Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 308LS [opinie]

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 19:00

Fendt 308LS [opinie] Witam, nie wiedzialem w jaki temat to wrzucic. Jakie sa jego wady i zalety. Trafia mi sie taki za 30tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 308LS [opinie] Dzisiaj, 19:16
  •  

#2 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:01

Fendt 308LS [opinie] Za 30 tyś to on ma chyba ze 20 lat ?? :D

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:29

Fendt 308LS [opinie] 83r chyba i interesuje mnie co je "boli". Bo wiadomo że polskie c-385 ( paliwożerne i półbiegi ) a przy tym to nie wiem bo w okolicy nikt takiego nie użytkuje

#4 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 20:43

Fendt 308LS [opinie] Ogólnie Fendt to dobra marka, u mnie w okolicy jeździ ich dość dużo różnych typów,no cóż w tym wieku po ciągniku można się wszystkiego spodziewać,może jeszcze chodzić, a jak przyjdzie do remontu to musisz się liczyć z kosztami znacznie większymi niż do ursusa,czy nawet zetora.

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 21:55

Fendt 308LS [opinie] dlatego nie ukrywam że jakoś wolałby, starego zetora niż fendta, pasowałby do tura i jakoś wpadł mi w oko

#6 Share hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 08:25

Fendt 308LS [opinie] A ILE MOŻE KOSZTOWAĆ NOWY FENDT 308 ????

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 09:23

Fendt 308LS [opinie] Nie ma nowych ciagnikow Fendt 308. Jesli chcialbys nowy to musisz wziasc conajmniej Fendt 309 vario.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#8 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 20:21

Fendt 308LS [opinie] A na nowego Fendta 309 to nie wiem czy ci 200 tyś starczy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 21:44

Fendt 308LS [opinie]

Witam, nie wiedzialem w jaki temat to wrzucic. Jakie sa jego wady i zalety. Trafia mi sie taki za 30tys

Co z moim pytaniem panowie :D

#10 Share Andrzejek

Andrzejek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 14:16

Fendt 308LS [opinie] Witam niedawno kupiłem Fendta 308 LS mało o nim wiem. W ciągniku brakowało oleju hydraulicznego więc wlałem 10 litrów do zbiornika i po 3 dniach zbiornik był pusty. Odkręciłem wlew oleju do skrzyni biegów i olej aż sam się wylewał, myślę że tam znalazł się olej od hydrauliki.

Jak mógł się tam dostac ?

Z góry dziękuje za odp.

#11 Share rafczyk

rafczyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 16:29

Fendt 308LS [opinie] Witam. a który to rocznik tego fendta??
Ja mam tez taki ciągnik i w nim oleje są rozdzielone tzn od hydrauliki w oddzielnym zbiorniku a w skrzyni w osobnym (z tyłu obok zaczepu jest wlew z miarką). U mnie tak się składa że i w hydraulice i skrzyni mam Agrol U.
Niewiem czy to możliwe żeby u Ciebie doszło do ich zmieszania. . .
Może od razu w skrzyni miałeś tak dużo tego oleju?

#12 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 17:24

Fendt 308LS [opinie] Pewnie, że możliwe: http://www.landtreff...och-t55827.html (chyba nie zostane posądzony o reklame?)

#13 Share Andrzejek

Andrzejek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:26

Fendt 308LS [opinie] Rocznik 88. Nie wiem jak to możliwe ale po upuszczeniu oleju z skrzyni olej był przez pewien czas w normie ale gdy dolałem do zbiornika hydrauliki oleju, znów znalazł się w skrzyni a ze zbiornika go ubyło.

#14 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:11

Fendt 308LS [opinie]

Rocznik 88. Nie wiem jak to możliwe ale po upuszczeniu oleju z skrzyni olej był przez pewien czas w normie ale gdy dolałem do zbiornika hydrauliki oleju, znów znalazł się w skrzyni a ze zbiornika go ubyło.

Wedle linku olej z hydrauliki może faktycznie dostać się do skrzyni, kliknij w powyższy słusznie zamieszczony przez JD1075 link i zobacz jak to na zdjęciach wygląda. Nie powinno być z tym problemów, można się tam dostać odkręcając klapę obsługową (część podłogi) pod siedzeniem w kabinie, dla lepszego dojścia należy też zdemontować lewe koło ciągnika. Tłoczysko jak podają można wyciągnąć magnesem, zregenerować o-ring na tłoku i wszystko złożyć z powrotem w całość. :rolleyes:

Edytowany przez favi515, 07 styczeń 2011 - 23:13.

#15 Share xirlo

xirlo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja

Napisany 13 styczeń 2011 - 22:43

Fendt 308LS [opinie] ja użytkuje 308lsa z 91r.od 4lat jedyny problem z ehr-em. Maszyna niesamowita nie porównuj go do zetora bo to profanacja. u mnie w orce na IIIa palił 6l/h w piątce pół zawieszanej. wiem ze mało realne ale wiem co mowie. silnik dzięki hydrokinetycznemu sprzęgłu nie do zajechania. Dokupiłem trochę ziemi i teraz już dla mnie za mało złożyłem na 312 vario i zobaczymy co z tego będzie. 308 zwrotna, szybka, prosta w obsłudze nic dodać nic ując tylko ta elektryka... Pilnuj tylko płynów i mówię Ci ze będziesz zadowolony. Pod warunkiem ze nie kupisz wraka. Ja nie zamienił bym swojej 308 z 91r na zetora z 2001.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 14 styczeń 2011 - 10:54

Fendt 308LS [opinie]

Wedle linku olej z hydrauliki może faktycznie dostać się do skrzyni, kliknij w powyższy słusznie zamieszczony przez JD1075 link i zobacz jak to na zdjęciach wygląda. Nie powinno być z tym problemów, można się tam dostać odkręcając klapę obsługową (część podłogi) pod siedzeniem w kabinie, dla lepszego dojścia należy też zdemontować lewe koło ciągnika. Tłoczysko jak podają można wyciągnąć magnesem, zregenerować o-ring na tłoku i wszystko złożyć z powrotem w całość. :rolleyes:

"Zregenerowac o-ring na tloku"ca to ciekawe jak go zregenerujesz? Tylko jakos nie bardzo to widze ze zrobi sie to szybko i parzadnie przez klape obslugowa.

Tak to wyglada.

Edytowany przez kosti68, 14 styczeń 2011 - 11:04.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.