wojt

Ochrona buraków cukrowych

Polecane posty

lukaczmarek    277

U mnie też śmietka się pojawiła. miałem dzisiaj pryskać ale wieje więc czekam na lepsze warunki.

 

Czy jeden zabieg wystarczy nikt ci nie odpowie musisz obserwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0
Napisano (edytowany)

Ja mieszałem jak co rok betanal (tylko że w tym roku max pro), goltix, kosynier, i w 3 zabiegu jeszcze lontrel i śladów negatywnych na burakach nie ma, wystarczy nie przekraczać dawek, nie pryskać w upale to wszystko, a i opryskiwacz dobrze wymyć ;) pozdrawiam

Edytowano przez yanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
Napisano (edytowany)

BYłem dziś na dokładnej lustracji swoich buraków. Chyba od dawna nie zapowiadały się tak obiecująco. Oprócz bardzo dobrych wschodów są czyste. Po prostu nie ma chwastów.

Na 1 zabieg poszło 2 l/ha Torrero +0.2 l/ha lontrel + 1l/ha olbas

2 zabieg Betanal elite 2l/ha + lontrel 0.2 l/ha + Targa 0.5l/ha

3 zabieg Betanal elite 2l/ha + lontrel 0.2 l/ha + Targa 0.5l/ha +Dursban + mocznik 4%+ Basfoliar Active.

Buraczki piękne, zdrowe i czyste.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

witam i pytam

czy taka mieszanka nie zaszkodzi burakom:

betup trio 1.5l+metafol 1l+ lontrel 0.3l na ha

buraki były już troche przypalone ale już jest dobrze


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dekan03    0

Witam

Ja też zrobiłem wczoraj zabieg na śmietkę Dursbanem. Zobaczę czy będą efekty i czy jeden zabieg wystarczy. Rozmawiałem ze znajomym, on zastanawia się czy pryskać, ale myśli zastosować Bi 58 (niby nie ma rejestracji na śmietkę, ale jest systemiczny) Jak myślicie co jest skuteczniejsze w zwalczaniu śmietki Dursban czy Bi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Koledzy pilne pytanie czym zwalczyć Rdest Kolankowaty w Burakach?


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Chyba oprócz LONTRELU nic nie wymyślisz w takiej fazie rozwojowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Betanal maxxPro 209 OD

0,90l

 

+Kosynier 420SC

 

1,50l

+Safari 50 WG (+ Trend)

 

0,020l

 

+Venzar 500 SC

0,32l

Zaproponował bym taką mieszankę choć to jeszcze zależy w jakiej fazie rozwoju masz buraka, a w jakiej rdest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

tzn. Opryskałem już Pyraminem bodajże w Poniedziałek Szeryf pryskał, i nie było widać efektów ale wczoraj szeryf przeszedł się po Polu i mówi że już Pyramin zaczyna go brać ;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1

23 maja pryskałem od śmietki,larwy umarły. Zastanawiam się kiedy mogę pryskać herbicydem, bo liście są jednak trochę przez nią uszkodzone, a na etykietach jest napisane, żeby nie pryskać roślin uszkodzonych przez szkodniki. Jakieś sugestie?:)

 

BYłem dziś na dokładnej lustracji swoich buraków. Chyba od dawna nie zapowiadały się tak obiecująco. Oprócz bardzo dobrych wschodów są czyste. Po prostu nie ma chwastów.

Na 1 zabieg poszło 2 l/ha Torrero +0.2 l/ha lontrel + 1l/ha olbas

2 zabieg Betanal elite 2l/ha + lontrel 0.2 l/ha + Targa 0.5l/ha

3 zabieg Betanal elite 2l/ha + lontrel 0.2 l/ha + Targa 0.5l/ha +Dursban + mocznik 4%+ Basfoliar Active.

Buraczki piękne, zdrowe i czyste.

Ile na hektar dałeś tego Basfoliaru? Używałeś go wcześniej? Dobre efekty daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Myślicie że nie zaszkodzi teraz burakowi mocznik dolistnie w taką suszę bo dałbym razem z zabiegiem na śmietkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Pryskałem buraki Mocznikiem bez żadnej odżywki. 7kg/ha i nie widać żadnych poparzeń.

PS. wykonywany zabieg w piątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Basfoliar stosuję 2 sezon w burakach i rzepaku. W rzepaku daję jednorazowo wiosną 2l/ha a w burakach dwa razy po litrze, w tym raz osłonowo z herbicydem. Moim zdaniem sprawdza się i ma świetne działanie. W burakach nie widać żadnych objawów po herbicydach i buraki mam chyba (nie chwaląc się) najładniejsze w okolicy. Szybciej się zbierają do wzrostu. Obok mam plantację sąsiada sianą tego samego dnia a Basfoliaru nie było. Różnica ogromna. Inna sprawa, że też 1 raz dałem pod buraki EM-y.

Rzepak świetnie się regeneruje po zimie po Basfoliarze Activ i ma później mnóstwo bocznych rozgałęzień. Ja jestem zadowolony i chyba mogę śmiało polecić innym.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

W sobotę opryskałem śmietkę dursbanem 1,5l/ha i jak dzisiaj oglądłem buraki to w niektórych liściach larwy są już czarne ale są też takie białe i wyglądają jakby miały cheć do życia nie wiem czy poczekać parę dni a może poprawić Bi. Dodam że spózniłem się trochę z pierwszym opryskiem i dużo liści jest już uszkodzonych. Alio napisz coś więcej o tych EM-y jak długo ich stosujesz jaki jest koszt na ha i pod jakie uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Em-y stosuję dopiero 1 raz za namową znajomego, który je stosuje w burakach już kilka lat. Odkąd je zastosował odskoczył z plonem od pozostałych o 15-25 t/ha (średnia wieloletnia 85 t/ha na glebach III klasy) Ja mam "ledwo"68 t/ha. Postanowiłem spróbować. PIerwsza dawka poszła jesienią przed orką zimową10l/ha/ Druga wiosną przed uprawą siewną ok 20l/ha nie jest to pełna dawka zalecana przez producenta, ale potem jeszcze w lipcu pójdzie znów 10l/ha. Koszt? Ja płacę 160 zł za pojemnik 25l. Zobaczymy czy warto ponieść niemałe nakłady.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikr1    1
Napisano (edytowany)

A jakiej firmy stosujesz te Em-y? Czy to jest jeden opatentowany skład we wszystkich markach?

Edytowano przez lukaczmarek
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emer    0
Napisano (edytowany)

Koledzy co to są te EM'y?? Pierwsze słyszę... :/ to jest jakiś nawóz? Powiedzcie mi coś więcej, będę wdzięczny! To jest nazwa produktu??

Edytowano przez emer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emer    0

dzięki, znalazłem, trochę się wcześniej zakręciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dekan03    0

Witam

 

Co do stosowanie EM w burakach to mam złe doświadczenie. Kilka lat temu zastosowałem EM na glebę przed siewem na jednej części natomiast na drugiej UG max i niestety efekty były bardzo kiepskie na części gdzie stosowałem EM (choroby systemu korzeniowego) Może to jest wina przebiegu pogody bo wiosna była wtedy bardzo mokra, ale przed siewem już tego nie stosuję. Pozytywnie działa za to już od kilku lat UG max.

 

Na mojej plantacji śmietka poległa po jednym zabiegu Dursbanem (1,4 l/ha). Liście trochę są przez nią zniszczone, a mimo to wczoraj poszedł oprysk od chwastów jednoliściennych Targą Super. Mam nadzieję że nic burakom nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jeśli sie nie myle to EM przyśpieszają rozkład materii organicznej. Podobnie buraki które bardzo sprawnie mineralizują słome i itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Tak piszą na etykietach, że EM przyspieszają mineralizację. Z tego co wiem jednorazowe zastosowanie niewiele da. Zobaczymy jakie będą u mnie efekty. Jak na razie buraki mam najładniejsze jakie wogóle pamiętam. Za tydzień może już nawet ziemię zakryją całkowicie. Do tego piękne wschody. Mam w tym roku dużo do porównywania bo dodatkowo na połowie areału Całe PK dałem jesienią a na drugiej części połowę jesienią i połowę wiosną. Jak się sprawdzi to będę całość wysiewał pod orkę zimową.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jeśli chodzi o stosowanie PK to na razie wielkich róznic nie widzę, choć wydaje mi się, że tam gdzie całość stosowałem jesienią są minimalnie ładniejsze. O efektach dowiem się chyba dopiero po zbiorach.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zapewne. Co powiecie o mieszaniu betanalu maxpro z Lontrelem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj