X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 maj 2012 - 18:01

Ochrona buraków cukrowych do brutus44. A jakie dawki bys mi proponowal na 3 zabieg?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 11:10
  •  

#122 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 maj 2012 - 19:57

Ochrona buraków cukrowych pisałeś ,że masz czyste pole to może odpuść sobie Lontrel-daj ten betanal i 15 g Safari- jezeli siejesz rzepak i masz kłopoty z samosiewami to daj coś doglebowego-1 do 1,5 litra goltixu (w tym roku wygórowana cena) lub o,35 Venzaru-srodki doglebowe na jakiś czas opanują tez lebiodę-lecz jezeli latem będzie susza i liscie będą lezeć zwiędnięte to i tak troszkę powschodzi.Tak naprawdę to 10 lat temu to nikt u nas nie robił 3 zabiegu-2 wystarczyły i trochę relaksu w polu z majowym słońcem i gracą ;) -jęzeli masz jednoliścienne to do 3 zabiegu Agil-albo Agil osobno za 2tyg. bo chwastnica też wschodzi etapami

Edytowany przez milanreal1, 11 maj 2012 - 21:48.
cytowanie poprzedniego posta

#123 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 maj 2012 - 21:02

Ochrona buraków cukrowych dzieki za odpowiedz. Chyba zrobie tak jak mowisz dam ten betanal+ 15 g safari plus venzaru. Perzu nie ma. W jednym miejscu mialem kepe ostów ale przeszedlem recznym opryskiwaczem lontrelem. Wiesz troche nie usmiecha mi sie 5 ha z motyka latac. Dzieki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 maj 2012 - 16:23

Ochrona buraków cukrowych Drodzy AgroFotowicze. Mam pytanie. Pojawił się niepokój, kiedy stopniowo od kilku dni pojawiają się bardzo poswijane, poskręcane, nawet posklejane liście, coraz częściej. Występują one również na okolicznych plantacjach. Co się z nimi dzieje.?

(dziś wieczorem wstawię tu link ze zdjęciem)

Edytowany przez marcin00794, 12 maj 2012 - 16:23.

#125 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 maj 2012 - 18:19

Ochrona buraków cukrowych Ja u siebie dałem na pierwszy zabieg w fazie liścieni BETANAL MAXX PRO 0,7l/ha na drugi w fazie jednej pary liści właściwych 7dni później BETANAL MAXX PRO 1,25l/ha + GOLTIX 1l,ha. Pole czyste nawet owsik ginie no ale niestety buraki podpalone, a na poprzeczniaku jak się nałożyły lance to buraków "BRAK". Na trzeci zabieg miałem dać tak jak na drugi ale chyba nie będę dodawał goltixu.Buraki rosną w ciągu ośmiu dni od ostatniego zabiegu przybyła im kolejna para liści właściwych ale w porównaniu do sąsiada buraków to są zdecydowanie mniejsze.

#126 Share patrykDF

patrykDF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 12 maj 2012 - 18:56

Ochrona buraków cukrowych

Drodzy AgroFotowicze. Mam pytanie. Pojawił się niepokój, kiedy stopniowo od kilku dni pojawiają się bardzo poswijane, poskręcane, nawet posklejane liście, coraz częściej. Występują one również na okolicznych plantacjach. Co się z nimi dzieje.?

(dziś wieczorem wstawię tu link ze zdjęciem)

Otwierałeś sklejone liście?? Bo może jest to zwójka porzeczkóweczka.

#127 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 maj 2012 - 19:21

Ochrona buraków cukrowych Otwierałem.
Tutaj są widoczne te buraki, o których mówiłem.
http://www.agrofoto....buraki-cukrowe/

#128 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 maj 2012 - 20:42

Ochrona buraków cukrowych Marcin według twoich zdjęć i strony LIZ http://schaeden.rhei...&partner=liz_pl wychodzi na to że są to porażenia herbicydowe. Nie wiem jak w Twoim regionie ale u nas nieźle grzeje słońce i ciągle wieje wiatr, który nie pozwala wyjeżdżać z opryskiwaczem więc się pryska kiedy tylko się da, ja tak opryskałem swoje buraki z samego rana i mam podobną sytuację jak u ciebie tyle że buraki u mnie są mniejsze.

#129 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 12 maj 2012 - 20:56

Ochrona buraków cukrowych to efekt pryskania batanalem goltix raczej dużo bezpieczniejszy

Thug

#130 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 maj 2012 - 21:03

Ochrona buraków cukrowych Jeśli ci chodzi o mnie to ja właśnie pryskałem Betanalem + goltix i teraz nie wiem czy to dla tego że była to mieszanina czy dla tego że rano pryskane a potem było gorąco (w ubiegłych latach też pryskałem rano potem było ciepło i było wszystko ok)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 maj 2012 - 06:35

Ochrona buraków cukrowych ja mam tak samo pryskałem rano pózniej gorąco i liście poskręcało ale teraz po spokojnym deszczu buraki wracają do formy

Thug

#132 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 13 maj 2012 - 09:52

Ochrona buraków cukrowych Niestety ale potwierdza się zła opinia o Maxx Pro z rynku niemieckiego- tam okazał sie niewypałem i w Polsce jest podobnie. Nie wiem po co firma zmienia coś co jest dobre |( Elite) i wprowadza nowośc która ma uboczne skutki..

#133 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 13 maj 2012 - 09:54

Ochrona buraków cukrowych Ja dawałem 1,5 l i nie stwierdziłem żadnych deformacji

#134 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 maj 2012 - 10:03

Ochrona buraków cukrowych Przeczytajcie sobie skład powertwinu, betanalu elite i betanalu maxpro, zobaczycie że max pro ma wagowo najmniej substancji w 1L, betanal elite ma troche więcej, a najwięcej ma powertwin, a kosztuje ok 80zł/L, daje się go 1l/ha, przy większych burakach można ciut zwiększyć dawki.
Maxpro to dobrze wypromowany produkt chemicznego molocha, sam ubogi skład mówi o jego działaniu.

http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/powertwin-400-sc,27073.html -powertwin po 200mg/L
http://www.minrol.go...ction%29/search -max pro :75g; 60g;47g/L +lenacyl(buracyl)27g/L !!!!
http://www.minrol.go...ction%29/search --112g;91g;71g/L

Edytowany przez bobytempelton, 13 maj 2012 - 10:14.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#135 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 13 maj 2012 - 10:21

Ochrona buraków cukrowych To samo powiedzeli mi w mojej hurtowni żeby brać stary betanal.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#136 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 13 maj 2012 - 11:18

Ochrona buraków cukrowych Daje sie go pewnie więcej dlatego i cena wychodzi pewnie drożej.?

Daje sie go pewnie więcej dlatego i cena wychodzi pewnie drożej.?

#137 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 13 maj 2012 - 11:40

Ochrona buraków cukrowych a powiedzcie które firmy chemiczne to nie molochy wszystkie i wszystkie sie promują

Thug

#138 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 13 maj 2012 - 12:27

Ochrona buraków cukrowych Po tym artykule http://www.liz.pl/index.php/news/2249/ mam coraz większe obawy czy to właśnie nie mszyce. Pojawiają się, ale nie wszędzie. Może to być właście spowodowane tym, że są one latające, czyli się przemieszczają.
Jeśli chodzi o uszkodzenie po herbicydach to rozważałem to, jednak po obejrzeniu plantacji sąsiednich rolników nie wydaje mi się, żeby wszyscy popełnili błąd przy pryskaniu. A takie liście pojawiają się u każdego u kogo oglądałem.
Po przeczytaniu tego jestem pewien, że to w tym tkwi właśnie problem.
http://www.liz.pl/in...2247/#news_2247 oraz http://www.liz.pl/in...2246/#news_2246
Jak najszybciej trzeba zastosować jeden z insektycydów.

#139 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 13 maj 2012 - 13:03

Ochrona buraków cukrowych Marcin ja Byłem dzisiaj u siebie w burakach i mam tą mszycę nie widać jej dużo ale jest, są tez buraki pogryzione i podziurawione (z niektórych jest zrobione sito), ale nie ma poskręcanych liści. Tylko jak insektycyd teraz na to zastosować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 13 maj 2012 - 13:14

Ochrona buraków cukrowych prawdą jest to, że jest dosłownie kilka podstawowych substancji aktywnych w celu odchwaszczania buraków i na tym każda firma bazuje.... przecież ten nowy betanal to prawie identyczny co elite tylko jest dodany lenacyl, który ma na celu chronić plantacje przed wtórnym zachwaszczeniem.....
równie dobrze można sobie dodać do elite 0,2 venzaru i mamy nowy betanal...
po za tym żadna firma nie będzie wymyślać nowych rzeczy bo buraków sieje się coraz mniej a po za tym cukrownie jakoś nie zachęcają do uprawy....... a kolejna sprawa buraki wszędzie się nie uprawi więc posiadanie dobrej ziemi warunkuje uprawę