Witam, mam problem z prasą hesston 5540 - w trakcie prasowania otwiera się komora prasy. Wygląda na to, że mechanizm - "haki" blokujące komorę nie trzymają. Próbowaliśmy to wyregulować, niestety nieskutecznie. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do tej prasy. Z góry dziękuję za pomoc.

#16 Share makler2

makler2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 23:09

Problem z prasą hesston 5540

Witam, mam problem z prasą hesston 5540 - w trakcie prasowania otwiera się komora prasy. Wygląda na to, że mechanizm - "haki" blokujące komorę nie trzymają. Próbowaliśmy to wyregulować, niestety nieskutecznie. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do tej prasy. Z góry dziękuję za pomoc.

Rozwiazanie tego problemu jest bardzo proste. Tez na poczatku mialem ten problem i jak moj tato prasuje to tez mu sie otwiera komora, podczas zwijania. Poprostu nie wystarczy zamknac komory i ruszac. Po zamknieciu trzeba jeszcze przytrzymac chwilke na wymuszonim opuszczaniu az podniosa sie te plaskowniki na gorze prasy. Jezeli bedziesz mial/a pytania zapraszam chetnie odp.

#17 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:40

Problem z prasą hesston 5540 Problem z komorą rozwiązany - okazało się, że wina leżała po stronie rozdzielacza w ciągniku a nie w prasie. Zgniot również ładnie wyregulowany. Bele dobrze zbite. Jedyny problem to sznurki. Przy ustawieniu, żeby ciężko szły, jest problem z ucinaniem - ucina zbyt krótko, tak, że sznurek aż zwija się spowrotem do iglic/rurek i przy następnym balocie nie chce wziąć sznurka - trzeba wysiadać i pociągnąć aby wystawało więcej lub nawet wygląda tak, że sznurek jest podany na belę, ale jakby był zbyt naprężony i bela go "nie bierze". Przy ustawieniu luźnieszym sznurki są luźne, co jest problematyczne przy załadunku - spadają; lub noże nie chcą ich uciąć, bo nie ma naciągu. Kombinacji było kilka - przestawianie nożyków (bardziej do tyłu), ustawianie naciągu sznurka, ostrzenie nożyków, tępienie nożyków. Jednak nadal lipa - owijanie balota zajmuje więcej czasu niż belowanie :/. Macie jakieś pomysły? Góry dzięki za pomoc :)

#18 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 23 listopad 2012 - 12:26

Problem z prasą hesston 5540 Witam
Mam pytanie co do ustawiania zgniotu w Hesston 5540
http://www.agrofoto....6-hesston-5540/

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#19 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 25 styczeń 2013 - 13:20

Problem z prasą hesston 5540 Witam. Ja tez bym miał parę pytań w sprawie prasy, a mianowicie o sterownik. http://www.agrofoto....y-hesston-5540/
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share adamo924

adamo924

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 09 czerwiec 2016 - 16:30

Problem z prasą hesston 5540 Gdzie się napisać i luzuje pasy po skróceniu....