Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona buraków cukrowych

435 odpowiedzi na ten temat

#101 Share piotrekzajaczkowski

piotrekzajaczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 02 maj 2012 - 12:42

Ochrona buraków cukrowych Ja w sobotę dałem 0,7l/ ha Betanalu Maxx Pro na buraki w fazie liścieni, chwastu no niestety nie wzięło do końca ale bardzo mocno je przyhamowało część już usycha część korzonków ciemnieje, burakom nic się nie stało maja już jedna parę liści właściwych nawet tam gdzie się nałożyły lance to burakowi nic nie jest a chwast spaliło. Drugi zabieg mam zamiar zrobić koło piątku Betanal Maxx Pro 1,25L + Goltix 1L

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ochrona buraków cukrowych Dzisiaj, 11:34
  •  

#102 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 04 maj 2012 - 13:59

Ochrona buraków cukrowych Mam pytanie poza konkursem. Właśnie dzwonił do mnie gość ,że mu spaliłem opryskiem (Granstarem) 8 grządek buraków cukrowych na długości 250 m . Może mi ktoś napisać ile wynoszą straty tego gościa ?

#103 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 04 maj 2012 - 14:31

Ochrona buraków cukrowych rządki są około 40 cm od siebie więc licząc praktycznie 3,5m x 250 to będzie ponad 8 ary z hakiem... , więc chyba coś koło tego będziesz musiał mu oddać.. równowartość

co do ochrony buraka to ja niedługo przymierzam się wjechać z Acordem i potem z betanalem

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2012 - 14:49

Ochrona buraków cukrowych

rządki są około 40 cm od siebie więc licząc praktycznie 3,5m x 250 to będzie ponad 80 ary prawie...

Od kiedy to 3,5m x 250m jest ponad 80 arów? :blink: , bo u mnie to jest 8,75 ara

Mam pytanie poza konkursem. Właśnie dzwonił do mnie gość ,że mu spaliłem opryskiem (Granstarem) 8 grządek buraków cukrowych na długości 250 m . Może mi ktoś napisać ile wynoszą straty tego gościa ?

Płacisz składkę OC, to ubezpieczyciel powinien pokryć takie straty.

#105 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 04 maj 2012 - 15:11

Ochrona buraków cukrowych moja pomyłka :P dzięki za uwagę :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#106 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 maj 2012 - 16:14

Ochrona buraków cukrowych co stosujecie w burakach na rdest plamisty i powojowaty ...... bo poszło 3 X torrero 2l/ha i 0,5 w drugim zabiegu do torrera kemifamu a w trzecim zabiegu 0,7l/ha i z rdestami masakra wszystko wyczyściło tylko rdesty zostały

#107 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 maj 2012 - 16:42

Ochrona buraków cukrowych A c najśmieszniejsze @piotr dobrze napisał tylko @MAT źle przeczytał :P

#108 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 maj 2012 - 21:00

Ochrona buraków cukrowych Na rdesty lontrel. Ale i tak cienko to widzę. Lepiej od razu dać mocną dawkę.
Ja się już na to cholerstwo napryskałem i później haczka.

Edytowany przez tomek73, 04 maj 2012 - 21:02.

#109 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 05 maj 2012 - 12:06

Ochrona buraków cukrowych Lontrel dobrze mówisz ale jak w mieszaninie z elite czy sam lontrel.Sam zastanawiam się po dzisiejszej lustracji pola czy dać Kemifan 1l+Kemiron 0,3l+Lontrel0,2l albo Kemifan +kemiron+safari30g co by lepiej dobiło rdesy?

#110 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 05 maj 2012 - 12:56

Ochrona buraków cukrowych A Betanal Maxx Pro można mieszać z Gramanem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 maj 2012 - 13:11

Ochrona buraków cukrowych Kemifam+Kemiron+Goltix+Venzar i niedługo wyjeżdżam z leopardem na owies

#112 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 maj 2012 - 09:42

Ochrona buraków cukrowych co sądzicie o oprysku BeetUp gościu mówił że można pryskac w każdej fazie a mam nie równe wschody i boję się żeby nie przypaliło dodam ze chwast rośnie w oczach

#113 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 10 maj 2012 - 11:01

Ochrona buraków cukrowych Stosuję BEETUP od kilku lat, ale tylko jako dodatek do Torrero - lepiej pobiera komosę. Stosowanie samego nie bardzo ma sens (małe spektrum zwalczanych chwastów). Co do działania na buraki to działa podobnie jak betanale, choć ma jedną substancję mniej. Jak mają po 4 liście właściwe możesz spokojnie jechać.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#114 Share lukasz3044

lukasz3044

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 maj 2012 - 23:19

Ochrona buraków cukrowych witam. Ja zastosowalem po 26 dniach po siewie betanal max pro dawka 1.20 l. + safari 30g /ha +adiuwant. Druga dawka po 7 dniach betanal max pro 1.40 l + safari 30 g /ha +decis (na pchelke) + adiuwant do tego. Trzecia dawke planuje dac w poniedzialek tez betanal max pro 1.40l. +safari 30g+lontrel 0,25 l adiuwant. Dodam buraki siane 28 marca. Ladne rzadki zero chwastow.

#115 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 maj 2012 - 06:22

Ochrona buraków cukrowych Troche mi poskrecalo liscie burakow po 2 zabiegu betanal max pro 1.5l/ha i burakomitron 1l/ha poszla juz odzywka niewiem czy to od srodkow czy od upalu bo pryskalem z rana?

#116 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 11 maj 2012 - 06:40

Ochrona buraków cukrowych ja po za stosowaniu na jednym polu 2 litry Torrero + 0,7l kemifamu, też miałem poskręcane liście i po upalane końce, parę dni postoją a później już normalnie, u mnie jest teraz 8 dzień po 3 zabiegu i już widzę, że zaczynają normalnie rosnąć bo wypuszczają następne pary liści
to pewnie od słońca buraki najlepiej opryskiwać późnym wieczorem ... i czemu taka wysoka dawka tego betanalu ?

#117 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 11 maj 2012 - 09:27

Ochrona buraków cukrowych cześć-w mieszance z betanalem i venzarem (max pro) wystarczy 15 g safari-więc nie wiem po co przeplacać-to samo dotyczy lontrelu-wystarczy 0,1l -też do końca nie wiem czy potrzebny jest adiuwant do safari jezeli stosujemy betanal max pro-akurat tego srodka nie stosowałem -ale przez analogie-jezeli jest tam etofumesat tak jak np. w betanal elite czy beetup trio 180 to nie zaleca się trendu z safari-pisze tak na opakowaniu

#118 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 maj 2012 - 11:35

Ochrona buraków cukrowych tylko przy drugim zabiegu dalem 1.5l zeby dobic stare chwasty przy pierwszyn dalem 1.2 betanalu za trzecim razem w poniedzialek dam kemifam kemiron i venzar

#119 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 maj 2012 - 14:05

Ochrona buraków cukrowych lambogrand ile dni po siewie dawałeś pierwszą dawke betanalu i w jakiej fazie był burak?? dziś chodziłem dużo komosy i samosiewów rzepaku buraki siane 23.04 mam zakupiny wyżej wymieniony BeetUp czekać czy pryskać i czy samym BEEtUp-em czy jeszcze coś domieszać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 11 maj 2012 - 17:03

Ochrona buraków cukrowych burak byl w fazie 2 lisci wlasciwych, po 2 zabiegach mam czysto dzis bylem zobaczyc to po odzywce juz sa normalne ale prysne ten trzeci raz po deszczu zapowiadaja go na jutro to w poniedzialek pojade